Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

На допомогу вихователям дошкільних навчальних закладів
Плануємо за програмою «Я у Світі»
Метод проектів в ДНЗ
 
Складні та суперечливі процеси, які відбуваються у сучасному українському суспільстві, висувають проблеми забезпечення нових підходів до організації діяльності дошкільного навчального закладу. Нові форми дошкільної освіти створюють сприятливі умови для реалізації педагогічної ініціативи, упровадження наукових розробок, утілення принципів оновленого змісту дошкільної освіти.
Модернізація змісту дошкільної освіти - важливий чинник розвитку системи національної освіти в цілому. Важливо, щоб педагоги поставилися до нових умов не відповідно до старих звичок, уміли облишити консервативну колію.
Тому інноваційна діяльність у роботі ДНЗ - вимога часу, яка спрямована на забезпечення адекватності навчально-виховного процесу та його результатів до сучасних вимог суспільства. Інноваційна діяльність стала стимулюючим чинником у розвитку дошкільної освіти. Дошкільні навчальні заклади з метою удосконалення навчально-виховного процесу використовують спеціалізовані програми, альтернативні методики та педагогічну спадщину видатних педагогів.
Інноваційна діяльність стала стимулюючим чинником у розвитку і нашого дошкільного закладу. Вихователі закладу з метою удосконалення навчально-виховного процесу використовують інноваційні технології. Варіативність і різноманітність змісту, методів і прийомів навчання і виховання дошкільнят вимагає об'єднання зусиль педагогів, аби докорінно змінити власне підходи до роботи з дітьми, переорієнтувати кожного працівника на те, щоб у центрі уваги незмінно перебувала дитина.
 Шляхом інноваційних підходів до змісту і форм методичної роботи, зокрема через впровадження проектного методу в роботі дошкільного закладу реалізуються актуальні задачі зростання професійної майстерності педагогів.
Вибір цього методу обумовлений вимогами нової. Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» щодо навчання і розвитку особистості, спрямування педагогічної діяльності на розвиток у дітей пізнавальної активності, творчості, самостійного пошуку розв'язання проблеми. Хочемо запропонувати декілька найкращих проектів. Дані проекти спрямовані на створення умов для опанування педагогами технологією психолого-педагогічного проектування, практичних навичок розробки та використання проектів навчально-виховної роботи, формування компетентності вихователів під час впровадження в практику методів проектів. їх результатом є розв'язання актуальних проблем дошкільної педагогічної практики. Вони розвивають пізнавальні навички учасників, формують уміння самостійно конструювати власну діяльність, орієнтуватися в інформаційному просторі, використовувати одержані знання на практиці.
 
Структура
психолого-педагогічного проектування діяльності дітей
Тривалість циклу - 10 днів
Мета проекту: освітня, розвивальна, соціалізуюча, виховна
Види діяльності: проектне заняття, заняття, спостереження, ігрова діяльність, художня праця, пошуково-дослідницька діяльність, індивідуальна робота, робота поза заняттями, робота з батьками
Зміст роботи: Мотиваційний. 1 день
Мета: створити мотивацію, яка б активізувала бажання...
Інформаційний. 2,3,4,5,6 дні
Мета:        дати дітям інформацію про те, що...;
формувати, розвивати...;
виховувати...
Репродуктивний. 7 день
Мета:        вправляти в умінні аналізувати...,
вживати..., використовувати;
виховувати...
Узагальнюючий. 8 день
Мета: Узагальнити й систематизувати знання дітей з теми проекту; спонукати висловлювати й доводити свою думку, аналізувати проблемні ситуації; розвивати доказове мислення, мовлення, увагу; виховувати бажання брати участь у конкурсі, демонструвати свої знання, прагнення перемогти, радіти одне за одного, співпереживати
Творчий. 9 день
Мета: виховувати уміння спільно планувати свою роботу, розвивати творчі здібності
Рефлексійно- оцінювальний. 10 день
Мета: здійснити уявну подорож - допомогти проаналізувати період від початку до кінця пройденого етапу, самостійно оцінити свою участь в проекті.
 
