Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

 Методичні рекомендації   з самоаналізу роботи вчителя математики  та підготовки матеріалів до атестації
  
• Вступ.Учитель і його педагогічний простір. Портрет учителя. Коментар про значимість вчительської праці , який може слугувати роздумам при формуванні  тексту самоопису своєї діяльності.      
          Незміряно велику роль у навчанні дітей  відіграє педагог, його майстер­ність, професіоналізм, особисті риси, його педагогічна філософія, технології навчання. Як свідчить практика, частина учителів відріз­няється новаторськими підходами до праці. Це творчі особистос­ті, які першими сприймають усе нове, сміливо використовують і поширюються інноваційні техно­логії. Ці вчителі мають повагу в шкільному колективі.
       Інша частина вчителів — це «золота середина». Вони дуже по­вільно сприймають усе нове. їхнє гасло: головне —  не позаду. Вони не стверджують старого, але не стримують нового доти, доки воно не переважатиме.
        Остання частина прив'язана до традицій, до старого, консер­вативного. Вони дуже стримані до інновацій, навіть не бажають озна­йомитися з новітніми досягнення­ми педагогічної науки, відмовля­ються сприймати сучасне. Вони не мають настільних книжок. Уроки їхні однобокі, нудні, неефективні, їм не знайоме почуття творчого натхнення.  Це ті, хто робить нашу освіту «сірою».
           Сьогодення та майбутнє укра­їнської школи потребують учите­ля, який відрізняється здатністю до постійного творчого пошуку, з високою професійною компе­тентністю, умінням приймати смі­ливі самостійні рішення.
           Структура педагогічної праці налічує більш ніж 200 компонентів.
Професіограма вчителя — по­няття досить широке і передбачає велику кількість аспектів.
Педагог—велике духовне покли­кання. Дуже сучасними характеристи­ками вчителя вважають ідеї педагогів і мислителів різних епох і народів.
            Чеський педагог Я. А. Коменський (1592 — 1670), автор «Вели­кої дидактики» писав, що ніхто не в змозі зробити людей мудрими, крім мудрого,  ніхто — красномов­ними, крім красномовного, ніх­то —моральними або благородними, крім морального і благородного.
           На професійному рівні питання педагогіки поставив держатель ри­торської школи в Римі
           М. Квінтіліан (42—118 р. н. є.). Він застерігав учите­ля від використання примусового на­вчання. Навчання має бути забавним, треба підтримувати дітей похвалою.
            Ф. Дистервег (1790 — 1866) — «учитель учителів» сформулював низку вимог до вчителя. Так, учитель повинен намагатися робити навчання захопливим. Йому необхідна «любов до викладацтва та занять із дітьми», тому що любов учителя до предмета передається й до учня. Учитель пови­нен завжди невпинно працювати над собою.
            М. Добролюбов (1836 — 1861) вимагав від учителя доброго ставлен­ня до дитини, казав, що не дитина для вчителя, а вчитель для дитини. Учи­тель повинен пристосовуватисядо учня, до його природи й духовного стану.
            Для Руссо діти були першообразом добра, гар­монії та краси.
       Для В. Сухомлинськсьго  бережливе ставлення до осо­бистості дитини, теплі стосунки між учителем і учнем, розбудова  «школи радості», «своє серце віддавайте дітям».
 У А. Макаренка можна повчитися • залізної логіки, безкомпромісно­го ставлення до питань моралі, люд­ської культури, високого гуманізму;•  творити свою «педагогічну по­ему».
4.  Навчайтесь у Л. Толстого за­охочувати за допомогою гри: гра — швидка допомога в навчанні, вона ви­ліковує, знімає втому.
5. Навчайтесь у С. Ільїна:
•   збагачувати своє педагогічне амплуа;
•  розширювати діапазон педаго­гічних засобів;
• використовувати методичну іні­ціативу учнів щодо вибору проблем тематики уроків, творів, диспутів; знайте, діти—геніальні педагоги.
6. Навчайтесь у В. Шаталова:
• будити жагу пізнання учнів, за­цікавлювати їх;
•  виховувати пізнавальну само­стійність;
• підтримувати на уроках психо­логічний комфорт.
7. Навчайтесь у Ш. Амонашвілі:
• підвищувати статус кожної ди­тини;                                                
• створювати умови для творчос ті, робити «пізнавальні витівки»;
• вірити в учнів; розцінювати урок як «акумулятор життя дитини.
8. Навчайтесь у М. Щетиніна: го­ловної мети—всебічного й гармоній­ного розвитку дітей.
9. Навчайтесь у С. Лисенкової:
• радості й успіху в праці;
• не залишати дитину наодинці з невдачами;
•  підтримувати, підбадьорювати учнів.
10. Навчайтесь у А. Окунева:
• казати «Дякую за урок, діти!»;
•  насолоджуватися процесом на­вчання.
11. Навчайтесь у Я. А. Коменського знаходити такий загальний порядок    а навчання, за якого воно здійснювалось би за єдиним законом людської природи.
 
