Про організаційно-методичні заходи щодо змісту та структури
старшої профільної школи (на виконання Програми розвитку профільної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах
м. Чернівців на 2008-2010 роки)
РІШЕННЯ
колегії управління освіти Чернівецької міської ради
10.12.2010р. № 4/2010-1
Заслухавши та обговоривши питання «Організаційно-методичні заходи щодо змісту та структури старшої профільної школи (на виконання Програми розвитку профільної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах м.Чернівців на 2008-2010 роки)», колегія
ВИРІШИЛА:
1. Довідку «Про організаційно-методичні заходи щодо змісту та структури старшої профільної школи (на виконання Програми розвитку профільної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах м. Чернівців на 2008-2010 роки)» взяти до відома.
2. Керівникам навчальних закладів:
2.1. Забезпечувати доступне та якісне допрофільне та профільне навчання, що відповідають вимогам суспільства і запитам учнів шляхом створення умов для особистісного розвитку учасників навчально-виховного процесу, формування у школярів орієнтації на той чи інший вид майбутньої професійної діяльності.
2.2. Посилити контроль за реалізацією профільного навчання, результативністю учнів з профільних предметів, підготовкою їх до зовнішнього незалежного оцінювання
2.3. Удосконалити систему допрофільної підготовки учнів, забезпечувати чітку послідовність та наступність у виборі профілів.
2.4. Забезпечити умови для професійного самовизначення випускників. Створити ефективну систему профорієнтаційної роботи з відповідним психолого-педагогічним супроводом та орієнтацією на запити ринку праці.
2.5. Забезпечити відкритий доступ громадськості до інформації щодо профілізації закладу (через дошки оголошень, ЗМІ, Web-сайти).
2.6. Здійснювати діагностування інтересів та нахилів учнів, вивчення думки батьків щодо запровадження того чи іншого профілю.
2.7. До перспективного та річного планів включити питання організації та контролю профільного навчання.
2.8. Щорічно здійснювати моніторинг ефективності профільного навчання, дотримуючись технологій його проведення.
2.9. Удосконалити методичний супровід викладання профільних предметів.
2.10. Залучати до роботи в профільних класах висококваліфікованих працівників.
2.11. При формуванні робочих навчальних планів на 2011-2012 н.р. забезпечити ефективне використання інваріантної та варіативної складових на вивчення предметів профільного циклу.
2.12. Посилити партнерські зв’язки та укласти відповідні угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами різних рівнів акредитації, позашкільними закладами, організаціями та підприємствами з метою задоволення інтересів випускників у виборі майбутньої професії.
3. Міському методичному кабінету:
3.1 Проаналізувати стан навчально-виховного процесу з профільного навчання в закладах міста на предмет якісної реалізації педагогічних проблем, спрямованих на модернізацію системи освіти міста.
(січень-лютий 2012)
3.2 З метою організації роботи вчителів з пошуку інноваційних шляхів удосконалення навчально-виховного процесу провести науково-практичні семінари з проблеми «Особливості викладання предметів на профільному рівні та методичне забезпечення курсів за вибором» для вчителів всіх базових предметів.
(листопад 2011)
3.3 Здійснити моніторинг професійної компетентності та рівня готовності вчителів-предметників до інноваційної та експериментально-пошукової діяльності у профільних класах.
(жовтень-листопад 2011)
3.4 Розробити та реалізувати систему заходів щодо удосконалення підготовки педагогічних працівників до викладання профільних предметів, спецкурсів, курсів за вибором, факультативів.
(жовтень-квітень 2011-2012)
3.5 Узагальнювати та сприяти поширенню кращого педагогічного досвіду з профільного навчання. Використовувати сайт управління освіти для ознайомлення з методичними розробками з профільних предметів.
(жовтень 2011)
4. Управлінню освіти:
4.1. Контролювати, координувати та коригувати роботу закладів щодо надання якісних освітніх послуг з профільного навчання.
4.2. Продовжувати цілеспрямовану роботу із системного запровадження, розвитку, підвищення якості та соціальної ефективності профільної освіти міста.
4.3. Розробити ефективну систему управління кадровими, навчально-методичними, матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в умовах профільної освіти.
4.4. Забезпечити якісне завершення виконання «Програми розвитку профільної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах м. Чернівців на 2008-2010 роки» та переходу школи ІІІ ступеня на новий зміст навчання.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника начальника управління освіти Чернівецької міської ради Сірко Л.О.
Голова колегії В.С.Малишевська