Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 1

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
(2012 рік)

проект


Положення про медіатеку
районного (міського) методичного кабінету (центру)

Загальні положення
1.1. Медіатека є структурним підрозділом районного (міського) методичного кабінету (центру) як науково-методичної установи (далі – Медіатека) і важливою складовою єдиного освітнього інформаційного середовища та інформатизації освітньої галузі району(міста).
1.2. У своїй діяльності Медіатека керується чинним законодавством про освіту, Законом України «Про авторське право та суміжні права», постановами Кабінету Міністрів України в галузі освіти, нормативними документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, регіональних та місцевих органів управління освіти, власним Положенням, розробленим на основі Примірного положення і затвердженим засновником методкабінету (центру).
1. 3. Медіатека взаємодіє у межах своєї компетенції з державними та іншими установами району (міста), що надають методичні, інформаційні, програмно-технічні, телекомунікаційні та інші послуги.
2. Основні напрями діяльності
2.1. Участь у реалізації державних програм і проектів з проблем інформатизації освіти і впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
2.2. Організація і проведення науково-методичної роботи і підвищення кваліфікації педагогічних працівників у міжкурсовий період з використанням мультимедійних засобів та інформаційно-комунікаційних технологій .
2.3. Надання керівникам і педагогічним працівникам навчальних закладів науково-методичної допомоги щодо впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.
3. Основні функції і завдання діяльності
3.1. Функції Медіатеки:
3.1.1 Інформаційна функція, яка передбачає наявність фонду навчальної, начально-методичної наукової та довідкової літератури, періодичної педагогічної преси, ліцензованих або вільно поширюваних програмних засобів навчального та науково-методичного призначення (електронні підручники і навчальні посібники, відеофільми, звукозаписи, комп'ютерні презентації тощо) на різних носіях.
3.1.2. Адресна функція, що відображає місцезнаходження у фондах примірників друкованої продукції та програмних засобів навченого і науково-методичного характеру.
3.1.3. Ціннісно-орієнтуюча функція, яка забезпечує створення системи баз даних, каталогів за певними напрямками, темами і проблемами.
3.2. Завдання Медіатеки:
3.2.1. Збір, накопичення та розповсюдження (прокат) мультимедійних матеріалів, програмно-педагогічних засобів навчального характеру тощо.
3.2.2. Створення та ведення електронної системи обліку книжкового фонду та електронних ресурсів, відповідно до встановлення порядку, бази даних користувачів.
3.2.3. Надання користувачам консультативної та практичної допомоги зі створення освітніх проектів, презентацій, нтернет-проектів тощо.
3.2.4. Формування у користувачів навичок самостійного, творчого пошуку й одержання інформації з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
3.2.5.Своєчасне забезпечення навчальних закладів освіти (шляхом прокату) за їхніми заявками навчальними кінофільмами, кінофрагментами, медіаматеріалами.
3.2.6. Вивчення, узагальнення, популяризація педагогічного досвіду з питань використання кінофільмів, кінофрагментів, медіаматеріалів у навчально-виховній роботі.
3.2.7.Систематичне поповнення електронного, мультимедійного та друкованого документального ресурсу Медіатеки, його систематизація, зберігання та організація зручних умов для роботи користувачів.
3.2.8.Створення власних інформаційних продуктів, баз даних, надання користувачам вільного доступу до серверів та ресурсів мережі Інтернет з метою найбільш повного задоволення їхнього попиту на інформацію, соціокультурних і дозвіллєвих потреб.
3.2.9. Формування асортиментної та цінової політики щодо послуг медіа теки, перелік платних послуг та розподілу позабюджетних прибутків медіа теки, що регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796 "Про затвердження Переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності" та окремим Положенням.
4. Види діяльності Медіатеки
З метою виконання покладених на неї завдань Медіатека здійснює такі види діяльності:
4.1. Надання у тимчасове користування (прокат) користувачам диски із записами уроків і навчальних занять, відеоматеріалами, які ілюструють педагогічний досвід за згодою авторів продукту.
4.2. Організація колективних переглядів відеоматеріалів і перегляду їх в індивідуальному порядку.
4.3. Створення належних умов для зберігання матеріалів відеофонду на інформаційних носіях.
4.4. Систематичне оновлення відеофонду і мультимедійних засобів.