 
 1.Модель професійної компетентності  вчителя                     

 
Организационная диаграмма
 
 
   2.Орієнтовна схема тематичного творчого звіту
                                     вчителя
1.  Як виникла думка про роботу над даною темою?
2.  Яка кінцева мета була поставлена перед початком роботи над темою?
3.  Скільки років і в яких класах дана проблема апробовувалася ?
4.  Скільки класів і учнів охоплено?
5. У чому проявилась принципова відмінність під час підготовки до уроків
     Ваша? Учнів?
6. Як удосконалювалась Ваша підготовка до уроків (з урахуванням економії
     часу)?
7.  Які форми і прийоми з учнями на уроках змінились? Як?
8.  Які методи роботи з учнями Ви обрали? Оцініть їх.
9.  Чи підвищився рівень самостійності учнів на уроці? Як?
10.   Покажіть проведену роботу на конкретних приклад (тематичний план,
       система уроків з теми, окремі уроки, роботи учнів, зошити, класний
       журнал, матеріали громадського , незалежного огляду знань).
11.  Ваша думка про ефективність проведеної роботи.
12.  Яку літературу Ви використовували?
13.  Які завдання, з Вашої точки зору, ще не вирішені?
14.  Що і як з власного досвіду порекомендуєте своїм колегам?
 
  3.ТЕСТ  для  САМОДІАГНОСТИКИ ВЧИТЕЛЯ, ЩО
                                               АТЕСТУЄТЬСЯ
1.  У чому сильна сторона вашої особистості? Що конкретно у своїй
     педагогічній діяльності Вам вдається виконувати творчо?
2.  У чому, конкретно, Вам хотілось би проявити педагогічну майстерність?
3. Чи є у вашому колективі людина, з якою Вам хотілось би проявити
    педагогічну  майстерність, серед інших педагогів міста, області, …?
4. На якій ділянці педагогічної діяльності ви почуваєте себе слабшим?
5. Які труднощі ви відчуваєте під час підготовки до уроку:
                - вибір типу уроку;
                -  формування мети;
                - зміст етапів;
                - відсутність наочності, методичної літератури?
6. Які труднощі відчуваєте на уроці:
             - невпевненість у своїх силах;
             - нестача часу;
             -  контроль знань;
             -  оцінка знань;
             -  неорганізованість класу ?
7.  Який передовий досвід Ви вивчаєте зараз?
8. Які елементи цього досвіду впроваджуєте?
9.  Над якою проблемою Ви будете працювати в цьому році?
10. Чи допомагають Вам старші товариші у розв'язанні певних питань?
11. Чи ви людина високої самоорганізації праці?
 
4.   ПАМ'ЯТКА аналізу ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА.
- Чи реалізує та модернізує педагог зміст, форми і методи та засоби
   навчально-виховного процесу з огляду на нові завдання, що стоять перед
    школою.
- Чи розробляє принципово нові підходи до навчання, виховання, розвитку
    учнів;
- Чи наявні авторські методика, досвід створення заохочувальної дитячої
    творчості з  формування стану  розкутості й оригінальності думки.
- Чи робить постійний самоаналіз і самооцінку праці; чи здатний швидко
   пов'язувати нові знання з уже набутими, вчасно позбуватися упереджень,
   чи наявна внутрішня духовна потреба у перебудові процесу навчання
   та власного ставлення до змін в бізнес-планах  педагога.
- Чи займається дослідницькою діяльністю і творчим узагальненням своєї
  роботи, чи вміє пристосуватись до нововведень, не шкодувати зусиль
  і додаткового часу на   перенавчання,  діяти відповідно до нової ситуації.
    -  Чи   втілює   в  практику роботи  принципи  педагогіки співробітництва.
    - Чи може обгрунтувати науково-доказово вибір дій в конкретній
       педагогічній ситуації.
   - Чи володіє формами і методами управління та організації навчально-
      виховної діяльності учнів з метою розвитку їх потенційних можливостей,
      уміння спонукати дітей до стану  інтелектуального напруження.
     -  Чи проявляє гнучкість у виборі оптимального управлінського рішення
       у нестандартних ситуаціях;
    - Чи вміє брати на себе відповідальність у вирішенні складних
        педагогічних  проблем.
   -  Чи спроможний оригінально конструювати навчально-виховний процес.
 
