Зв'язок
 • «Хай горить вогонь пам'яті»

  «Хай горить вогонь пам'яті»

 • Юні таланти Будинку творчості дітей та юнацтва

  Юні таланти Будинку творчості дітей та юнацтва

 • "Червоний мак – квітка пам’яті"

 • « Яке найкраще слово в світі ? »

  « Яке найкраще слово в світі ? »

 • «Пригоди братів – кроликів»

  «Пригоди братів – кроликів»

«Хай горить вогонь пам'яті»

IMG 9880Кожного року 9 травня ми відзначаємо День Великої Перемоги, і хай ніколи не згасає пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя. День Перемоги є всенародним святом в Україні. У кожному місті і селі віддають данину пам'яті полеглим воїнам, вшановують живих учасників ІІ світової війни.

У рамках святкування Дня Перемоги 04 травня 2016 року вдячне юне покоління – вихованці Будинку творчості дітей та юнацтва разом з радою ветеранів Садгірського району, депутатами Чернівецької міської ради провели Вечір пам'яті полеглих у війні. Це стало доброю традицією для закладу – щорічно зустрічатися з ветеранами, адже так мало залишилося учасників тих суворих подій.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Юні таланти Будинку творчості дітей та юнацтва

FOT 5959У квітні 2016 року юні таланти Будинку творчості дітей та юнацтва (гурток естрадного вокалу «Гармонія» - керівник Кабачій І.В. та ансамбль спортивно-бального танцю «Рандеву» - керівник Скакун Н.В.) стали переможцями у Міжнародному та Всеукраїнському конкурсах. Щиро радіємо за успіхи наших вихованців і додаємо у скриню перемог такі здобутки:
1. Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірковий Грамофон Талантів 2016» у м. Львів - І місце зайняла Гливка Христина, ІІ місце – тріо у складі Федорюк Ірини, Думитрович Марії, Данковської Світлани;
2. Всеукраїнський конкурс-фестиваль танцювального мистецтва «STANISLAVIV DANCE FESTIVAL 2016» у м. Івано-Франківськ –
І місце, ІІ місце команда вихованців у номінації Бальна хореографія «ФОРМЕЙШН ЮВЕНАЛИ».
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

"Червоний мак – квітка пам’яті"

46 травня в ДНЗ № 7 комбінованого типу проведено акцію «Червоні маки –символ пам῾яті та волі» .У підготовці до Дня пам῾яті і примирення педагоги, батьки та діти провели ряд заходів: бесіди «Пам῾ятаємо-перемагаємо», заняття «Ніхто не забутий-ніщо не забуто», виготовили символ волі –червоні маки. Та найцікавішим і пізнавальним заходом для дітей була екскурсія до пам῾ятника Невідомому солдату на Соборній площі міста. Дітям та дорослим прикріпили на груди символи волі-червоні маки і вони гордо, приклонивши коліна, покладали квіти до підніжжя пам῾ятника, розказували вірші про День перемоги , урочисто співали «Гімн України» та вшановували пам῾ять усіх загиблих хвилиною мовчання.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

« Яке найкраще слово в світі ? »

IMG 2162В дошкільному навчальному закладі №19 ЦРД «Барвінок» 5.05.2016 року проведено святковий ранок на англійській мові присвячений Дню Матері під керівництвом керівника англійської мови Кузнєцової Оксани Олександрівни.
Батьки мали змогу почути історію з життя маленької американки Анни Джервіс , яка в ранньому віці втратила найдорожчу в світі людину – маму.
Діти розігрували інсценівку « Історія Мікі» , декламували вірші, пісні на англійській мові, спільно з керівником англійської мови підготували невеличкі подарунки виготовлені своїми руками для своїх люблячих мам.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Пригоди братів – кроликів»

