Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор шоли

  ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

сторожа (чергового)
1.      ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 
1.1.   До роботи сторожа (чергового) об’єктів допускаються особи, котрі досягли 18-річного віку та пройшли:
а). медичне обстеження;
б). навчання за відповідною програмою, атестовані і мають посвідчення;
в). вступний інструктаж по охороні праці;
г). інструктаж з охорони праці на робочому місці.
1.2.            В нічний час сторожу забороняється спати та виходити за межі об’єкту, який охороняється.
1.3.              Сторож повинен добре знати свої обов’язки на випадок виникнення пожежі, вміти коритсуватися вогнегасниками та іншими засобами пожежегасіння, знати правила виклику пожежної команди та вжиття термінових заходів на випадок пожежі.
1.4.              Робітники охорони об’єктів, що на зміні, повинні виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, знати правила руху до місця роботи і назад, утримувати у взірцевому порядку робоче місце, знати заходи із забезпечення пожежної безпеки на об’єктах та надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах).
1.5.              Сторож (черговий) за порушення, допущені при виконанні своїх обов’язків і за порушення вимог, викладених у даній Інструкції та у відповідності з діючими правилами внутрішнього трудового розпорядку несе відповідальність дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну згідно з чинним законодавством.
1.6.              У відповідності до переліку робіт з підвищеною безпекою п.149 “Охорона колективної і приватної власності, об’єктів” (затв. наказом № 123 від 30.11.1993 Держнаглідохоронпраці ) сторож до виконання робіт може бути допущений тільки після попереднього спеціального навчання і щорічної перевірки знань з охорони праці.
 
2.                     ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
2.1.            При заступленні на пост сторож (черговий) зобов’язаний бути охайним, по формі одягнутим, мати при собі свисток, ліхтарик. Прийом зміни та її здача повинні проводитись з дотриманням вимог Правил внутрішнього розпорядку.
2.2.              Знати особливості сивого поста, кількість і розміщення відокремлених приміщень, які приймаються під охорону, особливості території та маршрут безпечного руху, номери телефонів міліції – 02, швидкої медичної допомоги – 03, пожежної охорони – 01 і аварійної газової служби – 04.
2.3.              Існуючі колодязі (каналізаційні, водопровідні, теплофікаційні та інше) повинні бути постійно закритими, ями і траншеї огороджені та забезпечені перехідними місткаим.
 
 
 
3.                  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
 
3.1.            На території об’єктів сторожу (черговому) категорично заборонено: рзводити вогонь, палити, з’являтися на роботу в нетверезому стані, розпивати спиртні напої тощо.
3.2.              Територія об’єкту по периметру, відокремлені приміщення і підходи до них, а також пішохідні доріжки по маршруту руху сторожа з наступленням темряви повинні бути освітлені таким чином, щоби забезпечувався контроль і нагляд за ними.
3.3.              Під час ожеледиці маршрут руху сторожа посипають піском, шлаком чи іншими матеріалами.
3.4.              Обхід об’єкту і огляд стану прийнятих під охорону відокремлених приміщень сторожем здійснюється по установленому маршруту безпечного руху.
3.5.              Здійснюючи пропускний режим у проїзних воріт, черговий зобов’язаний  суворо дотримувати безпечний порядок пропуску автотранспорту через ворота, вимагати посвідчення особи робітника, на території якого знаходиться об’єкт, що охороняється.
3.6.              Стороннім особам вхід на територію об’єкту, що охороняється, категорично забороняється.
3.7.              Під час роботи черговий сторож зобов’язаний утримувати в чистоті своє робоче місце, під час обходу по маршруту не смітити, не захаращувати територію та вимагати від осіб, які знаходяться на території об’єкту, дотримання протипожежного режиму.
3.8.              Під час чергування не торкатись до електрообладнання, не включати станків, механізмів. Категорично забороняється залишати без догляду включені в електромережу прилади та користуватись цими приладами без підставок, що не загоряються саморобками (не заводського виготовлення) електронагрівальними приладами.
 
4.                  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
 
4.1.            В аварійних ситуаціях сторож (черговий) повинен:
-          керуватись вказісвками керінвика або в його відсутності – старшого із ІТП;
-          в разі необхідності надати першу долікарську допомогу;
-          приймати участь в локалізації та ліквідації пожежі, що виникла;
-          і таке інше – в залежності від обставин.
4.2.            Крім того керуватись Інструкцією “З надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах )”.
4.3.              Не дозволяється приймати та здавати зміну під час ліквідації аварії (пожежі).
 
5.                  ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
 
5.1.            Після закінчення роботи чергування здається  слідуючому сторожу під розпис і вказуються всі випадки пригод під час чергування.
5.2.              При наявності будь-якого випадку черговий доповідає адміністрації та начальнику охорони.
 
Зінструкцією ознайомлений(а) _________________________________
 
дата "____"__________ 200__p.
 
e-max.it: your social media marketing partner