Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

 Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи

ІНСТРУКІЦЯ

з охорони праці № ___
Під часпроведення занять у кабінетІ біології

 
І.ЗАГАЛЬHIПОЛОЖЕННЯ.
1.1. Правила безпеки під час проведення навчально-виховного процесу   у кабінеті біологїї   поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу, які працюють, або навчаються в кабінеті біологїї.
1.2. Не приступати до роботи без інструктажу на робочому місці.
1.3.  Неухильно  виконувати  всі  правила внутрішнього розпорядку.
1.4. Стежте за тим, щоб на лабораторних учнівських столах були пльки навчальні посібники, інструменти й прилади, що стосуються занять.
1.5. Основні небезпечні та шкідливі фактори у роботі:

·         отруєння парами речовин під час проведення дослідів;
·         одержання уражень шкіри під час роботи з кислотами і лугами;
·         одержання опіків під час роботи з електронагрівальними приладами та під час роботи з спиртівкою та сухим спиртом;
·         одержання поранень, порізів під час користування скалпелем, лезом безпечної бритви, припарувальною голкою.
1.6.  Тримай в чистоті і порядку своє робоче місце.
 
1.7. Дотримуйся трудової дисципліни, не відходь від свого робочого місця без дозволу вчителя. Не відволікай від роботи інших.
1.8. Виконуй тільки доручену тобі роботу.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи.
 
2.1. Перевірте справність шнурів в електронагрівальних приладах (чи не пошкоджена ізоляція).
2.2. Перевірте наявність ґноту в спиртівці.
2.3. Перевірте наявність спеціальної азбестової підставки і ковпачка для гасіння спирту.
2.4. Для роботи з кислотами забезпечити наявність склянки з чистою водою та зливної посуди, а також ганчірку і 3% розчину питної соди.
3. Вимоги під час виконання роботи.
3.1. Будь-які речовини забороняється брати руками і пробувати на смак.
3.2. При користуванні скальпелем, лезом для безпечної бритви, препарувальною голкою ніколи не спрямовуйте різальні або колючі частини цих інструментів на себе,, або своїх товаришів, щоб уникнути поранення.
3.3- Нагріваючи рідини в пробірці, користуйся тільки спеціальним тримачем для неї, не спрямовуйте отвір пробірки на себе або своїх товаришів.

3.4. Користуючись кислотами або лугами наливайте їх тільки в скляний посуд. Не доливайте воду до кислот, а навпаки; кислоту вливайте в воду.
3.5. При використанні порошкоподібних хімічних речовин набирати їх тільки ложечкою (не металевою), недоторкуючись до порошків руками.
3.6. Обережно поводтеся з скляним посудом, у випадку якщо він розіб'ється, не збирайте осколки руками, а змітайте їх щіткою в призначений для цього совок.
3.7. Виготовляючи препарати для розглядання їх під мікроскопом, дуже обережно беріть накривши скельце великим і вказівним пальцями правої руки за краї, розмістіть його паралельно предметному склу, яке вії тримаєте в лівій руці, у безпосередній близкості до нього, а потім випустіть скельце з пальців, щоб воно в іль н о лягло н а пр е п ар ат.
3.8.    Працюючи із спиртівкою та електронагрівачем, дотримуйтесь правил:
- не запалюйте спиртівку від іншої;
- щоб погасити полум'я спиртівки Ті необхідно накрити ковпачком:
- при вмиканні шнура електро нагрівачів розетку перевірте, щоб вмикач був у положенні "вимкнено";
-якщо ввімкнений в мережу електро нагрівач не нагрівається то повідомте про це вчителя,
 
- працюючи з електронагрівачем, не допускайте забруднення волосків розжарення
 
- після закінчення роботи обов'язково вимкніть електронагрівач, а потім вимкніть шнур із розетки;
- під час роботи із сухим спиртом покладіть його на азбестову підставку, а після закінчення роботи погасіть,  накривши ковпачком.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
4.1. Усі рідини, що залишилися після проведення лабораторних занять .змийте у спеціальні посудини "для злиття".
4.2. Приберіть робоче місце.
4.3. Ретельно вимийте руки з милом.
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
5.1. При появі запаху горілої ізоляції негайно виключити всі електроприборй, відключити їх від електромережі і повідомити про це вчителя
5.2. При опіках кислотами промити уражене місце великою кількістю води, а потім 3% розчином питної соди, викликати лікаря.
 
 
Заступник директора з НВР                                                          
 
 
 
e-max.it: your social media marketing partner