 
Модель освітньо-виховного просесу в групах середнього  віку
ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ СЕРЕДНЬОЇ ГРУПИ
«ЩО ВМІЮТЬ ЛЮДСЬКІ РУКИ»
Тривалість проекту: 10 днів.
Мета проекту:
освітня:
•   ознайомити дітей з народним декоративно-вжитковим мистецтвом;
•   формувати у дітей здатність до естетичного сприймання різних видів народних ремесел: гончарство, українська вишивка;
•   вчити дітей бачити красу в усьому, що виготовили вмілі руки майстрів, шанувати працю талановитих людей;
•   формувати у дітей емоційно-естетичне ставлення до навколишнього світу:
•   вчити дітей милуватися гарними предметами, помічати в них яскравість, декоративність, оригінальну форму, гармонійне поєднання кольорів;
•   формувати у дітей позитивні емоції: радість, відчуття прекрасного під час ознайомлення з народними традиціями, звичаями та оберегами українського народу;
• формувати емоційно-пізнавальну активність дітей.
розвивальна:
•   розвивати самостійність та ініціативу, творчі здібності;
•   розвивати спостережливість, уважність;
•   розвивати позитивне відношення до своєї національної культури;
•   розвивати мовлення, увагу, мислення, пам'ять.
соціалізуюча:
•   розвивати самосвідомість, самооцінку;
•   створювати умови для реалізації пізнавальної й соціальної активності дітей.
виховна:
•   виховувати почуття гордості за свій рідний край, свою культуру;
•   виховувати інтерес і повагу до народних традицій, звичаїв та обрядів;
•   виховувати цікавість до народної творчості;
•   виховувати охайність,естетичний смак, любов до народно-прикладного мистецтва.
Характеристика проекту:
•   за домінуючою діяльністю: творчий;
•   за тривалістю: середньої тривалості;
•   за кількістю учасників: колективний;
•   за характером контактів: у межах групи.
База реалізації: Кіровоградський дошкільний навчальний заклад № 43 «Горобинка», ясельна група.
 
 
Учасники та співучасники проекту: діти, батьки, вихователі.

Види діяльності

Зміст роботи

Мотиваційний.  1 день

Освітня діяльність

Художня діяльність

Спостереження

Ігрова діяльність

Самостійна художня

діяльність

Індивідуальна робота

Робота з батьками

Освітня діяльність

Фізкультура

Спостереження

Трудова діяльність

Ігрова діяльність

Індивідуальна робота

Робота з батьками

Освітня робота

Заняття музичне

Ігрова діяльність

Спостереження

Індивідуальна робота

Робота з батьками

Освітня діяльність

Ігрова діяльність

Трудова діяльність

Індивідуальна робота

Спостереження

Робота з батьками

Освітня діяльність

Заняття музичне

Ігрова діяльність

Спостереження

Індивідуальна робота

Робота з батьками

Освітня діяльність

Фізкультура

Спостереження

Ігрова діяльність

Робота поза заняттям

Трудова діяльність

Робота з батьками

Освітня діяльність

Ігрова діяльність

Театралізована діяльність

Індивідуальна робота

Трудова діяльність

Робота з батьками

Освітня діяльність

Заняття музичне

Ігрова діяльність

Спостереження

Самостійна

художня праця

Індивідуальна робота

Трудова діяльність

Робота з батьками

Освітня діяльність

Ігрова діяльність

Трудова діяльність

Спостереження

Індивідуальна робота

Робота з батьками

Освітня діяльність

Спостереження

Трудова діяльність

Ігрова діяльність

Індивідуальна робота

Тема: Що вміють людські руки

Мета: Дати поняття дітям, що руки людини – цінний скарб.

Розповісти про професії, підвести дітей до розуміння цінностей будь-якої праці; виховувати повагу до людей праці; до працьовитих людей, бажання полегшити їх працю, взяти посильну участь в ній. Ознайомити дітей з «деревом цілей». Викликати інтерес до вивчення теми, зацікавленість в ній, бажання реалізувати задум.