       5.ПРИМІРНИЙ ПЛАН ВИВЧЕННЯ / САМООАНАЛІЗУ
                        СИСТЕМИ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ.
І. Підготовка вчителя до уроку.
1.  Знання програмового матеріалу.
2.  Опрацювання додаткової і довідкової літератури.
3. Підбір цікавих фактів, задач, завдань.
4.  Постановка мети уроку відповідно змісту навчальної теми (навчальна,
     виховна,  розвиваюча).
5.  Завдання уроку (чого вчитель повинен досягти від кожної дитини).
6. Типи уроку, що переважають у діяльності вчителя, використання новітніх,
    прогресивних технологій в навчальному процесі.
 7. Структура уроку (проходження вивчення, закріплення, повторення
      матеріалу).
П. Засоби реалізації задуму уроку.
1.  Принципи навчання: доступність, науковість, послідовність викладу
     матеріалу, наступність, тощо.
2.  Методи навчання: проблемні, репродуктивні, пояснювально-ілюстративні,
     частково -  пошукові,...
3.  Методи виховання: моральні, переконання, заохочувальні.
4.  Методи розвитку: аналітичні, порівняльні синтетичні,...
5. Форми навчання: індивідуальні, групові, фронтальні.
6. Результати навчання: знання, вміння, навички.
 
ІІІ. Оцінка ефективності і якості навчально-виховної діяльності вчителів і учнів:
а)  Знання методики навчання: знання предмету на рівні сучасних вимог, знання і використання традиційних і нових методів; вміння зв'язати теорію з практикою; вміння використовувати наочність, технічні та  вміння визначити об'єм домашнього завдання.
б)  Знання методики виховання, сучасних досягнень теорії і практики виховання; вміння організовувати колектив на продуктивну роботу; вміння поєднувати індивідуальну і колективну діяльність учнів.
в) Організаторські знання і вміння: знання теорії і практики наукової організації праці; вміння формулювати мету і завдання; вміння комплексного розв'язувати завдання уроку; тримати тісні контакти з усіма учнями.
г) Ставлення до праці, до учнів чи любить свою роботу, чи просто відбуває час, чи прагне кожній дитині дати знання, чи переживає за дитячі невдачі, чи проявляє увагу і чуйність, чи коректно робить  зауваження,  чи вміє керувати своїм настроєм, невдачами?
д)  Ставлення  до учнів: манера поведінки, готовність прийти на допомогу учневі, уважне ставлення до думки учня,об'єктивність оцінювання знань, індивідуальна робота з учнями, які мають прогалини в знаннях або не проявляють належних старань до навчання.
е) Результати роботи   вчителя:
   -  Результативність навчально-виховного процесу в динаміці;
   -  Індивідуальна робота з учнями;
   -  Результати зовнішнього незалежного оцінювання;    
   -  Результати міських та обласних олімпіад;
   -  Рівень проведення позакласних загальношкільних заходів з предмету;
є) Результати роботи   вчителя  за  підсумками узагальнення матеріалів з  проблем :    - творчого зростанняучня;
                      - рейтингу серед вчителів методичного об’єднання  ;
                       - рейтингу серед вчителів школи;
                       - рейтингу серед  батьків учнів.
·        Діагностична карта розв'язування проблем творчого зростанняучня
   Параметри  оцінки
діяльності              
Клас/учень   Дата (вступне, проміжне, корекційне)
1 Відповідь учня А - на уроці
      після теми
Б - на наступному
     уроці
   
2 На контрольній
роботі
А - важке
     завдання
Б – легке
       завдання
В - середнє
     завдання
 
3 Якій формі роботи
на уроці я віддав би
перевагу
А – слухання
      розповіді
      вчителя
Б - самостійна
      робота
В - робота в парі Г-робота групою
4 Оцінювання знань, кому віддаєш перевагу А - вчитель Б – сам/собі В - учні  
5 Вибір групи А - добрі
     відносини
Б  - поліпшення
       успішності
       завдяки
допомозі учнів
В - творчий підхід
до розв'язування
проблеми
 
6 У вільний час віддаю переваги математиці, фізиці, хімії, біології, географії, літературі, музиці, малюванню, техніці
Примітка. Узагальнення здійснюється по кожному учневі та по класу загалом.
 
