Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Вимоги
до подання методичних розробок педагогічних працівників закладів освіти на розгляд Вченої ради ІППО Чернівецької області

Нові цілі модернізації освітньої галузі спрямовані на розвиток національної системи освіти, що має відповідати викликам часу і потребам особистості, яка здатна реалізувати себе в суспільстві, що постійно змінюється. Особливого значення набуває модернізація шкільної освіти на засадах особистісно зорієнтованої парадигми, яка вимагає від педагогів знань тенденцій інноваційних змін у системі сучасної освіти, розуміння суті педагогічних технологій, знання інтерактивних форм та методів навчання, критеріїв технологічності, створення оптимальної авторської методичної системи, вміння аналізувати й оцінювати свій індивідуальний стиль, розвинутих дидактичних рефлексивних, діагностичних умінь.


Підвищення рівня освіченості педагогів, виховання соціально адаптованої, відповідальної та стратегічно мислячої особистості є основною метою освіти. Тому держава і суспільство підвищили вимоги до педагогічних працівників щодо застосування ними інноваційних педагогічних технологій та методик, реалізації принципів індивідуалізації, диференціації, інтеграції навчання у практичній діяльності, впровадження інтерактивних форм, нових методів і засобів навчання, виховання й управління, тобто таких професійних умінь та навичок, що ґрунтуються на сучасних спеціальних знаннях, критичному мисленні, здатності застосовувати наукові надбання на практиці.
Одне з найважливіших завдань українського суспільства – модернізувати освіту шляхом проведення науково-методичних досліджень та розробок, втілення їх результатів у практику освіти, забезпечення закладів освіти новими засобами навчання, науково-методичними виданнями. А поява нових навчальних дисциплін та їх викладання, зміни в програмах, підручниках вимагають нових методичних розробок, які би допомагали вчителю краще орієнтуватися в нових вимогах та якісніше здійснювати навчально-виховний процес.
Окрім того, пунктом 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників встановлено, що педагогічне звання «вихователь-методист», «вчитель-методист» може присвоюватися педагогам навчально-виховних закладів, які здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами.
Методична розробка являє собою посібник для педагога, в якому відображені цілі, засоби, методи і форми викладання тієї чи іншої дисципліни. Всі види методичних розробок мають відповідати навчальним програмам, планам.
Методичні розробки умовно можна розділити на 4 групи:

Класифікація груп
Програмно-методичні (спрямовані на організацію навчального процесу і управління ним) Навчальний план

Навчальна програма
Навчальні (основні засоби навчання) Підручник

Навчальний посібник
Конспекти уроків
Допоміжні (допомагають закріпити навчальний матеріал на прикладах і задачах, сприяють засвоєнню теоретичного матеріалу) Практичні роботи

Хрестоматії
Збірники завдань
Навчально-методичні (включають матеріали з методики викладання, вивчення курсу, контрольні роботи, організація самостійної роботи тощо) Методичні вказівки