Словник: будівельник, лікар, двірник, гончар, швачка. професії.

Матеріали: оповідання Сухомлинського «Чорні руки». прислів'я, загадка, різні предмети пращ, іграшки для дидактичної гри «Ким бути».

Методи та прийоми: проблемна ситуація, сюрпризний момент, розгляд ілюстрацій із серії «різні професії», читання віршів, бесіда.

Проблемна ситуація №1:

Тарасик забув, де працює його мама.

Сюрпризний момент:

До нас в гості приїхала бабуся.

Проблемна ситуація №2:

Чому у бабусі «чорні руки»?

Читання оповідання Сухомлинського

«Чорні руки».

 

Загадка

Хоч у нас їх лише дві,

Малюків-трудівників.

Кожен день вони працюють

Шиють, варять, щось будують.      

(Руки)

Прислів'я

«Роботящі руки - гори зведуть»

«Ноги носять - руки-годують»

Вірш «Ручки»

Знають діти і батьки

Є в них два помічники-

Все вони робити вміють

Поливають, косять, миють.

Піднімають, носять, грають

В'яжуть, шиють, прибирають

У дворі, в садочку, в домі

Ви давно уже знайомі

З обома працівниками

Працьовитими руками.

Гра з бабусею

Тісто-тісто-тісто - (місять тісто)

Вимішую тісто, лівою, правою (чередують руки).

Обома, їстиме варенички

Вся сім'я, (широко розводять руки, ніби запрошують до столу)

Непогані (імітують розкачування тіста, накладання начінки та приплющування)

У сметані,

Білолиці,

Круглолиці

Із біленької пшениці

Із картоплею та сиром

Їжте, прошу, усіх щиро! (протягують руки вперед, ніби тримають миску, а потім прикладають руки до грудей, запрошуючи до столу)

Тема: Великі і маленькі бублики.

Мета: Заохочувати малят до втілення сюжетно-ігрового задуму; розширювати знання дітей про родинні стосунки; розвивати вміння малювати предмети навколишньої дійсності;

учити дітей передавати кільцеподібну форму, малювати великі і маленькі кола на всьому аркуші паперу, користуватися кольоровими олівцями; нагадати дітям поняття «велике», «маленьке», «товсте», «тонке»;

розвивати уважність. Виховувати бажання допомагати дорослим, інтерес до образотворчої діяльності. Матеріали: кольорові олівці, аркуш паперу на кожну дитину, великі і маленькі бублики.

Попередня робота: малята ліплять великі і маленькі бублики, бавляться у сюжетні ігри з готовими виробами.

За працею двірника. Формувати уявлення про деякі трудові дії двірника (згрібає листя, замітає, поливає дерева, викидає сміття), про предмети, якими він користується під час роботи, його старанність.

Ознайомити дітей зі змінами в природі. Виховувати повагу до праці двірника.

Дидактичні гри: «Що зроблено людиною?», «Опиши за картинкою»

Рухливі ігри; «До бабусі в гості», «Через струмок», «Чия хатка?».

Сюжетно-рольова гра: «Будівельники».

Творча робота з конструктором та природним матеріалом.

Тема: «Побудуємо Кицин дім».

Закріпити знання дітей з питань даної теми, визначених у першій половині дня.

Бесіда «Що людські руки вміють робити вдома». Читання вірша «Спритні пальчики».

Інформаційний.    2 день

Тема: Для чого потрібні людські руки. Бабусин посуд.

Мета: Ознайомити дітей з народним декоративно-вжитковим мистецтвом, зокрема з посудом (глечик, макітра, горщик, миска). Ознайомити з матеріалами, з яких виготовляється посуд; використання посуду в побуті. Навчити бачити красу в усьому, що виготовили вмілі руки майстрів. Вчити розуміти і відчувати любов до ремесла свого народу, а також сформувати у малюків любов до історичного минулого нашого народу, шанобливе ставлення до талановитих людей. Розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять. Виховувати естетичний смак, любов до народно-прикладного мистецтва.

