Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Рекомендації з проблем диференціації навчання школярів
 
               За наявності досконалих технологій, якими володіє людство  сьогодні, їх ефективне використання вимагає  від кожної людини належного рівня освіченості, високих моральних якостей особистості, її  інтелектуального та творчого потенціалу, винахідливості, ініціативи, чуття нового, самостійності, здатності адаптуватися до умов, що швидко змінюються.
          Отже , наші учні/ випускники повинні оволодіти навичками критичного мислення
 високого рівня. Для забезпечення такого рівня мисленням,  кожен вчитель формує для себе перелік завдань за яких зможе  забезпечити такі умови, за яких , отримуючи якісні знання, дитина розвивається , мислить , аналізує, вибирає / добирає шляхи та  ефективні засоби вирішення тієї чи іншої проблеми..

              Чому суспільство не влаштовує традиційне навчання?
Сьогодення , педагогічна наука та практика  до традиційних прийомів, методик  навчання  , ставлять певні застереження, особливо  для тих, хто свято увірував тільки в них.
·         Не передбачає розвитку мислення учнів…
·         Не готує до конкурентного середовища…
·         Немає реальної диференціації
·         Не дає навичок роботи в команді, виконуючи різні ролі…
·         Міжпредметні зв'язкидекларуються…
Формулювання завдань на:
 знання : дати означення, відрізнити факти від їх інтерпретації, скласти перелік, ідентифікувати, показати,  знайти відповідне, назвати, описати, розмістити, вибрати впізнати.            
Розуміння:здатність зрозуміти, перетворити, перефразувати, інтерпретувати чи прогнозувати матеріал (передбачити наслідки та наступні дії, ефекти). Розуміння забезпечується системою завдань:
•         Інтерпретація (перефразування з однієї мови чи знакової системи на іншу )
•         Наведення прикладів
•         Класифікаціяза вивченими чи знайомими ознаками
•         Підведення підсумків
•         Встановлення взаємозв'язків
•         Порівняння
•         Пояснення
Використання:здатність використовувати інформацію та застосовувати знання в нових умовах:
•         Виконання завдань за відомою чи наданою вчителем інструкцією
•          Виконання завданьза самостійно розробленою інструкцією
Формулювання завдань на використання: вирішити, проілюструвати, обчислити, інтерпретувати, передбачити, показати, застосувати, класифікувати, модифікувати, використати на практиці, продемонструвати, підрахувати
Аналіз.Розділення (розбивання) на суттєві деталі, які не мають ознак цілого, та визначення, як ці частини відносяться до цілого,  диференціація(ділення цілого  на складові), впорядкування , визначення характерних ознак .
Формулювання завдань на аналіз:проаналізувати, організувати, вивести  (умовивід, формулу), вибрати,  зобразити схематично, протиставити, порівняти, розпізнати , категоріїзувати,  визначити загалом, знайти відповідність, розрізнити.
ОцінюванняЗдатність визначати цінність чи можливість ефективного використання інформації, використовуючи відповідні критерії та стандарти (аргументувати оцінку):
•          Перевірка згідно певних критеріїв
•         Критика, рецензування згідно певних критеріїв
•          Ранжування (впорядкування  згідно суттєвих ознак)
 
 
Формулювання завдань на оцінювання: оцінити,обрати найважливіше, встановитиголовне, розсудити,  відстояти (думку),  рецензувати, критикувати, виправдати, дебатувати, аргументувати, зробити висновок, визначити місце, проранжувати.
Що  необхідно учням для успіху в майбутньому?