Методичні рекомендації

У методичній розробці обов'язково повинен бути елемент новизни (додаток 1).
Відповідно до Положення про Вчену раду ІППО Чернівецької області Р.3, п.3.1. Вчена рада інституту розглядає питання підготовки і видання підручників, навчальних посібників та іншої наукової й навчально-методичної літератури. На засіданні Вченої ради приймається рішення про схвалення (не схвалення) поданого матеріалу, надаються рекомендації до друку. Матеріали схвалені до використання друкуються за рахунок авторів і апробуються за місцем роботи.
Просимо прийняти до уваги, що згідно листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.05.2012 р. № 1/9-399 «Про навчальні плани на 2012 / 2013 навчальний рік» всі навчальні програми, що використовуються в навчально-виховному процесі, повинні мати відповідний гриф Міністерства.
Матеріли, що пропонуються для схвалення Вченою радою подаються методисту відповідного фаху ІППО Чернівецької області не менш, ніж за два тижні для ознайомлення, визначення правильності оформлення матеріалів, цінності і необхідності розробки. Підготовлені матеріали подаються в двох екземплярах, один екземпляр, в разі схвалення Вченою радою, залишається у методиста, другий віддається автору (укладачу).
Разом з матеріалами, в окремих файлах, подаються по одній титульній сторінці і рецензії. Просимо дотримуватися вимог до оформлення даних матеріалів, їх грамотності. На титульній сторінці (додаток 2), повинні бути підпис завідувача РМК(ММК), № протоколу засідання методичної ради кабінету та печатка методкабінету (за наявності). Назва розробки (посібник, збірник, рекомендації, довідник тощо), тема, автори (укладачі, упорядники, відповідальні за випуск).
Окрему увагу потрібно звернути на підготовку рецензій (додаток 3). Рецензії повинні бути написані не менш, ніж двома висококваліфікованими фахівцями відповідного профілю. Одна - науковцями, а друга - викладачами-методистами, старшими викладачами, методистами ІППО та управління (відділу) освіти, вчителями-методистами. Підписи рецензентів потрібно завірити печатками установ освіти і записами, що підтверджують дані підписи. Оригінали титульних сторінок і рецензій залишаються на зберіганні в ІППО.
Методисти ІППО не пізніше, ніж за тиждень передають один екземпляр матеріалів на розгляд засідань кафедр, а другий секретарю Вченої ради (додаток 4).
Через тиждень після засідання Вченої ради один екземпляр матеріалів повертається авторам (укладачам).

Додаток 1

Основні вимоги до методичної розробки

І. Вимоги до виконання методичної роботи
1. Актуальність теми. Тема роботи має відповідати сучасним потребам, а питання, що в ній розглядаються, повинні бути важливими для організації навчально – виховної роботи.
2. Достатній теоретичний рівень. Тема має бути розглянута на сучасному рівні розвитку відповідної науки.
3. Дослідницький характер. У роботі мають бути елементи дослідження, вивчення достатньої кількості джерел ( книг, розробок, статей ).
4. Зміст та практичне застосування: на основі аналізу та узагальнень необхідно сформулювати пропозиції щодо практичного застосування даної розробки, прогнозувати результат.
5. Відповідність віковим особливостям вихованців. Відповідність матеріалу навчальним програмам для загальноосвітніх навчальних закладів щодо структури, обсягу і змісту.
6. Грамотність та естетичність оформлення. Робота повинна бути написана українською мовою, без граматичних та стилістичних помилок. Необхідно дотримуватись правил цитування, оформлення списку використаної літератури.
ІІ. Структура методичної розробки
1. Титульна сторінка.
2. Зміст або тематичний план.
3. Вступ, в якому розкривається тема, мета і основні завдання.
4. Основна частина, яка за змістом повинна відповідати темі, підпорядковуватися основній меті та завданням, містити опис методики викладання навчального матеріалу.
5. Висновки щодо практичного використання даної роботи.
6. Додатки ( таблиці, ілюстрації, схеми, малюнки). Кожен додаток починають з нової сторінки. У правому верхньому куті пишуть слово "Додаток". Додаток повинен мати тематичний заголовок. Якщо в роботі міститься кілька додатків, їх послідовно нумерують арабськими цифрами. Посилання на додатки в текстовій частині є обов'язковим.
7. Словник термінів.
8. Список використаної літератури, який розміщують у кінці роботи в алфавітному порядку в такій послідовності :
- прізвище, ініціали автора ( курсивом );
- повна назва книги ( без лапок);
- місце видання ;
- видавництво;
- рік видання.
Для статей, що обліковані в періодичній пресі, зазначають прізвище, ініціали автора, назву статті, назву журналу чи газети, рік видання, номер журналу чи дату виходу газети.
ІІІ. Технічне оформлення методичної розробки
Комп'ютерний набір : шрифт 14, Times New Roman, через 1,5 інтервали, з одного боку білого паперу формату А 4.
Поля : ліве – 3 см., праве – 1,5см., верхнє – 2 см., нижнє – 2 см.
Всі сторінки, враховуючи ілюстрації та додатки, нумеруються. Першою сторінкою вважається титульна, на якій цифра " 1 " не ставиться.

Додаток 2(ЗРАЗОК)

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗГЛЯНУТО

Радою міського методичного кабінету управління освіти
Чернівецької міської ради
Протокол № 1 від 30.08.2012 р.

Завідувач ММК
___________ Соловська А.І.
СХВАЛЕНО

Вченою радою
Інституту післядипломної
педагогічної освіти Чернівецької області
Протокол № ___________
від ______________2012 р.
Директор ІППОЧО
__________Білянін Г.І.

Адаптована програма
по образотворчому мистецтву

Укладач: Веретюк С.М.., вихователь ДНЗ № 25 комбінованого типу м.Чернівці Рецензенти: Мороз Т.В., завідувач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, кандидат філологічних наук;
Савчук О.С., методист НМЦБПО ІППОЧО

Чернівці 2012

Додаток 3
Рецензія

Рецензія – складений фахівцем критичний відгук на твір (науковий, художній, публіцистичний), що містить зауваження, пропозиції та висновки. Метою рецензії рукопису зазвичай є рекомендація твору до друку. Мета рецензії опублікованого твору – складення йому аргументованої фахової оцінки.

Реквізити рецензії такі:
1. Назва документа (Рецензія на...).
2. Зазначення у назві:
o заголовка рецензованої роботи та її обсягу (...рукопис посібника «Тестові завдання з української мови. 5 клас», обсяг – 100 с. комп'ютерного набору,...);
o прізвище та ініціали автора рукопису (...автор - В.Ф.Жовтобрюх);
o для виданих творів - видавництво та рік публікації (Харків: «Ранок», 2000).
3. Текст, що містить:
o загальну характеристику теми аналізованої роботи та порушеної в ній проблеми, обґрунтування її актуальності, мотивації створення;
o стислий виклад змісту роботи;
o критичні зауваження, пропозиції;
o висновки.
4. Підпис рецензента, завірений печаткою.
5. Дата.

Основні вимоги до рецензії: науковість, об'єктивність, недвозначність у висвітленні думок, доброзичливість, обґрунтованість висновків.
Характерними для рецензії є такі слова й вирази (мовні кліше): автор показує (висвітлює, наголошує, заглиблюється, аргументує, аналізує, систематизує, вводить в обіг, розкриває, підкреслює, відтворює, охоплює, сперечається, полемізує, відкидає, заперечує); рецензована робота характеризується...; актуальність її визначається...; цінність роботи полягає в...; шкода, що у роботі немає (бракує)...; замало (непереконливо) висвітлено...; не розкрито...; робота має високий (низький) науковий рівень; заслуговує на схвалення...; становить певний (вагомий) внесок у розвиток...
Висловлення зауважень і рекомендацій є для рецензії необхідним. Зазвичай перелікові помічених у рецензованій праці недоліків передують такі мовне кліше:
Відзначаючи в цілому відповідність рукопису вимогам Державного стандарту та змістовим лініям програми, схвально оцінюючи його змістове наповнення і методичний апарат, а також інноваційну структуру, вважаємо за потрібне висловити деякі зауваження і пропозиції...
...Разом з тим, можна вказати й певні недоліки в роботі, подолання яких, як здається, підвищить якість роботи ...
Дозволимо собі висловити кілька рекомендацій, які, як нам здається, могли б поліпшити зміст роботи...
У плані побажань можна зауважити таке...:
Найчастіше методистові або вчителю на прохання освітніх установ чи видавництв доводиться рецензувати рукописи підручників або навчальних посібників. Можна запропонувати такий алгоритм роботи над рецензією.
1. Ознайомившись з анотацією та передмовою до рецензованого рукопису, з'ясувати його адресата, мету й концепцію рецензованої роботи. Визначити ступінь актуальності роботи.
2. Визначити, відповідно до вимог якої навчальної програми створено підручник чи посібник. Простежити, чи повною є така відповідність, (чи обґрунтованими є відхилення від програми, якщо вони є).
3. З'ясувати наявність (відсутність) у рукописі інноваційних підходів до навчання, визначити міру їхньої ефективності.
4. Визначити рівень науковості викладу навчального матеріалу.
5. Звернути увагу на відповідність викладу віковим особливостям учнів.
6. Зазначити бажані доповнення (скорочення) щодо теоретичної частини роботи.
7. Скласти оцінку якості та систематизації дидактичного матеріалу. Зазначити бажані зміни (доповнення) щодо нього.
8. Визначити, наскільки оригінальною є рецензована робота.
9. Сформулювати висновки (рекомендувати до друку; рекомендувати до друку за умови виправлення вказаних недоліків; не рекомендувати до друку).

