Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Затверджено
Наказ МОН України
№ 755 від 20.08.2008

Додаток 6

МОВИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН
Друга мова

Оцінювання навчальних досягнень з мови здійснюється згідно з основними цілями навчання мови, які передбачають комунікативне спрямування курсу.
Об'єктами перевірки й оцінювання навчальних досягнень учнів з другої мови є мовленнєві уміння з чотирьох видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо); сформованість певного кола знань про мову і мовних умінь; правописних умінь; графічних навичок письма і культури оформлення письмової роботи.
Критерії оцінювання навчальних досягнень з другої мови дають можливість урахувати ступінь складності оволодіння другою мовою й рівень початкової підготовки учнів з цієї мови. Це стосується, з одного боку, навчання споріднених мов (російської, болгарської тощо), з другого - неспоріднених мов (угорської, румунської, івриту й ін.).
На основі поданих тут критеріїв розробляються матеріали для кожної з мов національних меншин, що вивчається як окремий предмет у 1-4 класах школи.

І. Перевірка й оцінювання навичок мовленнєвої діяльності

1. Аудіювання (слухання і розуміння прочитаного)

Перевіряється вміння вислухати незнайомий художній текст і зрозуміти його. Перевірка здійснюється раз на семестр.
Розуміння прослуханого виявляють за допомогою завдань тестового характеру - використовують серію запитань з варіантами відповідей на них. Учням 1, 2 класів пропонують 4 запитання, на які можна відповісти словами “так” - “ні”. Учням 3 класу - 4 запитання альтернативного типу. Для учнів 4 класу складають 6 запитань, кожне з яких супроводжується двома відповідями на вибір (II варіант) чи трьома відповідями на вибір (I варіант). Запитання охоплюють зміст твору, головну думку та окремі особливості мови художнього твору.
Критерії оцінювання аудіювння: правильна відповідь на кожне із запитань за прослуханим текстом у 1-3 класах оцінюється 3 балами; у 4 класі - 2 балами.
Обсяг тексту визначається таким чином, щоб при неквапливому читанні (зі швидкістю 70-100 слів за хвилину) час його неперервного звучання був у таких межах:

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
1
30-40 сек
20-30 сек
2
0,5-1 хв.
30-40 сек
3
1-2 хв.
40 с - 1,5 хв.
4
2-3 хв.
1,5-2 хв.

ІІ. Говоріння (діалогічне та монологічне мовлення)

Перевіряються вміння: складати, розігрувати діалог і будувати усний переказ чи усний твір.
Протягом року учень має одержати дві оцінки, які показують його успіхи у розвитку усного мовлення: одну - за діалогічне, другу - за монологічне мовлення (усний переказ чи твір). Оцінки накопичуються в окремих колонках журналу, не позначених датою.
При перевірці навички говоріння враховується ступінь самостійності роботи, міра допомоги вчителя. Учням, які досягли початкового, середнього, достатнього рівнів, пропонують різноманітні допоміжні матеріали: малюнки, сполучення слів, окремі речення, фрагменти діалогу, план висловлювання тощо. Учні, які досягли високого рівня, виконують відповідні завдання самостійно.

Діалогічне мовлення
Орієнтовний обсяг складеного учнями діалогу
(кількість реплік на кожного із співрозмовників)

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
1
3-4 репліки, враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови 2-3 репліки, враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови
2
3-4 репліки, не враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови 3-4 репліки, враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови
3
4-5 реплік без урахування етикетних формул початку й кінця розмови 3-4 репліки, не враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови
4
5-6 реплік без урахування етикетних формул початку й кінця розмови 4-5 репліки, не враховуючи етикетні формули початку й кінця розмови

Критерії оцінювання діалогічного мовлення:

