Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Thumbnail image

Чернівецька гімназія № 1 заснована Чернівецькою обласною радою народних депутатів у 1990 році.
З 2002 року гімназію очолює Шиманський Віктор Миколайович, вчитель-методист, лауреат освітянських премій імені Юрія Федьковича, імені Омеляна Поповича , нагороджений Подякою Кабінету Міністрів України ,медаллю ’’ На славу Чернівців ’’, Почесним знаком ’’Василь Сухомлинський ’’, ’’ Відмінник освіти України ’’.
У гімназії працює 88 педагогів, серед них: двоє Заслужених вчителів України, чотири - лауреати премії імені Юрія Федьковича; три - лауреати премії імені Омеляна Поповича, 31 педагог нагороджений знаком «Відмінник освіти України», один — Почесною відзнакою «Буковина», один — Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, два — Почесним знаком «Василь Сухомлинський», один – лауреат Премії Верховної ради України педагогічним працівникам
В гімназії навчається 1028 учнів.
2.Горді з того, що наші учні можуть :
 здобути високоякісну освіту;
 поглиблено вивчати іноземну мову/ німецьку /, отримати німецькомовний диплом, який дає можливість вступу у вищі навчальні заклади Європи;
 побувати за кордоном, оскільки з 1996 року щорічно, відповідно до договору між Чернівецькою гімназією № 1, гімназією імені Лейбніца міста Ремшайд (Німеччина) та гімназією міста Шпіталь (Австрія), відбувається обмін учнівськими делегаціями.
 працювати в науковому гімназійному товаристві ’’ Промінь ’’ ;
 випробувати себе у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, Всеукраїнських предметних олімпіадах , Міжнародних конкурсах;
 стати учасниками інтелектуального клубу старшокласників «Універсум»;
 розвивати свої природні здібності у різноманітних секціях клубу ’’ Злагода ’’
 зростати у дитячій організації ’’ Мозайка ’’ , яка діє в початковій школі

3. Пишаємося тим, що
за час існування гімназії 79 учнів стали призерами ІV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад ;
учень гімназії став бронзовим призером Міжнародної олімпіади з інформатики / м. Стамбул/.
9 учнів стали переможцями у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України ;
чотири учні гімназії стали переможцями Міжнародного конкурсу «Молодь дебатує», який проводиться щорічно в місті Києві;
протягом 2007 — 2009 навчальних років учні гімназії стали лауреатами / два дипломи ІІІ ступеня / Міжнародної конференції юних фізиків ( м. Санкт-Петербург, м. Чернівці);
дві учениці стали переможцями на Всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П. Яцика (2002, 2007 рр);
з 2005 року гімназія є членом асоціації DSD-шкіл, 36 учні отримали німецькомовний диплом, що дає можливість навчатися у вищих навчальних закладах Європи;
з 2000 року за результатами діяльності гімназія щорічно посідає І місце в рейтингу загальноосвітніх закладів міста, області ;
протягом 2008 — 2009 років за результатами зовнішнього незалежного оцінювання гімназія увійшла до десятки кращих навчальних закладів України;
у 2009 році спільний проект «Колись в Чернівцях...» учнів Чернівецької гімназії № 1 та гімназії міста Штральзунд (Німеччина) визнаний найкращим європейським проектом.
У 2010 році Чернівецька гімназія № 1 стала лауреатом громадської акції «Флагмани освіти і науки України »

Історія Чернівецької гімназії №1


Свій історичний шлях гімназія №1, колишня школа №7, розпочала 1944 року у приміщенні школи №20, яка була російсько - українським навчальним закладом на вулиці Чапаєва, 4. Тоді ж наша школа займала українську частину.
1 вересня 1948 року в приміщенні по вулиці Чапаєва, 4 відкрита
Чернівецька неповна середня школа №7 з українською мовою викладання.
Українські 4-ті, 5-ті, 6-ті класи зі школи №20, і частина зі школи №15, №23
перейшли в нашу школу №7.
До 1951 року вона була 7-літньою школою. Перший випуск семикласників - 1949 - 1950 навчального року. Другий випуск - 1951-1952 навчального року. Випускник цього навчального року Сташкевич Павло був першим делегатом на піонерський з'їзд в Москві.
З 1951 року - прогресивна 10-літня школа. Перший випуск десятого класу був в 1953 - 1954 навчальному році.
У школі було самоврядування, кожен відповідав за свою справу.
П'ятнадцять років минуло від того часу, як середня загальноосвітня школа №7 стала гімназією. Для історії п'ятнадцять років - це мить, але для гімназії - це насичене працею, пошуками, успіхами життя.
Відповідно до рішення облвиконкому № 152 від 18.07.1990р. загальноосвітня середня школа №7 набула статусу школи-гімназії № 7. А згідно із Положенням про порядок створення, організацію та ліквідацію навчально - виховних закладів, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 5 квітня 1994 року № 228 та відповідно до рішення міськвиконкому № V : 253- 10 від 17.04.1996 р. гімназії №7 присвоєно порядковий номер 1.

Особливості діяльності навчального закладу.


