Зв'язок
 • Майстер-клас вчителів математики

  Майстер-клас вчителів математики

 • Осіння мандрівка у світ чарівних звуків

  Осіння мандрівка у світ чарівних звуків

 • Про роботу міського еколого-натуралістичного центру

  Про роботу міського еколого-натуралістичного центру

 • Cемінар-практикум вчителів біології

  Cемінар-практикум вчителів біології

 • 28 листопада в Ліцеї №2 пройшов Чемпіонат області з волейболу

  28 листопада в Ліцеї №2 пройшов Чемпіонат області з волейболу

 • Майбутнє починається сьогодні...

  Майбутнє починається сьогодні...

 • Перемога на Всеукраїнському турнірі юних фізиків

  Перемога на Всеукраїнському турнірі юних фізиків

Майстер-клас вчителів математики

IMG 1388"Сучасний урок - твір мистецтва,
де педагог уміло використовує
всі можливості для розвитку
 особистості учня."
М. Ебнер-Ешенбах

Відомо, що для ефективного навчання необхідна така його організація, за якої сам учень оперує навчальним змістом, тобто учень повинен вчитися сам, а  вчитель - мотивувати, організовувати, консультувати, контролювати. Саме такою є система модульного навчання.

27 листопада в Чернівецькій гімназії №2 для вчителів математики було організовано засідання майстер-класу з теми: "Впровадження елементів модульно-розвивальної системи навчання при викладанні математики".

Директор гімназії Матвійчина Світлана Володимирівна прадставила результати методичної роботи педколективу в напрямку дослідно-експерементальної роботи за темою "Особистісне зростання педагога в системі модульно-розвивального навчання".

Вчитель математики Ольга Петрівна Мартинюк презентувала розробки навчально-методичних комплексів для реалізації модульного викладання математики: модульно-календарне планування, граф-схеми навчальних курсів, навчально-методичні програми "Модуль учня".

Методичні прийоми укладання "Модуля учня" продемонструвала Ольга Олександрівна Мартинюк під час майстерно проведеного методичного тренінгу. Використовуючи покроковий алгоритм, організувала роботу вчителів в напрямку створення навчально-методичної програми "Модуль учня" з теми: "Розв"язування лінійних нерівностей" (алгебра 9 клас).

Методистом міського методичного центру закладів освіти Чернівецької міської ради Терлецькою Інною Дмитрівною було організовано обговорення ефективності та переваг модульно-розвивального навчання. Учасники майстер-класу набули навичок створення модульно-календарного планування, граф-схем, "Модуля учня" та позитивно оцінили впровадження елементів МРСН при викладанні математики.IMG 1390 - копия

IMG 1394 - копияIMG 1401 - копияIMG 1404 - копияIMG 1409 - копияIMG 1412 - копия

Детальніше...

Осіння мандрівка у світ чарівних звуків

DSCF027212 листопада у спеціальному ДНЗ №37 для дітей з вадами мови у рамках підготовки до педагогічної ради відбувся відкритий перегляд заняття-розваги «Осіння мандрівка у світ чарівних звуків».

На заході були присутні методист управління освіти Чернівецької міської ради Діана Марковська та завідувач міської ПМПК Наталія Наход.
У занятті взяли участь вихованці старшої групи, які ознайомлені із системою німецького композитора та педагога Карла Орфа. Під час заходу були використані такі види роботи, як жестове озвучення, імітаційно-рухові та мовленнєві вправи, творче музикування, логоритміка.
Детальніше...

Про роботу міського еколого-натуралістичного центру

q3515На початку 2015/2016 навчального року міським центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Чернівецької міської ради була укладена угода про співпрацю з Буковинським державним медичним університетом, на підставі якої діє програма заходів.
В міському ЕНЦТУМ було створене наукове товариство «Юннат», до складу якого входять учні ліцеїв, гімназій та шкіл м.Чернівців. На чолі з методистом Фарбатюк Оленою Сергіївною керівники гуртків та вчителі біології шкіл міста Чернівці заохочують учнів до наукової діяльності.
9 листопада 2015 року на кафедрі БДМУ "Психологія та соціологія" завідуючою кафедри професором Борисюк Аллою Степанівною був проведений психологічний тренінг із самопізнання,
Детальніше...

Cемінар-практикум вчителів біології

IMG 135719 листопада на базі Чернівецької загальноосвітньої школи №2 відбувся семінар-практикум з проблеми: "Викладання курсу біології в умовах впровадження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти".
Методистом міського методичного центру Кушнір Аллою Іванівною було створено три творчі групи вчителів, які працювали в напрямку вирішення методичних проблем: невідповідність програм змісту підручників, організація контрольно-оціночної діяльності, методика проведення практичних робіт, прийоми організації групового міні-проекту та критерії його оцінювання.
Детальніше...