Рівень навчальних досягнень учнів Бали Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
І Початковий
1
Учень (учениця) може відповісти на запитання, спонукання співрозмовника, але не вміє побудувати репліку, щоб підтримати розмову; мова збіднена, припускається значної кількості лексичних і граматичних помилок.
2
Учень (учениця) може відповісти на репліку співрозмовника (повідомлення, запитання, спонукання), але не вміє побудувати репліку, щоб ініціювати чи підтримати розмову; виявляє інтерес до слів співрозмовника; мова збіднена, є лексичні й граматичні помилки.
3
Учень (учениця) може відповісти на репліку співрозмовника (повідомлення, запитання, спонукання), але не вміє побудувати репліку, щоб ініціювати чи підтримати розмову; дотримується правил поведінки в розмові, виявляє інтерес до слів співрозмовника; мова збіднена, є лексичні й граматичні помилки.
ІІ Середній
4
Учень (учениця) може не лише відповісти на репліку співрозмовника, а й побудувати свою репліку для ініціювання (продовження) розмови (з опорою на допоміжні матеріали); дотримується правил поведінки в розмові; однак не вміє пояснити свою точку зору, у доборі слів, побудові речень припускається помилок, є відхилення від теми розмови.
5
Учень (учениця) може не лише відповісти на репліку співрозмовника, а й побудувати свою репліку для ініціювання (продовження) розмови (з опорою на допоміжні матеріали); дотримується правил поведінки в розмові; однак недостатньо добре пояснює свою точку зору, у доборі слів, побудові речень припускається помилок, є відхилення від теми розмови.
6
Учень (учениця) може не лише відповісти на репліку співрозмовника, а й побудувати свою репліку для ініціювання (продовження) розмови (самостійно); дотримується правил поведінки в розмові; однак недостатньо добре пояснює свою точку зору, у доборі слів, побудові речень припускається помилок; є відхилення від теми розмови.
ІІІ Достатній
7
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримувати діалог, правильно добирає слова і будує речення, хоча й припускається окремих помилок; деякі репліки не пов'язані зі словами співрозмовника, не виявляє зацікавленого, прихильного ставлення до співрозмовника, не докладає зусиль для залучення його до активної участі у розмові; надто категорично висловлює свою точку зору.
8
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримувати діалог, правильно добирає слова і будує речення, хоча й припускається окремих помилок; є окремі відхилення від теми розмови, недостатньо виявляє зацікавлене, прихильне ставлення до співрозмовника, недостатньо докладає зусиль для залучення його до активної участі у розмові, надто категорично висловлює свою точку зору.
9
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримувати діалог, правильно добирає слова і будує речення, дотримується теми; але недостатньо виявляє зацікавлене, прихильне ставлення до співрозмовника, не докладає зусиль для залучення його до активної участі у розмові, вдається до окремих категоричних тверджень.
ІV Високий
10
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримати діалог, висловити й пояснити свою точку зору без зайвої категоричності; виявляє вміння з цікавістю вислухати співрозмовника, але не вміє висловити схвальне ставлення до його слів або толерантно (у разі незгоди) відповісти на йому; залучити його до активної участі у розмові; припускається окремих мовних похибок.
11
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримати діалог, висловити й пояснити свою точку зору без зайвої категоричності; виявляє вміння з цікавістю вислухати співрозмовника, але недостатньо вміє висловити схвальне ставлення до його слів або толерантно (у разі незгоди) відповісти на йому, припускається окремих мовних похибок.
12
Учень (учениця) вміє ініціювати і підтримати діалог, висловити й пояснити свою точку зору без зайвої категоричності; виявляє вміння з цікавістю вислухати співрозмовника і висловити схвальне ставлення до його слів або толерантно (у разі незгоди) відповісти на йому, орієнтується на сильні сторони співрозмовника, виявляючи тим самим певний рівень сформованості демократичного стилю спілкування; припускається окремих мовних похибок.

Усне монологічне мовлення

Перевірка монологічних висловлювань здійснюється з урахуванням того, близькоспоріднена чи не близькоспоріднена мова вивчається. У першому випадку у 1-2 класах перевіряється вміння переказувати текст, у 3-4 класі - складати власний твір. У другому випадку у 2-3 класах перевіряється вміння переказувати текст, у 4 класі - складати твір.

Обсяг тексту для усного переказу

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
1
30-40 слів
Не перевіряється
2
40-60 слів
20-30 слів
3
Не перевіряється
30-50 слів
4
Не перевіряється
Не перевіряється

Час виголошення складеного твору орієнтовно 2-3 хв.
Для усного переказу використовують невеликі твори чи фрагменти з них, переважно ті, які опрацьовувались на попередніх уроках. Для переказування використовують також той матеріал, який учні чули по радіо чи телебаченню, прочитали в журналі, газеті, почули від рідних, знайомих тощо. Для усного твору пропонують учневі тему, сформульовану на основі попередньо обговореної проблеми, життєвої ситуації, прочитаного твору, прослуханої чи переглянутої передачі тощо.
Учні, які досягли високого рівня розвитку зв'язного мовлення, готуються (протягом кількох хвилин) самостійно, інші користуються допоміжними матеріалами.