Пріоритетні напрямки роботи Чернівецької гімназії № 1 .
Колектив гімназії № 1 не один рік працює над проблемою: “Гуманне управління гімназією, де активними співучасниками навчального процесу є вчитель і учень, а кінцевим результатом буде самоактуалізація і самореалізація особистості”.
Педагоги в 2010-2011 н. р. вирішуватимуть методичну проблему
„Формування системно-аналітичного мислення гімназистів шляхом запровадження сучасних особистісно-орієнтованих технологій і моделей навчання у навчально-виховний процес”.
Головні напрямки роботи :
- розвиток пізнавальних та інтелектуальних здібностей учнів;
- удосконалення рівня практичного володіння гімназистами іноземними мовами;
- формування національної свідомості учнів;
- зміцнення зв’язків з гімназіями німецькомовних країн;
- створення належних умов для реалізації творчих задумів ініціативних вчителів;
- формування високої інтелігентності, людяності і толерантності в поводженні між усіма членами єдиної гімназійної сім’ї.
Колектив Чернівецької гімназії № 1 вже не один рік знаходиться в стані постійного пошуку оптимальних організаційних форм і методів роботи з обдарованими гімназистами. У 2007 році на виконання міської ’’ Програми роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю в навчальних закладах міста Чернівців на 2007-2010 рр. ’, нами розроблена власна гімназійна, в якій визначені основні завдання та заходи щодо її виконання.
І вже сьогодні ми можемо говорити про певну систему такої роботи, коли від створення концепції розвитку гімназії до проведення звичайного уроку чи позакласного заходу, заняття гуртка чи факультативу все підпорядковано головній меті – забезпеченню сприятливих умов для виявлення та всебічного розвитку інтелектуального потенціалу кожного учня, його здібностей та нахилів
Адміністрація гімназії всіляко сприяє самореалізації педагогів через :
 роботу методичних об’єднань / кафедр /, де кожен учитель працює над своєю методичною проблемою ;
 участь у Всеукраїнських, регіональних, міських науково-практичних конференціях;
 курси при ІППОЧО;
 курси-стажування вчителів профільних дисциплін у німецьких гімназіях ( щонайменше 2-3 вчителя щорічно ) ;
 науково-дослідницьку роботу з відповідним друком статей, посібників тощо.
Все це дає можливість педагогам гімназії певною мірою реалізувати свої здібності і разом з гімназистами зростати як особистість. Тому багато вчителів мають власні друковані посібники, статті у фаховій періодиці.
Двоє наших молодих педагогів Фисюк Р.Ф., Євчук А.М. успішно пройшли навчання в рамках DSD програми, яка дозволяє їм готувати і приймати іспити на Міжнародний мовний диплом.
Успішній роботі з обдарованими гімназистами сприяє вдале використання варіативної складової робочого навчального плану.

Кількісний та якісний  склад учнівського та педагогічного колективу:


В гімназії навчаються 1028 учнів, 33 класи, середня наповнюваність класів - 31 учень .
Навчально-виховний процес забезпечують 88 педагогів.
В гімназії працюють 88 педагоги:
 50 мають кваліфікацію “спеціаліст вищої категорії”;
 35 вчителям присвоєно педагогічне звання “вчитель-методист”;
 6 вчителям присвоєно педагогічне звання “старший вчитель”;
 викладають 1 доктор наук, 1 кандидат наук;
 31 вчитель нагороджений знаком „ Відмінник освіти України”;
 2 лауреати премії ім. Омеляна Поповича;
 3 лауреати премії ім. Юрія Федьковича;
 1 нагороджено Почесною відзнакою „ Буковина”
 1 нагороджено Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України;
 2 Заслужений вчителя України;
 1 нагороджено медаллю ’’ На славу Чернівців ’’;
 2 нагороджений Почесним знаком ’’ Василь Сухомлинський ’’;
 1 лауреат Премії Верховної ради України педагогічним працівникам.

Адміністрація:


Шиманський Віктор Миколайович – директор гімназії; вчитель-методист, лауреат премії імені Юрія Федьковича, лауреат премії імені Омеля Поповича , нагороджений медаллю ’’ На славу Чернівців ’’, Почесним знаком ’’Василь Сухомлинський ’’.
Паневська Домніка Федорівна – заступник директора з навчально-виховної роботи; вчитель-методист, нагороджена Почесною відзнакою „ Буковина”
Фисюк Ольга Георгіївна - заступник директора з науково – методичної роботи; Заслужений вчитель України, нагороджена Почесним знаком ’’Василь Сухомлинський ’’.
Фисюк Романа Флоріанівна – заступник директора з навчально-виховної роботи (іноземні мови), вчитель-методист, відзначена муніципальною стипендією Чернівецької міської ради, переможниця конкурсу ’’ Вчитель року – 2011 ’’.
Косар Лариса Леонтіївна – заступник директора з навчально-виховної роботи (початкова школа); вчитель-методист.
Луцяк Олена Іванівна – заступник директора з виховної роботи.
Ілларіонова Галина Олександрівна – педагог-організатор, вчитель-методист.
 
e-max.it: your social media marketing partner