Основ здоров'я

Профілактика грипу та ГРВІВже стало звичкою, що з настанням осінньо-зимового періоду спостерігається значне підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ.  

Управління освіти Чернівецької міської ради  наголошує на необхідності дотримання заходів щодо попередження та розповсюдження грипу та ГРВІ.

Особливо небезпечними єÂ Â ускладнення грипу та ГРВІÂ – пневмонія, менінго-енцефаліт, серцево-легенева недостатність та інші.

До груп ризику  відносяться діти до 5 років, вагітні, люди похилого віку, хворі на тяжкі хронічні захворювання, всі, хто працює у багатолюдних місцях (працівники окремих професій: педагогічні та медичні працівники, військовослужбовці, робітники громадського транспорту та сфери обслуговування і інші).

Як можна заразитися вірусом грипу та ГРВІ:

Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим   (перебування в радіусі 2-х метрів) та контактно-побутовим шляхами під час кашлю, чхання, розмови, контакту із забрудненими поверхнями (перила, дверні ручки тощо). 

Для попередження зараження грипом та ГРВІ необхідно:

·Â Â Â Â Â Â Â  обмежити,  по можливості, відвідини місць великого скупчення людей та контакти з хворими на грип та ГРВІ;

·Â Â Â Â Â Â Â  проводити регулярне вологе прибирання та часте провітрювання приміщень;

·Â Â Â Â Â Â Â  не переохолоджуватись;

·Â Â Â Â Â Â Â  часто мити руки з милом;

·Â Â Â Â Â Â Â  повноцінно харчуватись та додати до раціону: цибулю, часник, мед, лимони, грейпфрути, чорну смородину, обліпиху, журавлину, моркву, волоські горіхи, зелений та трав’яний чаї, настій шипшини;

·Â Â Â Â Â Â Â  проводити вітамінопрофілактику;

·Â Â Â Â Â Â Â  користуватись одноразовими паперовими серветками при нежиті та кашлі.

Клінічні ознаки грипу та ГРВІ:

·Â Â Â Â Â Â Â  різке підвищення температури тіла вище 38˚С;

·Â Â Â Â Â Â Â  головний біль, біль у м’язах, біль у горлі;

·Â Â Â Â Â Â Â  виражена слабкість;

·Â Â Â Â Â Â Â  сухий кашель, нежить.

У разі появи вищезазначених симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря та як найшвидше розпочати адекватне лікування, що особливо важливо протягом перших днів хвороби. Самолікування є небезпечним та може призводити до тяжких наслідків.

Якщо в ході перебігу захворювання стан хворого погіршується (з’являються серцебиття, задишка, блідість, синюшність, крововиливи на шкірі та слизових оболонках, сильний головний біль, тривала висока температура тіла, яка не знижується при прийомі жарознижуючих препаратів тощо) необхідно терміново звернутись за медичною допомогою.Бажаємо здоров’я!
e-max.it: your social media marketing partner
Навчальні програми та література, рекомендовані МОН для викладання "Основ здоровя" у 2016/2017 н.р.
e-max.it: your social media marketing partner
Методичні рекомендації викладання "Основ здоровя" у 2016/2017 н.р
e-max.it: your social media marketing partner

Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у основній та старшій школі у 2011/12 навчальному році

Основи здоров’я

e-max.it: your social media marketing partner