28 листопада в Ліцеї №2 пройшов Чемпіонат області з волейболу

528 листопада в Ліцеї №2 пройшов Чемпіонат області з волейболу серед учнів 1999-2000 років народження. В змаганнях прийняло участь 9 команд. Детальніше...

Майбутнє починається сьогодні...

DSC 078926 листопада на базі СЗОШ №22 відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи в школі І ступеня м.Чернівців з проблеми «Впровадження креативних освітніх технологій у практику роботи школи І ступеня».
Учителі школи переконані в тому, що сьогодні слід відмовитися від негнучкої і неповороткої, давно і безнадійно застарілої авторитарної системи, докласти мудрості, любові та творчості й побудувати безпечну початкову школу, що допомагає дитині розвиватися в її природному темпі й напрямку.
Тому проблема запропонована для обговорення досить актуальна, бо зумовлена викликами часу і потребує вивчення.
Детальніше...

Перемога на Всеукраїнському турнірі юних фізиків

FIZYKUВперше за 16 років Чернівецька команда юних фізиків стала призерами Всеукраїнського турніру в Сумах (ІІІ місце). Учні Ліцею №1 міста Чернівці стали відкриттям для всієї України, адже наймолодша команда не лише змогла протистояти випускникам ліцеїв, які з року в рік їздять на такі змагання, але й стати на п’єдестал пошани та заявити про себе на всю державу як краща команда – дебют турніру.
Пауль Пшенічка, викладач ліцею №1 м Чернівці, Юрій Гудима, професор інститут фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ - керівники команди-переможниці.
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи
 

ПОСАДОВА ІСТРУКЦІЯ
електрика
 
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:

 
1.1. До роботи           електриком допускаються особи, котрі досягли18-річного віку та пройшли :
а) медичне обстеження;
б) навчання за відповідною програмою, атестованіта мають посвідчення;
в) вступний інструктаж по охороні праці;

 г) інструктаж з охорони праці на робочому місці;
- Електрик ЗОШ (загальноосвітня середня школа), шо виконує роботи, повинен мати не нижче 3 групи електробезпеки.
1.2. Електрик повинен виконувати Правила внутрішнього трудового розпорядку, знати заходи із забезпечення пожежної безпеки, виконувати Правила особистої гігієни та знати способи надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах).
1.3. Електрик повинен під час роботи бути уважними, не займатись зайвими справами і не відвертати увагу інших працівників, а також зобов'язаний не допускати на робочі місця сторонніх осіб.
1.4. Засоби захисту повинні бути справні, випробувані. Засоби захисту, які не випробувані або з простроченим терміном випробувань, використовувати в роботі забороняється.
1.5. Електрик за. порушення Правил і за порушення вимог, викладених у даній Інструкції та у відповідності з діючими правилами внутрішнього
трудового розпорядку усувається від роботи і несе відповідальність (дисциплінарну,  адміністративну, кримінальну) згідно  з чинним законодавством.
1.6. Електрик, що припустився порушення Правил (Інструкції), без позачергової перевірки знань до робіт в електроустановках ЗОШ не допускається.
 
2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.
 
2.1. Привести в порядок спецодяг, спецвзуття і таке інше.
- Перед входом у вбиральню слід обов'язково зняти халат. Після користування вбиральнею вимити руки з милом.
- Користуватись дитячою вбиральнею персоналові забороняється.
2.2. Підготувати  засоби  індивідуального  захисту,  перевірити  стан ізольованих підставок (діелектричних килимів), переносних драбин, таке інше.
2.3. Оглянути і підготувати своє робоче місце (місця), прибрати сторонні предмети, звільнити проходи. Перевірити справність освітлювальних улаштувань, електропроводки і світильників, ламп, щоб робоча зона була достатньо освітлена.
2.4. Перевірити справність ручного інструменту: руків'я кусачок і плоскогубців повинні бути ізольованими (у викруток, крім того, має бути ізольований стрижень), гаечні ключі мають бути справні та відповідати розміру гайок.
2.5. Робочий інструмент зберігати у переносному інструментальному ящику або сумці. При користуванні переносною електричною лампою перевірити справність арматури і шнура.
2.6. Для підготовки робочого місця до роботи, яка вимагає зняття напруги слід вжити у вказаному порядку таких технічних заходів:
- здійснити відключення і вжити заходів, що  перешкодять помилковому ввімкненню;
вивісити заборонні плакати:
«Не вмикати! Працюють люди.»
-перевірити відсутність напруги;
- встановити переносні заземлення;
-          обгородити робочі місця, що залишилися під напругою і вивісити на огородженнях плакати безпеки.
 