Словник: глечик, макітра, горщик, візерунки, оздоблення.

Матеріали: керамічний посуд (петриківський розпис і опишнянський розпис), звукозапис української народної музики.

Методи і прийоми: сюрпризний момент, читання вірша Т.Волгіної «Посуд», бесіда за картинами «Петриківський посуд», показ ілюстрації із казки «Лисиця і журавель», читання потішок. Опис національного посуду.

Проблемна ситуація: Чому Киця плаче?

Віршик-потішка - Киця Мура

Киця Мура, де ти була?

У бабусі. Що робила?

Миски била, диби-диби!

Закличка

Іди-іди дощику,

Зварю тобі борщику

В глиняному горщику.

Макітра

Ішла баба по гриби,

А дід по опеньки

В неділю раненько.

Нарвали опеньки

Зварили опеньки,

Поклали опеньки

В макітру гарненько.

За працею няні. Формувати уявлення дітей про трудові дії няні. Про предмети, які вона використовує у своїй праці. Виховувати повагу до праці няні, бажання допомагати їй.

Запропонувати дітям розкласти ложки, розставити хлібнички та стаканчики із серветками.

Дидактичні ігри: «З чого зроблено», «Розкажи про виріб, який тобі сподобався».

Рухливі ігри: «Зайчик», «Гуси», «Маринка», «У бабусі в гостях».

Сюжетно-рольова гра: «Сім'я».

Хороводна гра: «У лісочку на горбочку».

Закріпити назви посуду, форми, розміри та кольори.

Консультація: «Як розвивати у дітей здатність до естетичного сприймання різних видів народних ремесел».

Інформаційний.   З день

Тема: «Вишиванки з бабусиної скриньки».

Мета: Розкрити дітям красу українських вишиванок, багатство їх кольорів, різноманітність орнаментів, їх видів і форм, збагатити знання про цей давній вид декоративно-прикладного мистецтва; ознайомити дітей зі звичаями та обрядами, пов'язаними з вишиванками,Розвивати зв'язне мовлення, увагу, мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до народної творчості.

Словник: вишиванки, голка, нитки, серветки, рушник, Берегиня.

Матеріали: вишиті рушники, сорочка, серветки, наволочки.

Методи і прийоми: розгляд вишиванок, читання пісень та віршів про рушник, бесіда, сюрпризний момент, проблемна ситуація, звукозапис української музики. Бабуся передала нам свою чарівну скриньку, щоб ми розглянули, що в ній лежить?

Сюрпризний момент: прихід Берегині. Читання віршів М.Сингаївської «Вишиванка», В. Багірової «Мамин рушник».

Коломийки про вишиванки

1.       Вишиванко наша славна,
        Ти наша єдина

В тобі гордість, в тобі слава,

І краса, і сила.

2.       Ой, вишиваю вишиванку,

Та ще буду шити,

Щоб завидно було тому,

Хто не вміє шити.

3.               Нема таких вишиванок
        На всім білім світі,
        Вони душу вивертають
         Й дорослим, і дітям.

Дидактичні ігри: «Який візеруночок кращий?», Знайди знайомі рослинні елементи у візеруночках». Рухливі ігри: «Коза», «Качки та рибалки», «Сірий кіт», «Через струмок».

Хороводна гра: «Ой, на горі зайчик».

Екскурсія до кабінету швачки. Формувати уявлення дітей про працю швачки; розповісти, якими предметами вона користується під час роботи. Читання вірша О.Гузій «Швачка».

Закріпити назви кольорів. Для чого потрібні рушники?

 

Практикум: опануємо разом з дітьми деякі з видів народних ремесел.

Інформаційний.   4 день

Тема: Народні промисли. Гончарство.