4.5. Своєчасне інформування загальноосвітніх навчальних закладів і педагогічних працівників про надходження до фондів нових мультимедійних матеріалів, педагогічного досвіду та умови їх використання.
4.6. Ведення каталогів мультимедійних матеріалів, авторських та профільних картотек наявних відеоматеріалів.
4.7. Створення мультимедійних і програмних продуктів для використання у навчальних закладах, проведення відеозйомок навчальних та інших занять, заходів виховного характеру, учнівських олімпіад, змагань, професійних конкурсів педагогічних працівників тощо.
5. Ресурсне, кадрове та матеріально-технічне забезпечення
5.1. Штатний розпис Медіатеки визначається керівником методкабінету (центру) у погоджені із засновником у такому складі: завідуючий, медіаспеціаліст, методист-бібліотекар, технік(-ки) залежно від потреб і обсягів фінансування установи.
5.2.Медіатека розміщується в окремому приміщенні (частині приміщення), яке має належні умови для:
 зберігання фондів на паперових та електронних носіях;
 індивідуальної творчої роботи користувачів з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних засобів із виходом в Інтернет;
 проведення колективних заході, зокрема, перегляду відеоматеріалів та проведення занять з учителями на базі Медіатеки.
Розміри і планування приміщень Медіатеки, устаткування його офісними меблями, освітлення мають відповідати діючим санітарно-гігієнічним та будівельним нормам і правилам.
5.3. Комп'ютери медіатеки поєднуються у локальну мережу з іншими персональними комп'ютерами методкабінету(центру) з підключенням до Інтернету.
5.4. Інформаційне забезпечення Медіатеки включає:
 навчальні та навчально-допоміжні документи, у тому числі, електронні енциклопедії, словники, довідники на електронних носіях (CD/DVD-дисках);
 мультимедійні документи, включаючи колекції текстових кольорових графічних, аудіо-, відеоматеріалів для створення проектів і презентацій;
 навчальне вільно поширюване і рекомендоване Міністерсвом освіти і науки, молоді та спорту України програмне забезпечення;
 підписні повнотекстові електронні бази даних освітянського призначення (типу ERIC, EBSCO, ScienceDirect тощо);
 фахові бібліографічні бази даних власного виробництва та отримані від інших виробників;
 електронні каталоги власного фонду та бібліотек навчальних закладів; база даних, або програма автоматизації книг обліку та книговидачі.
5.5. Технічне забезпечення медіатеки містить такі пристрої та засоби:
– персональні комп'ютери з відповідним системним і прикладним (для створення текстових, графічних, аудіо- та відеоматеріалів) засобами, які мають антивірусне, антиспамове та інше захисне програмне забезпечення;
 сканер, принтер, копіювальний апарат («ксерокс»);
 телекомунікаційне обладнання для виходу в Інтернет;
 широкоформатний телевізійний приймач;
 гарнітура для індивідуального прослуховування аудіозаписів;
– мультимедійний проектор, DVD-програвач, цифровий фото-апарат, відеокамера, студійна аудіо, теле- та відеоапаратура.
Примітка. Використання Медіатекою неліцензійного системного, прикладного та захисного програмного забезпечення не допускається.
6. Керівництво і планування роботи
6.1. Медіатекою керує завідувач, призначений керівником методичного кабінету(центру) у погодження із засновником.
6.2. Завідувач Медіатеки визначає напрями її діяльності і несе відповідальність за організацію і стан роботи працівників, якість обслуговування користувачів, своєчасне виконання планових завдань.
6.3. Планування роботи Медіатеки, облік, звітність, підготовка нормативно-виробничих та регламентуючих документів, матеріально-технічне оснащення, забезпечення належного санітарного і протипожежного стану приміщень здійснюються завідуючим Медіатеки у встановленому порядку.
7. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення
7.1. Матеріально-технічне забезпечення діяльності Медіатеки здійснюється засновником методкабінету (центру), який надає необхідні приміщення, проводить роботи, пов'язані із зберігання фільмів, медіаматеріалів, профілактичний ремонт проекційної апаратури тощо.
7.1.Фінансування Медіатеки здійснюється за рахунок місцевого бюджету в межах кошторису методкабінету(центру).
7.1.Для утримання Медіатеки у належному стані можуть залучатися, крім бюджетних, позабюджетні кошти, в тому числі, передбачені п. 3.11 цього Положення, спонсорські і доброчинні внески, а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Укладач:

Г. М. ЛИТВИНЕНКО,
старший науковий співробітник
відділу менеджменту освіти
відділення стратегії розвитку освіти
Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

e-max.it: your social media marketing partner