Критерії оцінювання усного переказу та усного твору:

Рівень навчальних досягнень учнів Бали Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
I Початковий
1
Учень (учениця), спираючись на значну кількість запропонованих учителем допоміжних матеріалів, складає лише 1-2 речення.
2
Учень (учениця), спираючись на значну кількість запропонованих учителем допоміжних матеріалів, будує лише окремі речення або переказує окремі фрагменти змісту, що не утворюють зв'язного тексту; припускається значної кількості помилок у мовному оформленні.
3
Учень (учениця), спираючись на порівняно меншу кількість запропонованих учителем допоміжних матеріалів, будує лише окремі речення або переказує окремі фрагменти змісту, що не утворюють зв'язного тексту; припускається помилок у мовному оформленні.
ІІ Середній
4
Учень (учениця), спираючись на допоміжні матеріали, будує текст, який відзначається певною зв'язністю, але збідненим змістом, пропусками суттєвих фрагментів змісту; непропорційністю і непов'язаністю частин; наявністю помилок у мовному оформленні.
5
Учень (учениця), спираючись на допоміжні матеріали, будує зв'язне висловлювання із збідненим змістом, непропорційністю і недостатньою пов'язаністю частин; помилками у мовному оформленні.
6
Учень (учениця), спираючись на допоміжні матеріали, будує текст, який відзначається певною зв'язністю, але недостатньо розгорнутим змістом, непропорційністю частин; наявністю помилок у мовному оформленні.
III Достатній
7
Учень (учениця), спираючись на незначну кількість допоміжних матеріалів, досить вправно будує текст, але припускається окремих відхилень від теми, певних недоліків у структурі висловлювання, у співвідношенні основної та другорядної інформації, у послідовності викладу, помилок у мовному оформленні; не висловлює власної думки.
8
Учень (учениця), спираючись на незначну кількість допоміжних матеріалів, досить вправно будує текст, але припускається незначних недоліків у співвідношенні основної та другорядної інформації; у послідовності викладу, помилок у мовному оформленні; не висловлює власної думки.
9
Учень (учениця), спираючись на незначну кількість допоміжних матеріалів, досить вправно, правильно будує текст, але не висловлює власної думки.
IV Високий
10
Учень (учениця) без опори на допоміжні матеріали вправно будує зв'язне висловлювання; при цьому не лише переказує готовий текст чи розказує про певний факт; а й висловлює, певною мірою аргументує свою думку з приводу сказаного; припускається окремих недоліків у співвідношенні основної та другорядної інформації, у мовному оформленні.
11
Учень (учениця) без опори на допоміжні матеріали вправно будує зв'язне висловлювання; при цьому не лише переказує готовий текст чи розказує про певний факт; а й висловлює, добре аргументує свою думку з приводу сказаного; припускається незначних відхилень у мовному оформленні.
12
Учень (учениця) без опори на допоміжні матеріали вправно, правильно будує зв'язне висловлювання; при цьому не лише переказує готовий текст чи розказує про певний факт; а й висловлює та добре аргументує свою думку з приводу сказаного, порівнює її з думкою іншого.

ІІІ. Читання

Читання вголос

У 2 класі перевіряється засвоєння букв російського алфавіту, яке виявляється в умінні правильно прочитати слова, речення, невеликі тексти і зрозуміти прочитане. Орієнтовна швидкість читання - 30-40 слів за хвилину.
Сформованість уміння читати в 2 класі оцінюється за такими критеріями:

Рівень навчальних досягнень учнів Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
І Початковий
Учень (учениця) читає складами, не зливаючи їх у слова, припускаючись багатьох помилок на пропуск, перестановку, заміну букв. Виявляє розуміння лише окремих слів
ІІ Середній
Учень (учениця) читає текст плавно складами, зливаючи їх у слова при повторному прочитуванні, припускаючись окремих помилок на пропуск, заміну, перестановку букв. Виявляє розуміння окремих речень
ІІІ Достатній
Учень (учениця) досить вправно читає текст складами і цілими словами, припускаючись незначних відхилень від норми у вимові слів та інтонуванні речень. Виявляє розуміння фактичного змісту прочитаного
ІV Високий
Учень (учениця) вправно читає текст цілими словами, чітко вимовляючи їх, дотримуючись відповідної інтонації. Не лише виявляє розуміння фактичного змісту, а й висловлює оцінні судження з приводу прочитаного. Не лише виявляє розуміння фактичного змісту, а й висловлює оцінні судження з приводу прочитаного.