Мета: Дати дітям поняття про кераміку, гончарство. Дати поняття про різні види кераміки, про властивості і способи роботи з глиною. Дати поняття про гончарний круг, ознайомити малят з оздобленням виробів та їх різноманітними формами. Навчити бачити красу в усьому, що виготовили умілі руки майстрів. Викликати інтерес до цього давнього виду народного промислу. Розвивати увагу мовлення, пам'яті. Виховувати інтерес до національної спадщини.

Словник: гончарство, глина, м'яка, глечик, макітра.  Матеріали: куманці, миски, макітри, глечики, горщики, фігурки тварин, глиняні іграшки, керамічні вироби, ілюстрації із зображенням гончара і гончарного круга. Методи і прийоми: розповідь вихователя, розгляд посуду, бесіда, читання оповідання С.Носаня «Гончарний круг», читання вірша Т.Коломієць «Гончарний круг».

Дидактична гра: «Нагодуємо ведмедика».

Проблемна ситуація: Діти, чому наш Ведмедик плаче? Вихователь з'ясовує - в чому справа? Пропонує дітям допомогти Ведмедику накрити на стіл.

Читання вірша «Ведмедик»

Я Ведмедика взяла,

Посадила до стола,

Стала медом частувати, Пригощайся, Ведмежатко!

Дидактичні ігри: «Чарівна торбинка», «Відшукай геометричні фігури в орнаментах».

Рухливі ігри: «Подоляночка», «Біжіть до мене», «Сліпий Панас», «Квочка і курчата».

Сюжетно-рольова гра: «Магазин посуду». Розвивати вміння виконувати ролі покупця та продавця.

Допомогти вихователю після заняття поставити посуд в куточок народознавства. Виховувати бажання у дітей допомагати дорослим.

Вчити розрізняти геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник.

За працею лікаря та медичної сестри. Екскурсія до кабінету лікаря. Формувати уявлення дітей про трудові дії лікаря, та про предмети, якими він користується під час роботи. Виховувати повагу до праці лікаря. Читання вірша Г.Бойко «У слона болить нога».

Консультація: «Виховання особистості дитини на основі народних ремесел»

Інформаційний.   5 день

Тема: Ми маленькі гончарі.

Мета: Дати поняття дітям про властивості глини та прийоми роботи з нею; викликати інтерес до народних керамічних виробів та їх використання в побуті. Розвивати дрібну моторику рук, вдосконалювати сенсомоторику. Виховувати естетичний смак, бажання працювати з глиною, охайність.

Матеріали: дощечки, стеки, різнокольорова глина, зразки народних глиняних виробів.

Методи та прийоми: розгляд зразка, обстеження форми, пояснення, показ, ігровий момент; прийоми ліплення: розкачування, прищіпування. Читання казки «Мудрі і добрі люди».

Вірш «Ліплення посуду»

Я охайно, плавно, легко

Пластилін візьму і стеку,

Розкачаю рухом звичним

Заготовку циліндричну.

Стисну пальцями злегка -

Вийде блюдечко маленьке,

З пластиліну, а чи з глини

Роблю конус без вершини

Зроблю гарний візерунок,

І готовий подарунок!

Дидактична гра: «До Катрусі на день народження»

Читання вірша : «Шматочок глини»

Дидактичні ігри: «Знайди будиночок, в якому живе лялька», «Лото малюкам».

Хороводна гра: «Іменинний пиріг».

Рухливі ігри: «Горобчики», «Зайчик», «Сміх», «Дзвіночок».

Сюжетно-рольова гра: «Дитячий садок».

За працею старших дітей на майданчику. Що роблять діти? Навіщо потрібно прибирати на майданчику? Які знаряддя праці вони використовують? Як називають дітей, які працюють?

Розглянути керамічні вироби і закріпити форми та кольори.

Виставка робіт батьків і дітей на тему: «Гончарство».

Інформаційний.    6 день

Тема: Хліб - усьому голова. Печу-печу хлібчик.

Мета: Збагачувати знання дітей про хліб та борошняні вироби, та обряди, пов'язані з хлібом. Формувати знання дітей про тяжку, але почесну працю хлібороба.

