Неділя, 13 листопада 2011, 19:13
Закони України «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів, державна національна програма «Діти України» передбачають доступ кожної дитини до освіти, її навчання в школі відповідно до здібностей і можливостей.
Порушення усної і писемної мови та її смислової одиниці – слова призводять до загальмованості таких психічних процентів, як сприймання, пам’ять, увага.
Своєчасне оволодіння мовою – основа розумового розвитку дитини, запорука повноцінного навчання та спілкування з людьми. Різні відхилення мовного розвитку негативно позначаються на сприйманні мови, висловлюванні власних думок, оволодінні знаннями та формуванні особистості дитини.
Порушення мови уповільнюють процес оволодіння грамотою. Діти гостро відчувають свій недолік. Виникає замкненість, негативізм, плутаються оптично схожі букви, дзвінки та глухі приголосні пропускаються або вставляються зайві склади, перекручуються слова, тобто допускається багато помилок, не пов’язаних із засвоєнням правил, що впливає на стійку неуспішність учнів.
Саме для подолання неуспішності учнів вже існуючі, або попередження можливої – створена логопедична служба в установах міста.
Логопедична допомога в структурі освіти міста здійснюється за двома напрямами:
1. Логопедична допомога дітям дошкільного віку (групи дітей з порушеннями мовлення в ДНЗ загального типу; спеціальний дошкільний навчальний закладі №37 для дітей в вадами мови);
2. Логопедичні пункти при загальноосвітніх школах.