У 3,4 класах перевіряється вміння учнів читати вголос із належною швидкістю, плавно, з дотриманням орфоепічних та інтонаційних норм, орієнтуючи читання на слухачів. Перевірка здійснюється індивідуально. Обсяг тексту визначається так, щоб час його озвучення учнем (з нормативною швидкістю) дорівнював 1-2 хвилинам.
Протягом другого семестру кожен учень має отримати оцінку за читання вголос. Оцінки накопичуються в окремій колонці журналу, не позначеній датою.

Швидкість читання вголос

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
3
50-60 слів за хвилину
не оцінюється
4
60-80 слів за хвилину
50-60 слів за хвилину

Критерії оцінювання читання вголос:

Рівень навчальних досягнень учнів Бали Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
I Початковий
1
Учень (учениця) більшу частину слів читає складами, деякі слова - побуквено; відокремлює кожне слово, не відділяє одне речення від іншого; припускається значної кількості помилок на заміну, перестановку, пропуск (складів, слів); більшість слів вимовляє відповідно до їх написання, а не до норм вимови; швидкість читання нижча норми.
2
Учень (учениця) більшу кількість слів читає складами, хоч і не вдається до побуквеного читання; у багатьох випадках відриває одне від одного слова в реченні, не завжди відділяє одне речення від іншого; припускається помилок на заміну, перестановку, пропуск (складів, слів); значну частину слів вимовляє за написанням, а не за правилами вимови; швидкість читання нижча за норму.
3
Учень (учениця) значну частину слів читає складами, в багатьох випадках неправильно членує текст на речення, речення на смислові групи; припускається помилок на пропуски, перестановку, заміну звуків та складів, на вимову слів; швидкість читання нижча за норму.
ІІ Середній
4
Учень (учениця) читає цілими словами і складами, припускається окремих помилок на пропуск, заміну, перестановку звуків, складів; значну частину слів вимовляє з нечіткою дикцією, деякі слова читає за написанням, а не за вимовою; поділяє текст на речення, але є помилки в інтонуванні кінця речення, не завжди правильно пов'язує слова в реченні між собою; читання не досить плавне; швидкість читання нижча за норму.
5
Учень (учениця) читає словами, а окремі слова складами, припускаючись окремих помилок на пропуск, заміну, перестановку звуків, складів; окремі слова вимовляє з нечіткою дикцією, порушує правила вимови; є помилки в інтонуванні речень; читання недостатньо плавне; швидкість читання нижча за норму.
6
Учень (учениця) читає цілими словами, лише поодинокі слова - складами; подекуди припускається пропусків , замін, перестановок звуків та складів; є окремі недоліки в дикції, текст в цілому правильно поділено на речення, але є окремі помилки в інтонуванні кінця речення, у поділі речення на смислові групи; Швидкість читання нижча за норму.
III Достатній
7
Учень (учениця) читає цілими словами, плавно, з досить чіткою дикцією; правильно інтонує кінець речення, поділ речення на смислові відрізки в цілому правильний, але не пристосований до слухацької аудиторії; емоційне забарвлення тексту недостатньо виразне; є помилки у вимові слів, повтори, перечитування окремих слів, сполучень слів; швидкість читання відповідає нормі.
8
Учень (учениця) читає цілими словами, плавно, з чіткою дикцією, хоча є окремі повтори, перечитування; інтонування речень в цілому правильне, але недостатньо пристосоване до слухацької аудиторії; читання емоційно забарвлене, хоч воно не виявляє особливостей змісту тексту; є помилки у вимові слів; швидкість читання відповідає нормі
9
Учень (учениця) читає плавно, без повторів, з гарною дикцією, припускається лише поодиноких недоліків у поділі речення на смислові відрізки, інтонуванні речень, хоча інтонування, емоційне забарвлення не враховують особливості слухацької аудиторії і недостатньо передають логічні і та емоційні особливості тексту; швидкість читання відповідає нормі
IV Високий
10
Учень (учениця) читає плавно, з гарною дикцією, інтонаційно виділяючи найбільш вагомі за змістом слова, правильно поділяючи речення на смислові відрізки; є окремі вимовні помилки; темп читання (здебільшого - зависокий) не враховує особливості слухацької аудиторії.
11
Учень (учениця) читає плавно, з гарною дикцією, темп незавищений, що враховує особливості слухацької аудиторії; інтонація (логічні наголоси, паузи, мелодика), емоційне забарвлення виразні; є поодинокі вимовні помилки.
12
Учень (учениця) читає правильно, плавно, з гарною дикцією, логічно правильно і виразно інтонує речення, передаючи голосом власне ставлення до того, що читається; темп читання відповідає особливостям слухацької аудиторії.

Читання мовчки

Перевіряється вміння прочитати незнайомий текст і зрозуміти його.
Перевірка здійснюється один раз на семестр у 4 класі - у разі вивчення спорідненої мови.
Розуміння прослуханого виявляють за допомогою завдань тестового характеру - учням пропонують 6 запитань за текстом з 3 варіантами відповідей для вибору. Запитання стосуються фактичного змісту твору, головної думки та окремих особливостей мови художнього твору.
Критерії оцінювання читання мовчки: правильна відповідь на кожне із запитань за прочитаним текстом оцінюється 2 балами.
У виведенні балів IV (високого) рівня враховується:
- швидкість читання мовчки (учень, швидкість читання якого нижча за норму, а в другому семестрі - за нижчий з нормативних показників, одержує на 1 бал менше;
- наявність зовнішніх артикуляційних (учень, який ще не позбувся зовнішніх артикуляційних рухів, одержує на 1 бал менше).
Швидкість читання мовчки наприкінці 1 семестру 4 класу - не менша, ніж 60 слів за хвилину, наприкінці року - 80-160 слів за хвилину.

ІV. Письмо

Перевіряється володіння письмом як видом мовленнєвої діяльності, який передбачає уміння побудувати висловлювання в писемній формі - переказати, розповісти, висловити свої думки, почуття, звертаючись до зацікавлених слухачів (читачів).
Раз на семестр у 3 класі (споріднені мови) перевіряється вміння будувати письмовий переказ, у 4 класі (споріднені мови) - письмовий переказ та твір; у 4 класі (неспоріднені мови) перевіряється письмовий переказ.
Обсяг тексту для письмового переказу 40-80 слів (споріднені мови) або 30-50 слів (неспоріднені мови).
За письмову роботу у зошитах виставляють дві оцінки - за зміст і грамотність, у журналі - лише за зміст (саме ця оцінка враховується при виведенні підсумкової оцінки за семестр). Зміст учнівської письмової роботи оцінюють за тими критеріями, що і зміст усного висловлювання. Правописні помилки виправляють і опрацьовують у ході аналізу письмових робіт.

Правопис

У 2 класі перевіряють засвоєння букв російського алфавіту, уміння списати слова, невеликі речення і перевірити написане за зразком; уміння писати під диктовку слова зі списків для запам'ятовування.
У 3 класі в навчанні споріднених мов проводять списування (перший семестр) і зорово-слуховий диктант (другий семестр); у 4 класі списування (перший семестр) і диктант (другий семестр). У навчанні неспоріднених мов у 3-4 класах у першому семестрі оцінюють списування, у другому - зорово-слуховий диктант.

Обсяг тексту для списування та диктанту

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
Списування Зорово-слуховий диктант Диктант Списування Зорово-слуховий диктант
3
35-45 слів
30-40 слів
Не перевіряється
30-40 слів
25-35 слів
4
45-55 слів
Не перевіряється
35-40 слів
40-50 слів
35-45 слів

Критерії оцінювання списування та зорово-слухового диктанту:

Рівні навчальних досягнень Бали Кількість помилок
Споріднені мови Неспоріднені мови
I Початковий
1
19-20 і більше 20-21 і більше
2
17-18 18-19
3
15-16 16-17
ІІ Середній
4
13-14 14-15
5
11-12 12-13
6
9-10 10-11
III Достатній
7
7-8 8-9
8
5-6 6-7
9
3-4 4-5
IV Високий
10
1-1(не груба)-2 2-3
11
1 1-1 (не груба)
12
без помилок без помилок

