Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №

ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи

  ІНСТРУКЦІЯ
 з охорони праці № ________
по протипожежній безпеці для працівників та учнів школи

 І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:
1.1. Дана інструкція встановлює основні вимоги пожежної безпеки для працюючих і є обов'язком ддя виконання всіма працівниками згідно штатного розпису.
1.2. Особи, які приймаються на роботу, зобов'язані пройти вступний (ввідний) ін­структаж з пожежної безпеки.
1.3. Директор, заступники директора, керівники структурних підрозділів школи, які виконують обов'язки, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки, повинні пройти навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки відповідно до За­кону України "Про пожежну безпеку".
2. ВИЩЕПЕРЕЛІЧЕНІ ПОСАДОВІ ОСОБИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
 
2.1. Забезпечити вивчення і виконання діючих правил пожежної безпеки усіма пра­цюючими і учнями.

2.2. Встановити в службових, підсобних і складських приміщеннях суворий режим і постійно контролювати його дотримання.
2.3. Приймати заходи щодо широкої інформації вимог пожежної безпеки.
2.4. Призначити осіб, відповідальних за пожежну безпеку в службових, підсобних і складських приміщеннях.
2.5. Періодічно перевіряти стан пожежної безпеки приміщень, протипожежного водопостачання, наявність і працездатність технічних засобів пожежогасіння, утримання вільних шляхів евакуації, контролювати порядок несення служби об­слуговуючим персоналом.
2.6. Забезпечувати технічне обслуговування і постійне утримання в справному сташ системи протипожежного захисту, установок пожежної сигналізації. У випадку несправності або виходу з ладу пожежно-автономікн і систем протипожежного захисту вживати термінові заходи приведення їх у робочий стан.
2.7. У відповідності з ДоСТ 15548-76 забезвечитн приміщення, евакуцшні шляхи тощо світловими вказівними знаками.
2.8. Забезпечувати своєчасне виконання протипожежних заходів, приписаних орга­нами Держпожежнагдяду, а також наказів і вказівок вищестоящих відомств.
2.9. У випадку винекнення пожежі, першочерговим обов'язком кожного праців­ника є прийняття заходів по виклику пожежної частини по гел. 01 або 2-35-90 і врятування життя людей (дітей).
 
 
 
3. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРАЦЮЮЧИХ І УЧНІВ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ:
 
         Особи, відповідальні за пожежну безпеку в службових, підсобних і складських приміщеннях, кабінетах, майстернях, несуть персональну відповідальність за своєчасне виконання заходів, які забезпечують безпечне, в пожежному від­ношенні, перебування людей (дітей), швидку і безпечну евакуацію під час ви­никнення пожежі.
          Всі працюючі не повинні припускатися до дій, які можуть призвести до винкнення пожежі та до створення загрози для життя і здоров'я оточуючих людей (дітей).
         Безпечне, в пожежному відношенні, перебування людей (дітей) в приміщеннях школи забезпечується:
3.1. Конструктявно-плануточим рішенням будівлі і приміщень, які дають можли­вість швидкої евакуації людей (дітей) у випадку вннекнення пожежі і обмежує озповсюдження Й. (Плани евакуації додаються).
3.2. Обмеженням в приміщеннях горючих матеріалів на шляхах евакуації.
3.3. Ознайомленням працівників та учнів з основними вимогами пожежної безпеки і заходами особистої обережності, які необхідно виконувати під час винекненя пожежі.
3.4. Встановленням, з боку посадових осіб, постійного контролю під час проведен­ня ремонтних робіт, експлуатації електроприладів, елекірообладання.
3.5. Встановленням поповерхових планів евакуації.
3.6. Утриманням горищних приміщень замкнутими, ключі від них зберігаються в приміщені охоронника, директора, заступника директора по посподарській час­тиш- В горищних приміщеннях заборонзйться зберігання горючих матеріалів та предметів.
 
4. В БУДІВЛЯХ ШКОЛИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 
4.1. Зберігати легкозаймисті і горючі рідини, вогненебезпечні матеріали в коридо­рах, підвалах та на горищах.
4.2. Виконувати електрогазозварювальні роботи без очищення місця зварювання від горючих матеріалів і без забезпечення місця виконання цих робіт первинни­ми засобами пожежогасіния.
4.3. Палити і використовувати відкритпй вогонь в підвалах та на горищах.
4.4. Використовувати для миття та чистки підлоги та інших поверхонь легкозай­мисті речовини.
 
5. ВИМОГИ ПОЖЕРНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ТА ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ:
 
5.1. Електрообладнання та електромережі повинні відповідати вимогам діючих "Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів".
5.2. Відповідальний за загальний стан електрогосподарства забезпечує своєчасне проведення профілактичних оглядів і плановопопереджувальних ремонтів елек­трообладнання, захисної апаратури, електромеж.
5.3. Все електрообладнання повинно маги захист від струмів короткого замикання, які можуть призвести до виникнення пожеж.
5.4. Влаштовування та експлуатація електромереж тимчасового користування, як правило, не допускається. Виключенням можуть бути тимчасово вмантовані електромережі, які живлять місце виконання будівельних або аварійних робіт.
5.5. Електронагрівачі, настінні лампи, телерадіоапаратура, пилососи, холодильникитощо дозволяється вмикати в електромережу тільки з допомогою штепсельнихз'єднань промислового виготовлення.
 
 
 
6.ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ТА ОБЛАДНАННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
 
6.1. Використання електропроводки з ушкодженим електроізоляційним покрит­тям.
6.2. Використання для захисту електромереж запобіжників кустарного виробництва замість автоматичних запобіжників або каліброваних плавких вставок.
 
7.ЗАСОБИ ПОЖЕЖОГАСІННЯ:
 
7.1. Всі приміщення повинні бути забезпечені засобами пожежогасіння, які знахо­дяться в усіх туалетах, майстернях, основних навчальних кабінетах.
7.2. Використання пожежно техніки і певних засобів пожежогасіння не за призначен­ням забороняється.
7.3. Необхідно забезпечити обладнання всіх основних кабінетів і майстерень пожеж­ною сигналізацією, яка виводиться на пульт охоронника в кабінет дректора.
 
8. ДІЇ ПРАЦЮЮЧИХ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ:
 
         Під час виникнення пожежі необхідно:
8.1. Терміново сповістити пожежну частину (тел. 01 або 2-35-90), при цьому вказа­ти точну адресу і місце виникнення пожежі, наявність в приміщеннях людей, учнів.
8.2. До прибуття пожежної команди вжити заходи по евакуації людей (дітей) та приступити до ліквідації або локалізації пожежі всіма наявними засобами.
8.3. Утримуватись від відкривання вікон, дверей, запобігати биттю скла- Притік свіжого повітря сприяє швидкому розповсюдженню вогню, тому залишаючи приміщення, щільно зачиняйте вікна і двері.
8.4. Електромережу та електрообладнання, що спалахнуло, гасити тільки вуглекис­лими та порошковими вогнегасниками, сухим піском.
 
 
Заступник директора з АГР            

e-max.it: your social media marketing partner