ЗРАЗОК 1
РЕЦЕНЗІЯ
на рукопис посібника для дітей 5 – 6 років (2 рік навчання)
"Навчальний розвивальний курс "Логіки світу"
(автор – І.Стеценко)

Дослідження, а також практичні матеріали, пов'язані з пошуком оптимальних шляхів навчання дошкільників, підвищення ефективності підготовки дітей до систематичної навчальної діяльності, постійно відносяться до числа актуальних в дошкільній дидактиці. В останній час актуальність їх зросла і у зв'язку з тими вимогами, котрі постали перед дошкільною освітою.
Зміст рукопису посібника дає підстави розглядати задум І.Стеценко саме в руслі робіт, спрямованих на досконалення методів розумового виховання старших дошкільників. Автор намагається вирішувати проблему моделюючої діяльності у дітей шостого року життя в процесі засвоєння початкових уявлень про число, величину, геометричні фігури.
У представленому рукописі посібника автором подано матеріал для другого року роботи з дитиною. Наше ознайомлення та глибокий аналіз матеріалів і у першому, і у другому посібниках свідчить про дотримання автором дидактичних принципів поступовості і послідовності.
Заслуговує на увагу те, що введений автором в посібник казковий персонаж "Капітошка", від імені якого дитина отримує ігрові завдання, продовжує "спілкуватись" з дитиною і у другому посібнику. Як вже зазначалось, присутність ігрового персонажа майже на кожному аркуші посібника сприяє підвищенню інтересу дітей до пропонованих дидактичних вправ.
Збереглась у другому посібнику ідея автора поєднання завдань математичного змісту із додатковими завданнями щодо вирізування, розфарбовування, а також виконання дій накладання, прикладання тощо.
Мобільність посібника підтверджується тим, що його матеріали можна використовувати як в дитячому садку, так і в колі сім'ї.
Добрий задум автора рукопису посібника заслуговує на підтримку.
З метою підвищення змістового і методичного рівня посібника пропонуємо деякі поради щодо доопрацювання рукопису:
1. Точність науки математики вимагає точності застосування математичної термінології, а саме: "круг" чи "коло", "многокутник" чи "багатокутник" тощо.
2. Оскільки "величина" предметів – поняття відносне, радимо уточнити формування низки завдань у дидактичних вправах.
3. Потребує уточнення ряд запитань і завдань у дидактичних вправах.
4. При формуванні тематики у завданнях №№ 1, 8, 43 радимо враховувати досвід дітей 5 років.
5. Викликають певні сумніви використання терміну "посібник" для дітей 5-ти річного віку, а також назва рукопису "Логіки світу", оскільки дошкільникам притаманне наочно-образне, а не логічне мислення.
6. Радимо подати перелік використаних автором джерел.

Доцент кафедри дошкільної і початкової освіти КМПУ імені Б.Д.Грінченка, канд, пед. наук

О.В.Коваленко
Жовтень, 2012р.

e-max.it: your social media marketing partner