Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Дотримання чинного законодавства щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки
Соціально-педагогічна робота та соціально-правовий захист дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки здійснюється у закладах освіти відповідно до Конвенції ООН про права дитини, Сімейного кодексу України, Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про попередження насильства в сім'ї», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Положення про психологічну службу системи освіти України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 03.05.1999 № 127 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 02.07.2009 № 616), наказу Міністерства освіти і науки «Про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України» від 28.12.2006 № 864 та інших нормативних актів.
Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» гласить: «дитина-сирота - дитина, в якої померли чи загинули батьки; діти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв'язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов'язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов'язки, а також підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, та безпритульні діти.
Для надання якісних послуг щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування соціальному педагогу в закладі освіти рекомендується працювати з усіма учасниками навчально-виховного процесу за наступним алгоритмом. Для початку варто опрацювати нормативно-правову документацію:
 вивчити посадові обов'язки соціального педагога
 ознайомитися з соціальним паспортом закладу
 ознайомитися з актами чинного законодавства України про соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування
 оформити і вивчити особові справи учнів даної категорії, звірити документацію в ССД
 скласти акти про вивчення матеріально-побутових умов проживання дитини (майнової власності, якщо така є)
 перевірити наявність у закладі наказів про захист прав дітей (безкоштовне харчування, єдиний квиток, матеріальну допомогу тощо), клопотань до державних установ (щодо продовження навчання, допомоги, оздоровлення)
 обмінятись з колегами документацією при зміні учнями навчального закладу.
Наступним етапом діяльності соціального педагога є планування практичної роботи щодо соціально-педагогічного супроводу соціалізації дітей даної категорії, а саме – роботу з опікунами та членами сім'ї, в якій виховуються діти, та роботу безпосередньо з дітьми. При цьому варто врахувати послідовність наступних кроків.
Взаємодію з опікунами та їх сім'єю розпочати зі знайомства, презентації послуг соціального педагога, вивчення запиту опікуна. Вивчення взаємостосунків дитини та опікуна (членів сім'ї), матеріально-побутових умов проживання дасть можливість сформувати ширше уявлення про особливості виховання підопічних. Соціальний педагог повинен проводити консультування опікунів з питань захисту прав дітей даної категорії та надання їм пільг, виховання і сприяння соціалізації дітей в соціумі; виступати посередником у співпраці з державними установами та здійснювати контроль за виконанням опікунами своїх обов'язків.
Для роботи з дітьми фахівцям важливо познайомитись з дитиною, встановити довірливі сосунки. Вивчення особливостей соціалізації дитини в соціумі варто розпочати дослідженням соціального статусу дитини в колективі методом соціометрії та спостережень за взаємодією дітей в колективі. За результатами дослідження необхідно спланувати соціально-перетворювальну роботу, направлену на покращення соціального статусу дитини в колективі, налагодження взаємодії з однолітками. Для вивчення психоемоційного стану дитини, взаємостосунків з її оточенням соціальному педагогу необхідно звернутися до практичного психолога закладу. За результатами фахівці планують спільну роботу щодо полегшення соціалізації дитини в соціумі.
Учням також надаються консультативні послуги з питань прав, пільг і розвитку дітей даної категорії, сприяння у виборі професії і продовженні навчання, охопленні дітей гуртковою роботою за вибором, організації оздоровлення дітей.
Соціальний педагог контролює в закладі надання пільгової допомоги (безкоштовне харчування, користування підручниками, єдиний квиток, матеріальна допомога тощо); може представляти інтереси дитини в інших установах та службах.
Для якісного надання послуг щодо захисту прав дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування в закладі освіти добре було б налагодити взаємодію між педагогами, адміністрацією закладу та фахівцями психологічної служби. Чіткий розподіл роботи та відповідальності щодо захисту прав дітей між заступником директора по виховній роботі, класним керівником та соціальним педагогом дасть можливість системно працювати у всіх напрямках супроводу соціалізації дітей та уникнути непорозуміння і дублювання в діяльності. Розгляд питань захисту прав дітей на педрадах, методичних об'єднаннях класних керівників дасть змогу здійснювати просвітницьку роботу з питань соціального захисту дітей серед педпрацівників.
О.В.Макаревич, Т.В.Тарасюк,
методисти Центру практичної психології і соціальної роботи Чернівецької міської ради

e-max.it: your social media marketing partner