Продовжувати вчити дітей відповідати на запитання, формувати в малят вміння будувати за допомогою дорослого невеличкі розповіді. Розвивати мовлення, увагу, пам'ять. Виховувати бережливе ставлення до хліба.

Словник: хлібороб, колоски пшениці, піч, пекар, борошно.

Матеріали: хліб на вишитому рушникові, сніп

колосків, різні вироби з борошна, ілюстрації картин до

серії «пекар».

Методи і прийоми: розповідь вихователя, бесіда, розповіді дітей, запитання, читання віршів про хліб, прислів'я, розгляд.

Проблемна ситуація: Ведмедик погано поводиться з хлібом. Розповідь легенди «Хліб і золото». Читання вірша І.Блашкевич «Смачний хлібець». Розповідь про традиції, пов'язані з хлібом. Заучування потішки «Печу, печу хлібчик» (з виконанням різних рухів).

За працею кухаря. Формувати уявлення дітей про деякі трудові дії кухаря, про предмети, якими він користується під час роботи, його старанність, турботу про дітей. Виховувати повагу до праці кухаря.

Кухар варить борщ і суп,

Голубці готує.

Він дорослих і малят

Смачно нагодує.

Дидактичні ігри: «Скільки ?», «Що за форма?».

Рухливі ігри: «Біжіть до мене», «Поїзд», «Діти і ведмедик».

Сюжетно-рольова гра: «Сім'я».

Читання вірша «Всім по калачу».

Виховувати бережливе ставлення до хліба.

Запропонувати дітям погодувати рибок в акваріумі та хом'ячка.

Прививати бажання допомагати дорослим.

Консультація: Хліб - усьому голова.

Репродуктивний.    7 день

Тема: Веселий ярмарок.

Мета: Розширити знання дітей про національну традицію ярмаркування. Вчити самостійно складати описові розповіді, розвивати увагу та спостережливість.

Спонукати дітей до вивчення потішок, закличок; формувати уяву про особливості українського менталітету: емоційність, миролюбність. Виховувати ввічливість.

Словник: куманець, гривня, макітра, ярмарок, народ, овочі.

Матеріали: полиці, стіл, національний посуд, муляжі овочів і фруктів, іграшкові свійські тварини та птахи.

Методи і прийоми: читання потішок, бесіда, опис,

сюрпризний момент, звукозапис українських народних

пісень.

Сюрпризний момент: поява веселих Петрушок.

Підходьте сюди,

Дорогі господині

Та виберіть посуд

Всій вашій родині!

Дидактичні ігри: «Іграшки», «Знайди таку саму».

Рухливі ігри: «Подоляночка», «Мій дзвінкий веселий м'яч», «Петрушка».

Сюжетно-рольова гра: «Магазин посуду».

Настільний театр за казкою «Колобок». Викликати у дітей гарний настрій, бажання співати пісеньку

Колобка.

Закріпити назви овочів та фруктів. Дидактична гра

«Чудесний мішечок».

Запропонувати дітям протерти листя квітів у куточку

природи. Виховувати працелюбність.

Консультація: «Граючись - навчаємось», виставка

«Мамині вишиванки».

Узагальнюючий.   8 день

Тема: В гостях у бабусі.

Мета: Формувати вміння дітей будувати описові розповіді за зразком вихователя. Закріпити назви керамічного посуду.

Викликати у дітей бажання прикрашати посуд, активізувати їх до самостійного вибору заготовок для роботи з аплікацією.

Продовжувати вчити малят розрізняти геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник), а також розташовувати їх на обмеженій поверхні; закріплювати знання основних кольорів.

Розвивати естетичний смак, інтерес до матеріалів, що використовуються під час аплікації. Виховувати зосередженість, старанність, вміння долати труднощі. Матеріали: керамічний посуд, силуетні зображення предметів посуду (глечик, миска, куманець, макітра), вирізані з паперу геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник) різних розмірів і кольорів, фланелеграфи на кожну дитину.