 • Вміти творчо мислити, послідовно і  логічно думати,  представляти і відстоювати власні ідеї
 • Ставити цілі і здійснювати постановку завдання, визначати пріоритети, планувати конкретні результати і  нести персональну відповідальність за них
 • Вміти співпрацювати в команді і  мати навички ефективного спілкування
 • Ефективно використовувати знання в реальному житті

Позитивні результати рівневої диференціації
•      зменшення навантаження на дітей, які інколи не тільки з соціальних, а й
      з фізіологічних причин не можуть опанувати високий рівень навчальних досягнень;
•      отримання кожним учнем потрібного саме йому змісту навчання математики;
•      зникнення страху учня перед оцінюванням.
Кредо інтерактивного навчання:
•      Те, що я чую, я забуваю
•      Те, що я бачу й чую, я трохи пам'ята
•      Те, що я чую, бачу й обговорюю – я починаю розуміти
•      Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю – я набуваю знань і навичок
•      Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром
 
Порівняльна таблиця :

                         КРИТЕРІЇ ПОРІВНЯННЯ             ПАСИВНЕ НАВЧАННЯ             ІНТЕРАКТИВНЕ НАВЧАННЯ
Обсяг інформації За короткий про­міжок часу можна "пройти" великий обсяг інформації Невеличкий обсяг інформації потре­бує значного часу
Глибина вивчення змісту Викладач добре контролює обсяг і глибину вивчення, час і хід навчання. Учні засвоюють усі рівні пізнання (знання, розумін­ня, застосування, аналіз, синтез, оцінка)
Відсоток   зас­воєння Як правило, неви­сокий Як правило, висо­кий
Контроль над процесом навчан­ня Результати роботи учнів передбачені Викладач має мен­ший контроль над обсягом і глиби­ною вивчення, ча­сом і перебігом навчання.
Роль особистості педагога Особисті якості педагога залиша­ються в тіні, він виступає як "дже­рело" знання Педагог сильніше розкривається пе­ред учнями, висту­пає як лідер, ор­ганізатор
Роль учнів Пасивна; учні не приймають важли­вих
рішень щодо про­цесу навчання
Активна; учні приймають важ­ливі рішення сто­совно процесу нав­чання
Джерело мотивації навчання Зовнішнє (оцінки, педагог. батьки, суспільство) Внутрішнє   (інтерес самого учня)

 
        Диференціація  навчанняматематики реалізовується  основним чином  через індиві­дуальний підхід до навчання . Індивідуальний   підхід у навчанні математики з позиції вчителя мож­на розглядати як формування у кожного учня відповідного цілеспрямування, здійснення спеціального,структурування навчального матеріалу,  вибір особ­ливих та різноманітних форм, засобів, методів і прийомів навчально-пізнавальної діяльності учнів
та її активізації.
        За допомогою індивідуального підходу до навчання стає можливим урахування
індивідуальних особливостей кожного учня та розвиток його індивідуальності.                                                           і
        Індивідуальне навчання можна  організовувати в урочний та позаурочний час у школі та за її межами. Учень може працювати самостійно з книжкою чи комп'ютером, або разом з учителем , батьками чи однокласником. За допомогою індивідуальних занять учень може:
•  розглядати навчальний матеріал , передбачений програмою для вивчення на даний
     проміжок часу;
•  здійснювати повторення пройденого матеріалу;
•  вивчати новий матеріал,  випереджаючи програму;
• готуватися до різних видів контролю, конкурсів, олімпіад олімпіад;
•  займатися науково-дослідною  діяльністю тощо.
         Індивідуальне навчання необхідно організовувати з метою створення  оптимальних умов для здобуття учнями освітнього рівня , який відповідає їх особистим потребам і можливостям,  таланту.
        Диференціація  навчання в науково - методичних  вітчизняних виданнях впродовж  тривалого періоду шкільної практики розглядається , як один із головних інструментів вчителя в досягненні мети, забезпечення якості освіти загалом і математичної  зокрема.
                                                   Квітень, 2010 р.
 
                                                                     Рекомендації
сформовані методистом ММК ПоповичЄ.М.
                                            та вчителями математики ЗОШ-12:
       Ілик В.О. ,  Гирасимюк М.І. , Овчинніковим Ф.Я.,                                                                                                          
 

e-max.it: your social media marketing partner