3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ШД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ
 
3.1. Слідкувати за тим, щоб руки, одежа, взуття були сухими. Необхідно завжди пам'ятати, що робота зв'язана з електрострумом.
3.2. Під час снігопаду, дощу, туману забороняютьсяроботи, які вимагаютьзастосування захисних ізольованих засобів.
3.3. Під час роботи, пов'язаної з доторканням до струмовідних частин електродвигуна або до частин електродвигуна, що обертається, необхідно зупинити електродвигун і на його пусковому пристрої вивісити плакат
«Не вмикати! Працюють люди.»
З.4. Забороняється знімати огородження тих частин електродвигунів, що обертаються, під час їх роботи.
3.5. В процесі обслуговування та ремонту електроустановок застосування металевих драбин забороняється.
-Роботу із застосуванням драбин виконують два працівника, один з яких перебуває знизу.
- Стоячи на ящиках та інших сторонніх предметах, виконувати роботи забороняється.
3.6. Забороняється працювати електроінструментом з приставних драбин.
3.7. В темний час доби робочі місця повинні освітлюватися. Забороняється виконання робіт в неосвітлених місцях.
3.8. Плавні вставки запобіжників повинні бути калібровані із зазначенням на
-клеймі номінального струму вставки.  Застосування саморобних некаліброваних плавних вставок забороняється.
3.9. Електронагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі та інші побутові електроприлади та апаратура повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з'єднань та електророзеток заводського виготовлення.
3.10. Все    електрообладнання    (корпуси    електричних    машин, трансформаторів, апаратів, свитільників, розподільчих щитів, металеві корпуси пересувних та переносних електроприймачів, тощо) підлягає зануленню або заземленню відповідно до вимог розділів ПУЕ.
3.11. Перевіряти відсутність напруги необхідно показчиком напруги заводського виготовлення
- Допускається застосувати попередньо перевірений вольтметр.
Користуватися «контрольними» лампами забороняється.
 
3.12. При роботі на висоті інструмент повинен знаходитись у спеціальній сумці або ящику.
3.13. При експлуатації електромережі та електроприладів забороняється:
а) використання проводів з пошкодженою ізоляцією;
б) користуватися прасками, електроплитками, таке інше, в приміщеннях, зайнятих дітьми, і використовувати ці прилади без вогнетривких підставок;
в) залишати без догляду включені в електромережу електроприлади .(за винятком холодильників);
г) пропускати електропроводи через стіни, перегородки, таке інше без додаткової ізоляції (фарфорові втулки, ебонітові трубки, таке інше).
д) залишати під напругою кабелі та проводи з неізольованими жилами.
 
4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
 
4.1. В аварійних ситуаціях електрик повинен :
- керуватись вказівками керівника або в його відсутності - старшого із адміністрації ЗОШ
- в разі необхідності надати першу долікарську допомогу;
- приймати участь в локалізації та ліквідації пожежі, що виникла;
- і таке інше - в залежності від обставин.
* Несправності в електромережах та електроапаратурі, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, понаднормований нагрів • і '•• горючої ізоляції кабелів і проводів, повинні негайно ліквідуватися електриком ЗОШ Пошкоджену електромережу потрібно відключити до приведення її в пожежобезпечний стан.
4.2. Крім того, керуватись Інструкцією «З надання першої долікарської допомоги при нещасних випадках, захворюваннях і аваріях (пожежах)».
4.3. Не дозволяється електрику під час ліквідації аварії (пожежі) залишати роботу.
 
5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ШСЛІЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
 
5.1. Привести в порядок робоче місце (місця). Прибрати інструменти, прилади, пристосування, драбини.
5.2. Відключити всі електроінструменти, електроприлади.
5.3. Прибрати всі захисні та запобіжні засоби.
5.4. Повідомити завідуючу (адміністрацію) про всі несправності, виявлені в процесі роботи і при необхідності недоліки, неполадки по можливості усунути самому.
5.5. Переодягнутися, вимити руки і обличчя теплою водою з милом.
Спецодяг почепити на своє місце. Драбини, риштування, помости, кігті, лази та інші пристосування , що застосовуються для виконання робіт на висоті і верхолазних робіт, повинні бути сертифіковані, а також відповідати вимогам «Правила  безопасности при работе с ииструментом й приспособлениями», затв. Міненерго СРСР 40.04.1985р.
 
 
 
Заступник директора з АГР                                                           
 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити