Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

  ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор Чернівецької загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів №
 
________________    Наказ № ______ від “____”_____ 200__р.

ІНСТРУКЦІЯ

з охорони праці № _______

для столяра
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. До роботи столяром допускаються особи, котрі досягли 18-річного віку та пройшли:
а) медичне обстеження;
б) навчання за відповідною програмою, атестовані і мають посвідчення;
в) вступний інструктаж по охороні праці;
г) інструктаж з охорони праці на робочому місці;
д) інструктаж по електробезпеці.

1.2. Столяри повинні  виконувати  правила внутрішнього трудового розпорядку, знати правила руху до місця роботи і назад, утримувати у взірцевому порядку робоче місце, знати заходи по забезпеченню пожежної небезпеки в ЗОШта наданню першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах).
1.3. Столяри повинні під час роботи бути уважними, не займатись сторонніми справами і не відволікати інших працівників З ОШ (загальноосвітня середня школа).
1.4. Столяри  зобов'язані  виконувати  тільки ту роботу,  по  якій проінструктовані і допущені адміністрацією ЗОШ також зобов'язані не допускати на робочі місця сторонніх осіб.
1.5. Столяри за порушення, допущені при виконанні своїх обов'язків і за порушення вимог, викладених у даній Інструкції та у відповідності з діючими   правилами   внутрішнього   трудового   розпорядку   несе відповідальність дисциплінарну,  адміністративну,  матеріальну  або кримінальну згідно чинного законодавства.
1.6. Працівники ЗОШ (загальноосвітня середня шкопа) повинні бути прикладом для дітей - приходити на роботу в охайному одязі та взутті.
 
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ. ОСОБИСТА ГІГІЄНА.
2.1. Привести в порядок спецодяг, спецвзуття і таке інше.
- Перед входом у вбиральню слід обов'язково зняти халат. Після користування вбиральнею вимити руки з милом.
- Користуватись дитячою вбиральнею персоналові забороняється.
2.2. Підготувати до роботи інструмент та пристосування, упевнитися, що вони справні і відповідають вимогам охорони праці.
2.3. Оглянути і підготувати своє робоче місце (місця), прибрати сторонні предмети, звільнити проходи. Перевірити, чи достатньо освітлені робочі місця.
2.4. При виявленні якихось помилок чи несправностей необхідно повідомити і,  в ЗОШ і до їх усунення до роботи не приступати.
2.5. Верстати повинні приводитись у дію та обслуговування тільки тими особами, за якими закріплені. Пускати в дію верстати і працювати на них іншим особам забороняється. Біля кожного верстата повинна бути вивішена табличка із зазначенням особи, яка відповідає за його експлуатацію.
2.6. До початку робіт по нарізанню скла необхідно візуально перевірити міцність і справність віконних переплетень.
2.7. Підіймання і перенесення скла до місця його установлення необхідно проводити з застосуванням відповідних безпечних пристосувань або у спеціальній тарі.
2.8. Щоб запобігти виробничим травмам, обробляти обледенілі дерев'яні деталі і конструкції забороняється.
2.9. Забороняється працювати електроінструментом з приставних драбин. Під час роботи електродріллю предмети, що підлягають свердлінню, необхідно надійно закріплювати. Забороняється торкатись до різального інструменту, що обертається.
2.10. Забороняється обробляти електроінструментом обмерзлі та мокрі деталі.
2.11. Забороняється залишати без нагляду електроінструмент, приєднаний до електромережі, а також передавати його особам, що не мають права з ним працювати.
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАШЯ РОБОТИ.
3.1. Оброблення лісоматеріалів повинно проводитись на твердій основі (землі). Забороняється виконувати ці операції на риштуваннях та підмостках.
3.2. При перенесенні пиломатеріалів (деревина, брус) вручну у двох на плечі, слід укладати його на одне і те ж плече (праве або ліве) і йти нога в ногу. Скидати з плеча одночасно по команді.
3.3. При роботі на дощатій покрівлі робітники, крім запобіжного поясу забезпечуються «козелками» (упорами), які як і запобіжний пояс з допомогою мотузки закріплюється до надійних частин будинку.
3.4. Забороняється виконувати роботи на покрівлі під час ожеледиці, густого туману, зливи, грози і сильного снігопаду при швидкості вітру 15 м/сек, а також скидати з покрівлі матеріали та інструмент.
3.5. Забороняється виконувати столярні роботи в неогорожених робочих місцях, що розташовані на висоті більше 1 м. від землі, в неосвітлених або затемнених місцях.
3.6. При нарізанні скла слід застосовувати алмаз або склоріз в залежності від товщини скла (алмаз № 1,2 для нарізання 2 мм. скла, алмаз № 3 - для 3 мм скла, алмаз У° 4 - для 4мм., алмаз № 5 - для 5 мм., дзеркального, алмаз № 6 великим алмазнии камінь - для пресованого скла).
3.7. СКЛЯР зобов'язаний працювати в нарукавниках та фартусі, який закриває ноги нижче колін.
- При нарізанні скла та при очищенні рам від битого скла слід надягти захисні окуляри.
- Не слід різати брудне і мокре скло, його необхідно протерте хоч би по лінії різу.
3.8. До місця роботи скло слід перенести в вертикальному положенні у спеціальних ящиках з тонких досок або фанера з двома ручками
- Підніматися зі склом в руках по сходах забороняється.
3.9. Різати скло не на верстаку забороняється.
3.10. Ламати скло без прокреслення (надрізання) склорізом або алмазом забороняється.
3.11. Бите скло і відходи необхідно збирати у рукавицях.
3.12. При встановленні скла на штапиках з замазкою або з еластичними прокладками необхідно слідкувати, щоб цвяхи або шурупи не торкались скла.
4.1. В аварійних ситуаціях столяр повинні:
- керуватись вказівками керівника або в його відсутності - старшого із обслуговуючого персоналу ДВЗ;
- в разі необхідності надати першу долікарську допомогу;
- приймати участь в локалізації та ліквідації пожежі, що виникла;
- і таке інше - в залежності від обставин.
4.2. Крім того, керуватись Інструкцією «З надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах)».
4.3. Не дозволяється приймати та здавати зміну під час ліквідації аварії (пожежі).
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.
5.1. Привести в порядок робоче місце (місця). Прибрати інструменти, прилади, пристосування, драбини.
5.2. Відключити всі електроінструменти, електроприлади.
5.3. Прибрати всі захисні та запобіжні засоби.
5.4. Повідомити завідуючу (адміністрацію) про всі несправності, виявлені в процесі роботи і при необхідності недоліки та неполадки по можливості усунути самому.
5.5. Переодягнутися, вимити руки і обличчя теплою водою з милом. Спецодяг почепити на своє місце.
 
 
 
Заступник директора з АГР                                                            
УЗГОДЖЕНО
Спеціаліст служби  охорони праці                                                

e-max.it: your social media marketing partner