20160505 11281405.05.2016 року в СДНЗ № 36 пройшла Великодня розвага для дітей «Пригоди братів – кроликів».
Мета розваги полягала в тому, щоб розкрити значення свята та розширити знання дітей щодо народних традицій та звичаїв Великодня. Вихованці разом з педагогами пірнули у дивовижний світ гри, відчули справжній дух свята, розіграли для найменших діток дійство про пригоди великодніх кроликів, які шукали писанки для своєї подружки Оксанки. Діти співали пісні, познайомились ближче зі звичаями та обрядами, пов'язаними з цим святом. Працівники закладу та вихованці отримали в подарунок оберіг –Великоднього кролика, яких виготовила власноруч музичний керівник Куксанова Наталія Олексіївна.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи
 

ПОСАДОВА ІСТРУКЦІЯ
електрика
 
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:

 
1.1. До роботи           електриком допускаються особи, котрі досягли18-річного віку та пройшли :
а) медичне обстеження;
б) навчання за відповідною програмою, атестованіта мають посвідчення;
в) вступний інструктаж по охороні праці;

 г) інструктаж з охорони праці на робочому місці;
- Електрик ЗОШ (загальноосвітня середня школа), шо виконує роботи, повинен мати не нижче 3 групи електробезпеки.
1.2. Електрик повинен виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку, знати заходи із забезпечення пожежної безпеки, виконувати Правила особистої гігієни та знати способи надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах).
1.3. Електрик повинен під час роботи бути уважними, не займатись зайвими справами і не відвертати увагу інших працівників, а також зобов'язаний не допускати на робочі місця сторонніх осіб.
1.4. Засоби захисту повинні бути справні, випробувані. Засоби захисту, які не випробувані або з простроченим терміном випробувань, використовувати в роботі забороняється.
1.5. Електрик за. порушення Правил і за порушення вимог, викладених у даній Інструкції та у відповідності з діючими правилами внутрішнього
трудового розпорядку усувається від роботи і несе відповідальність (дисциплінарну,  адміністративну, кримінальну) згідно  з чинним законодавством.
1.6. Електрик, що припустився порушення Правил (Інструкції), без позачергової перевірки знань до робіт в електроустановках ЗОШ не допускається.
 
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.
 
2.1. Привести в порядок спецодяг, спецвзуття і таке інше.
- Перед входом у вбиральню слід обов'язково зняти халат. Після користування вбиральнею вимити руки з милом.
- Користуватись дитячою вбиральнею персоналові забороняється.
2.2. Підготувати  засоби  індивідуального  захисту,  перевірити  стан ізольованих підставок (діелектричних килимів), переносних драбин, таке інше.
2.3. Оглянути і підготувати своє робоче місце (місця), прибрати сторонні предмети, звільнити проходи. Перевірити справність освітлювальних улаштувань, електропроводки і світильників, ламп, щоб робоча зона була достатньо освітлена.
2.4. Перевірити справність ручного інструменту: руків'я кусачок і плоскогубців повинні бути ізольованими (у викруток, крім того, має бути ізольований стрижень), гаечні ключі мають бути справні та відповідати розміру гайок.
2.5. Робочий інструмент зберігати у переносному інструментальному ящику або сумці. При користуванні переносною електричною лампою перевірити справність арматури і шнура.
2.6. Для підготовки робочого місця до роботи, яка вимагає зняття напруги слід вжити у вказаному порядку таких технічних заходів:
- здійснити відключення і вжити заходів, що  перешкодять помилковому ввімкненню;
вивісити заборонні плакати:
«Не вмикати! Працюють люди.»
-перевірити відсутність напруги;
- встановити переносні заземлення;
-          обгородити робочі місця, що залишилися під напругою і вивісити на огородженнях плакати безпеки.
 