Техніка письма та культура оформлення письмових робіт

Об'єктами перевірки є вміння писати з належною швидкістю, правильно відтворюючи форму великих і малих рукописних букв, правильно поєднувати їх у слові і розташовувати слова на лініях сітки зошита. Перевіряється також охайність і вміння оформити письмову роботу (розташувати на рядку заголовок тексту, дотримуватися полів тощо), дотримання гігієнічних правил письма.
Оцінювання техніки письма та культури оформлення письмових робіт здійснюється шляхом списування з друкованого тексту раз на рік, починаючи з 2 класу.
Нормативною вважається така швидкість письма (на кінець навчального року)

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
2
не враховується
не враховується
3
20-25 знаків за хвилину
15-20 знаків за хвилину
4
25-30 знаків за хвилину
20-25 знаків за хвилину

За списування, у ході якого оцінюється і графічні навички письма, виставляють дві оцінки - за правопис і графічні навички письма.

Критерії оцінювання графічних навичок і дотримання гігієнічних правил письма в 2 класі:

Рівень навчальних досягнень учнів Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
І Початковий
Списаний текст нелегко прочитати. Літери переважно непропорційні, мають різний нахил, зустрічається дзеркальне зображення літер. Поєднання букв переважно неправильне або відсутнє. Лінійності майже не дотримано. Гігієнічних правил письма учень майже не дотримується - навіть після нагадування вчителя
ІІ Середній
Списаний текст читається. Однак є значні відхилення від нормативної форми літер. Поєднання букв дуже розтягнуті або надто стислі. Гігієнічних правил учень дотримується тільки після нагадування вчителя
ІІІ Достатній
Списаний текст легко читається. Літери переважно пропорційні, з однаковим нахилом, правильними поєднаннями. Однак зустрічається певна кількість відхилень від норми у формі букв та їх поєднанні. Учень дотримується переважно всіх гігієнічних правил без нагадування вчителя
ІV Високий
Списаний текст легко читається. Літери пропорційні, з однаковим нахилом, правильно поєднані. Допускається кілька незначних відхилення у формі букв чи їх поєднанні, які не порушують загального позитивного враження від письма. Учень дотримується гігієнічних правил письма

У 3-4 класах при оцінюванні техніки письма враховуються такі параметри: а) форма букв, б) нахил букв, в) поєднання букв, г) розмір букв, г) швидкість письма, д) охайність та культура оформлення роботи.

Критерії оцінювання графічних навичок і дотримання гігієнічних правил письма у 3,4 класах:

Дотримання норм за кожним із зазначених параметрів дає учневі 2 бали, в цілому - 12 балів. За незначне відхилення від норми за тим чи іншим параметром знімають 1 бал, за значне відхилення - 2 бали. Стосовно швидкості письма незначним відхиленням вважається 1-5 знаків від меншого показника норми, значним - понад 5 знаків. Нормативною вважається така швидкість письма (на кінець навчального року):

Клас Споріднені мови Неспоріднені мови
3
20-25 знаків за хвилину
15-20 знаків за хвилину
4
25-30 знаків за хвилину
20-25 знаків за хвилину

V. Знання з мови та мовні вміння

Тематична перевірка знань з мови та мовних умінь здійснюється двічі за семестр за певними мовними темами програми (Звуки і букви, Текст, Речення тощо). Для цього програмовий матеріал кожного семестру поділяється на 2 тематичні блоки.
Перевіряються вміння розпізнавати мовні явища, групувати, класифікувати мовні одиниці (споріднені мови), а також розуміти значення слова, уміти правильно вимовляти слова, утворювати форму слова, будувати (доповнювати, трансформувати) сполучення слів та різні за синтаксичною будовою речення (споріднені й неспоріднені мови). Тематична перевірка знань з мови та мовних умінь у 1-2 класах здійснюється на основі поточного оцінювання. У 3-4 класах двічі на семестр проводиться фронтальна перевірна робота за певною темою із застосуванням завдань тестового характеру. Учням пропонують 4 завдання з трьома варіантами відповіді для вибору; до кожного завдання необхідно також дібрати власний приклад.
Критерії оцінювання знань з мови й мовних умінь: правильне виконання кожного із завдань оцінюється 2 балами, правильно наведений приклад до кожного пункту додає ще по 1 балу.

e-max.it: your social media marketing partner