0
- 1

DSC01312Розвиток національної свідомості, збагачення духовної культури дошкільників – одне з головних завдань, яке стоїть сьогодні перед педагогами. Саме сьогодні ми повертаємось обличчям до історії народу, етнографічного та фольклорного багатства, вчимося шанувати обряди та звичаї наших пращурів.

З метою вивчення культури свого народу, прищеплення любові до нашої буковинської землі, пізнання народних традицій та звичаїв педагоги нашого дошкільного закладу вирішили організувати екскурсію з дітьми старшої групи до Чернівецького обласного художнього музею. Очі дітей засяяли, щойно вони переступили поріг музею. Своєю яскравістю, багатим змістом орнаментальних мотивів вразила виставка писанок. Науковий співробітник Міхєєва І.Р. розповіла про особливості писанок різних регіонів України: Гуцульщини, Прикарпаття, Поділля, Придніпров'я.
Перебуваючи у картинній галереї, дошкільники мали можливість побачити виставки картин буковинських та українських художників Одарки Киселиці, Петра Яковенка, Тетяни Яблонської, Василя Лопати. Вразила розповідь про життя та творчість українського художника Канадського походження Миколи Бідняка, який намалював кистями рук більше трьох з половиною тисяч картин. Знайомство дітей з талановитими митцями сучасності й минулого відкриває для них світ мистецтва, водночас розвиває мовлення, уяву, мислення, культуру поведінки.
Відвідавши виставку українського національного одягу, діти дізналися про історію цього виду мистецтва, побачили зразки найдавніших вишиванок різних регіонів України: вишиванки, вишиті лляними, шовковими, вовняними нитками, бісером, виготовлені ручним або машинним способом на різних тканинах.
Не могли ми поїхати в садочок, не побачивши справжній Чернівецький академічний обласний український Музично - драматичний Театр імені Ольги Кобилянської, адже саме 27 березня – «Міжнародний день театру»!.
Така екскурсія нашим містом залишила в наших діток незабутні враження, зроблено ще один крок до виховання у кожної дитини правильного ставлення до культури свого народу.

Вихователь-методист ДНЗ № 22 Кріган Н.Г.


e-max.it: your social media marketing partner
-->