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ШД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
 
3.1. Слідкувати за тим, щоб руки, одежа, взуття були сухими. Необхідно завжди пам'ятати, що робота зв'язана з електрострумом.
3.2. Під час снігопаду, дощу, туману забороняютьсяроботи, які вимагаютьзастосування захисних ізольованих засобів.
3.3. Під час роботи, пов'язаної з доторканням до струмовідних частин електродвигуна або до частин електродвигуна, що обертається, необхідно зупинити електродвигун і на його пусковому пристрої вивісити плакат
«Не вмикати! Працюють люди.»
З.4. Забороняється знімати огородження тих частин електродвигунів, що обертаються, під час їх роботи.
3.5. В процесі обслуговування та ремонту електроустановок застосування металевих драбин забороняється.
-Роботу із застосуванням драбин виконують два працівника, один з яких перебуває знизу.
- Стоячи на ящиках та інших сторонніх предметах, виконувати роботи забороняється.
3.6. Забороняється працювати електроінструментом з приставних драбин.
3.7. В темний час доби робочі місця повинні освітлюватися. Забороняється виконання робіт в неосвітлених місцях.
3.8. Плавні вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на
-клеймі номінального струму вставки.  Застосування саморобних некаліброваних плавних вставок забороняється.
3.9. Електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі та інші побутові електроприлади та апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.
3.10. Все    електрообладнання    (корпуси    електричних    машин, трансформаторів, апаратів, свитільників, розподільчих щитів, металеві корпуси пересувних та переносних електроприймачів, тощо) підлягає зануленню або заземленню відповідно до вимог розділів ПУЕ.
3.11. Перевіряти відсутність напруги необхідно показчиком напруги заводського виготовлення
- Допускається застосувати попередньо перевірений вольтметр.
Користуватися «контрольними» лампами забороняється.
 
3.12. При роботі на висоті інструмент повинен знаходитись у спеціальній сумці або ящику.
3.13. При експлуатації електромережі та електроприладів забороняється:
а) використання проводів з пошкодженою ізоляцією;
б) користуватися прасками, електроплитками, таке інше, в приміщеннях, зайнятих дітьми, і використовувати ці прилади без вогнетривких підставок;
в) залишати без догляду включені в електромережу електроприлади .(за винятком холодильників);
г) пропускати електропроводи через стіни, перегородки, таке інше без додаткової ізоляції (фарфорові втулки, ебонітові трубки, таке інше).
д) залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими жилами.
 
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
 
4.1. В аварійних ситуаціях електрик повинен :
- керуватись вказівками керівника або в його відсутності - старшого із адміністрації ЗОШ
- в разі необхідності надати першу долікарську допомогу;
- приймати участь в локалізації та ліквідації пожежі, що виникла;
- і таке інше - в залежності від обставин.
* Несправності в електромережах та електроапаратурі, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, понаднормований нагрів • і '•• горючої ізоляції кабелів і проводів, повинні негайно ліквідуватися електриком ЗОШ Пошкоджену електромережу потрібно відключити до приведення її в пожежобезпечний стан.
4.2. Крім того, керуватись Інструкцією «З надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах)».
4.3. Не дозволяється електрику під час ліквідації аварії (пожежі) залишати роботу.
 
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ШСЛІЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
 
5.1. Привести в порядок робоче місце (місця). Прибрати інструменти, прилади, пристосування, драбини.
5.2. Відключити всі електроінструменти, електроприлади.
5.3. Прибрати всі захисні та запобіжні засоби.
5.4. Повідомити завідуючу (адміністрацію) про всі несправності, виявлені в процесі роботи і при необхідності недоліки, неполадки по можливості усунути самому.
5.5. Переодягнутися, вимити руки і обличчя теплою водою з милом.
Спецодяг почепити на своє місце. Драбини, риштування, помости, кігті, лази та інші пристосування , що застосовуються для виконання робіт на висоті і верхолазних робіт, повинні бути сертифіковані, а також відповідати вимогам «Правила  безопасности при работе с ииструментом й приспособлениями», затв. Міненерго СРСР 40.04.1985р.
 
 
 
Заступник директора з АГР                                                           
 
 
 

e-max.it: your social media marketing partner

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Яндекс.Метрика