Методи і прийоми: показ, бесіда, пояснення, загадування загадок, читання вірша «Посуд».

Дидактичні ігри: «Що. в торбинці», «Відгадай за

описом».

Рухливі ігри: «Мій дзвінкий, веселий м'яч», «Сліпий

Панас», «Гуси-гуси», «Зайчик», «Поїзд».

Хороводна гра: «Ой, на горі зайчик».

Сюжетно-рольова гра: «Праля», «Шофери».

За працею пралі. Екскурсія на пральню. Формувати уявлення дітей про трудові дії пралі та її знаряддя праці.

Виховувати повагу та пошану до праці пралі.

Читання вірша Т.Коломієць «Праля» та Г.Бойко «Перу, перу платтячко».

Прикрасимо силуети посуду осінніми листочками.

Читання вірша М. Познанської «Мамині руки». Виховувати любов та повагу до мами.

Запропонувати дітям зібрати на майданчику сухі гілочки та камінчики. Виховувати працелюбність та уважність. Спонукати дітей до збору букетів з осінніх листочків.

Читання вірша М.Познанської «Помічники».

Круглий стіл: тема «Дитина та образотворча діяльність».

Творчий.   9 день

Тема: Дидактична гра «Магазин народного мистецтва».

Гарна тарілочка для Ясочки.

Мета: Продовжувати розвивати у дітей інтерес до навколишнього, розширювати і поглиблювати словарний запас і навички спілкування, продовжувати формувати активне мовлення. Продовжувати формувати у дітей естетичну чутливість до виразності ліній, гармонії кольору та форми виробів з кераміки. Виховувати у дітей зацікавленість виробами народно-декоративного мистецтва України, інтерес та бажання гратися разом в гру.

Матеріали: рушники, народні іграшки, національний народний посуд: макітра, глечик, куманець, миски, касовий апарат, гроші, силуети тарілок світло-коричневого кольору, декоративні трафарети, фарби чорного і червоного кольорів, лялька Ясочка, киця Мурка.

Словник: посуд, прикрашена, посередині, по краях. Методи і прийоми: бесіда, читання віршів, потішок, розгляд запитання.

Дидактичні ігри: «Зберемо ляльку на прогулянку»,: «Який чудовий посуд у Ясочки».

Рухливі ігри: «Через струмок», «У ведмедя у бору», «Гуси-гусенята», «Біжіть до мене».

Сюжетно-рольова гра: «Магазин».

Колективна праця в куточку природи.

За транспортом. Нам привезли продукти харчування. Розповідь про працю водія та назв продуктів харчування.

Закріпити навички поводження себе в магазині, чуйне ставлення до продавців та покупців.

Консультація: Культура поведінки дитини в магазині та на вулиці.

Рефлексійно-оцінювальний.     10 день

Тема: У нас в гостях люди різних професій. Колективне декоративне малювання «Рушничок для дитячого садочка»

Мета: закріпити набуті дітьми знання та розповідь гостей про необхідність усіх професій, допомогти дітям проаналізувати період від початку до кінця пройденого етапу, оцінювання вихователем участі кожної дитини в окремих видах діяльності та відзначити їх успіхи; стимулювати бажання дітей до взаємодопомоги в колективній праці. Виховувати повагу до людей праці, емоційну чутливість, любов до народного мистецтва. Матеріали: силует рушника (посередині вихователем намальовано два червоні півники), фарби (червона й чорна), рушники з різними вишивками.

Методи і прийоми: розповідь, читання віршів про людей праці та професії, показ.

Пригадати з дітьми, за чим спостерігали. Що нового дізнались, побачили. Що найбільше зацікавило.

Підготовка та прибирання свого робочого місця. Нагородити найдопитливіших дітей.

Пригадати з дітьми, в які ігри ми грали. Які з них сподобались?

В які ігри ми часто граємо? Запропонувати дітям пограти в гру.

Закріпити теми з тими дітьми, що не відвідували

дитячий садок.

e-max.it: your social media marketing partner