Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ З МАТЕМАТИКИ В 5-11 КЛАСАХ  ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ в 2010-2011    НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ.

     І.   Навчальний 2010-2011 р. – рік нових надій та очікувань, має певні особливості, різниться від попереднього 2009-2010 навч. року  не тільки мережею класів, різноманітністю робочих навчальних планів шкіл, потенційними можливостями педколективів, а й необхідністю перегляду підходів до організації навчально-виховного процесу відповідно до державних вимог щодо підвищення якості природничо – математичної освіти . 

         Удосконалення навчально – виховного процесу через  орієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, навчання його самостійно оволодівати новими знаннями,  розвиток  вмінь застосовувати набуті теоретичні знання до розв’язання завдань прикладного характеру, задач життєвого спрямування є нинішніми пріоритетами. Сучас­на молода людина змушена бути більш мобільною, інформованою, критично і творчо мислячою, а значить і більш   мотивованою до самонавчання і саморозвитку.
        Важливо виховати людину, здатну до правдивої самооцінки своїх можливостей , що в першу чергу досягається через об’єктивність оцінювання навчальних досягнень.
Основними функціями оцінюваннянавчальних досягнень учнів є:
контролюючавизначає рівень досягнень кожного учня (уче­ниці), готовність до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчи­телеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал;
навчальна – сприяє повторенню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню умінь та навичок;
діагностико – коригувальна– з’ясовуєпричини труднощів, які виникають в учня (учениці) в процесі навчання; виявляє прогалини у засвоєному, вносить корективи, спрямовані на їх усунення;
•  стимулювально – мотиваційна формує позитивні мотиви на навчання;
виховна сприяє формуванню умінь відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, рефлексії навчальної діяльності».
      В роботі з класним журналом  необхідно керуватися    Інструкцією з ведення класного журналу учнів 5-11 класів загальноосвітніх  закладів (Ізмону,  № 16-17, 2008 р.),
      Варто зазначити,  щo  з 2008-2009 н. р. тематична оцінка виставляється на підставі результатів  опанування учнями матеріалу теми впродовж її вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних робіт (практичних, лабораторних, самостійних, творчих, контрольних робіт) та навчальної активності школярів і не підлягає коригуванню. Семестрова оцінка виставляється на підставі тематичних оцінок, при цьому має враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня з предмету протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність, а також підлягає коригуванню.   Річна  оцінка здійснюється на основі семестрових або скоригованих семестрових оцінок і не підлягає коригуванню.
        Оскільки  навчальний рік розпочинається з повернення до 11-річної освіти, очевидно відбуватиметься корекція навчальних планів та програм, а тому вчителю математики, керівникам закладів постійно необхідно стежити за змінами ,  які відбувати муться і своєчасно коректувати  діяльність навчального закладу, керуючись офіційними інструктивно - методичними вимогами органів управління галузі «освіта».
ІІ. Витяг з методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України на 2010-2011 навчальний рік щодо предметів математичного циклу
(повний текст рекомендацій читайте на сайті міністерства).
                Шкільний курс математики у 2010-2011 навчальному році у 11 класах загальноосвітніх навчальних закладів вивчатиметься за програмами, надрукованими у збірнику "Програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Навчальні програми для профільного навчання. Програми факультативів, спецкурсів, гуртків. Математика", видавництво "Навчальна книга", Київ, 2003 р. та у науково-методичному журналі «Математика в школі»( №4 2002 р., №6,7 2004 р., №6 2005 р.)
               Розподіл годин на вивчення окремих розділів, кількість тематичних оцінювань, передбачених навчальними програмами для 11-х класів, та методичні рекомендації щодо  оцінювання  навчальних досягнень  учнів  видрукувані  в  Інформаційному збірнику МОН
 № 13-14 2005 - 2007 р. р., та у журналі "Математика в школі"
(№6 //2005 - 2007 р. р.).
         Навчання математики в 5 - 10 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2010/2011 навчальному році буде здійснюватися за програмами, надрукованими у збірнику "Програми для загально-освітніх навчальних закладів. Математика. 5-12 класи", видавництво "Перун", Київ. 2005р., у науково-методичному журналі "Математика в школі" (№2, 2006 р.), «Математичній газеті» (№№9,10, 2009 р.).
               Методичні рекомендації щодо вивчення математики у 5 - 9 класах подано в Інформаційних збірниках МОН №13-14 2005-2009 р. р. , у журналі «Математика в школі» (№6 2005-2009 р. р.) та у «Математичній газеті» №6,7 2006-2009 р. р.
                У 2010 - 2011 навчальному році учні 10-х класів розпочнуть навчання за новими навчальними планами і програмами.
               У старшій школі вивчення математики диференціюється за чотирма рівнями: рівнем стандарту, академічним, профільним та рівнем поглибленого вивчення математики. Кожному з них відповідає окрема навчальна програма.
              Програма рівня стандарту визначає зміст навчання предмета, спрямований на завершення формування в учнів  уявлення про математику як елемент загальної культури. При цьому не передбачається, що в подальшому випускники школи продовжуватимуть вивчати математику або пов'язуватимуть з нею свою професійну діяльність.
              Програма академічного рівня задає дещо ширший зміст і вищі вимоги до його засвоєння у порівнянні з рівнем стандарту Вивчення математики на академічному рівні передбачається передусім у тих випадках, коли вона тісно пов'язана з профільними предметами і забезпечує їх ефективне засвоєння. Крім того, за цією програмою здійснюється математична підготовка старшокласників, які не визначилися щодо напряму спеціалізації.
             Програма профільного рівня передбачає вивчення предмета з орієнтацією на майбутню професію, безпосередньо пов'язану з математикою або її застосуваннями.
             Програма  поглибленого  вивчення  математики  розрахована   на   вивчення математики у 8-11 класах, та передбачає поглиблене вивчення предмету.

e-max.it: your social media marketing partner