+ 1
0

Thumbnail imageВнаслідок необмеженої реалізації спиртних, енергетичних напоїв, пива, цигарок, ці вироби стають доступними дітям, що негативно впливає на здоров'я та поведінку підростаючого покоління

Про це повідомила Генеральна прокуратура України за результатами комплексних перевірок суб’єктів господарювання.

Перевірки проводилися з метою додержання законодавства про запобігання шкідливому впливу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на дітей.

За результатами моніторингу, Генеральна прокуратура України повідомляє, що роздрібну торгівлю вказаними товарами в Україні здійснюють близько 250 тис. суб'єктів господарювання.

Натомість органами виконавчої влади та правоохоронними органами не вжито дієвих заходів щодо запобігання незаконному обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, притягнення до відповідальності осіб, які реалізують вказані товари дітям, розповсюдження соціальної реклами про шкоду тютюнопаління та зловживання алкоголем, повідомляють у прокуратурі.

Органи ж санітарного контролю та освітяни б’ють на сполох щодо загальнофізичного стану школярів, демонструючи статистику захворюванності.

Так, з 1994 по 2008 рік (за 14 років) кількість серцево-судинних захворювань в українських дітей виросла на 72%. У підлітків (це окрема категорія) – на 149%, а у дорослих – на 17%. Також, у 70% випускників середньої школи фіксують хронічні захворювання. У порівнянні з 2003 роком показник захворюваності дітей у 2009-му збільшився на 15%.

Харків - один з лідерів за кількістю юних курців в Україні. За даними Харківського інституту охорони здоров'я дітей та підлітків, ще у молодшій школі починають курити 12% учнів. Серед учнів 9-11–тих класів загальноосвітніх шкіл Харкова, майже чверть опитаних школярів сказали, що викурюють по дві цигарки на день. І кожен третій харківський підліток, згідно із останнім дослідженням інституту, зізнався, що за останній тиждень викурив хоча б одну цигарку.

"Для населення старше 12 років у 2009 році поширеність була 23,5%, а у 2008 році - 25,6%", - повідомив Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

За даними Держкомстату України, українці займають друге місце в світі за кількістю курців після Греції. За даними 2010 року, серед регіонів лідером серед курців є Донбас, де палить 27,5% населення віком від 12 до 18 років. Половина цих підлітків викурюють за добу від 16 до 20 сигарет. Взагалі в Україні палять 45% юнаків і 35% дівчат.

За матеріалами: Освіта.ua

e-max.it: your social media marketing partner
-->