·        Визначення  свого рейтингу серед вчителів методичного об’єднання
 
 № п/п Параметри Мах. бал К-ть балів за
 оцінкою колег
1 Рівень теоретичної підготовки 40  
2 Рівень практичної підготовки 40  
3 Результативність роботи 40  
4 Наявність власних методик 20  
5 Оцінка якості проведення відкритих
навчально-виховних заходів
 
20
 
6 Допомога педагогам школи 20  
7 Допомога педагогам  інших шкіл 20  
8 Рівень загальної культури 20  
9 Особистий вклад в створення навчально-матеріальної бази 40  
10 Загальна оцінка 260  
 
 
 
 
 
·        Визначення  свого рейтингу серед вчителів школи
 
№ п/п Параметри Мах. бал К-ть балів за оцінкою колег
1 Рівень загальної культури 60  
2 Вміння організувати навчально виховний процес 30  
3 Надання допомоги колегам 20  
4 Впровадження ППД в практику роботи, обмін досвідом 20  
5 Відповідальність за доручену справу 20  
6  Авторитет серед учнів 20  
7  Авторитет серед  батьків 20  
8 Особистий вклад в створення навчально-матеріальної бази 40  
9 Допомога педагогам школи 20  
10 Загальна оцінка 250  
 
 
 
 
 
 
·         Відгук  дирекції школи про роботу вчителя може базуватися на таких складових:


        1. Заохочення нововведень у колективі.
        2.  Педагог у школі - винахідливий, творчий.
        3. Атмосфера відкритості і свободи.
        4. Відмова від традиційних форм.
        5.  Вивчення індивідуальності вчителя.


        6.  Стимулювання ініціативи і творчості.
        7.  Формування вчителя як педагога-професіонала.
         8.  Вміння кинути "виклик", бачити майбутнє колективу.
        9.  Заохочення плюралізму думок.
        10. Природні, індивідуальні особливості педагога


.
·        Відгук  батьків учнів про роботу вчителя може базуватися на таких складових:
        1. Чи відчувається у вихованні Вашої дитини єдність вимог сім'ї і
            вчителя?
                                  - вимоги співпадають;
                                  - вимоги різні;
                        - ви з учителем не можете знайти спільної мови.
       2. Як учитель підтримує зв'язки з Вами?
                                     - Ви відвідуєте учнів у школі;
                                     - Вчитель буває на батьківських зборах;
                                     - Вас викликають на бесіду до школи;
                                     - Підтримуєте зв'язки тільки через щоденник;
                                     - Підтримуєте зв'язки через індивідуальні зустрічі.
       3.  Чи з охотою навчається Ваша дитина?
       4. Чи все для цього робить вчитель?
       5. Чи справедливо, на Вашу думку, оцінює учитель навчання учнів?
       6. Що Ви можете сказати про тактовність учителя?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
·        Результати експертної оцінки складових професійної компетентності    вчителя

Складові про­фесійної ком­петентності Критерії Експертна оцінка
Самооцінка Вчителі Адміністрація
Модуль і.
Неперервна освіта
 
1. Методологічна грамотність
 
     
2. Постійне поповнення знань      
3. Розвиток фахових умінь      
4. Робота над індивідуальною
    проблемною темою
     
5. Ефективність застосування власних методичних та дидактичних розробок (зокрема друкованих робіт)      
МОДУЛЬ 2.
Здійснення навчально – виховного процесу
 
 
 
1.Моделювання  уроку      
2.Педагогтчна техніка проведення уроків      
3. Об'єктивність оцінювання учнів      
4. Позакласна робота з предмета      
5. Виконання програмних вимог      
6. Показники роботи з обдарованими учнями      
7. Організація виховної роботи      
Модуль 3.
Документаль­не оформлен­ня діяльності
1. Шанування навчально-виховного проце­су календарні, поурочні, виховні плани)      
 
 
 
 
2. Якість ведення та своєчасна здача шкіль­ної документації (журналів, особових справ)      
3. Перевірка зошитів, щоденників      
4. Рівень культури оформлення учнівських зошитів, щоденників      
Модуль 4.
Підтримка внутрішньо-шкільного  розпорядку життя
 
 
 
 
1. Виконавча дисципліна      
2. Збереження позитивного мікроклімату      
3. Професійна етика      
4. Організація роботи з питань збереження майна гімназії      
Модуль 5.
 Методична та фахова компе­тентність
 
 
1. Результативність участі в педагогічних   . ярмарках, виставках        
2. Результативна участь у професійних конкурсах        
3. Участь у конференціях, семінарах, педрадах, роботі МО        
4. Виявлення та розвиток творчої ініціативи        
5. Проведення відкритих уроків        

 
 
6.План вивчення та узагальнення досвіду роботи вчителя математики Чернівецької гімназії №10 Петрюк Оксани Василівни
 

Зміст роботи Термін виконання Виконавці  
 
 
1 Організаційне засідання методради :
Визначення теми і мети досвіду. Планування роботи
Вересень 200 р. Адміністрація гімназії, методист ММК
2 Вивчення документації вчителя Жовтень 200 р. Адміністрація гімназії, вчитель,методист ММК
3 Опрацювати методичну та педагогічну літературу з теми :
-     журнали „ Рідна школа ,„ „ Математика в школі „ ;
-     газети : „ Завуч", „ Все для вчителя „ , „ Математика „
Постійно вчитель
4 Проведення уроків та занять факультативу методичних об'єднань вчителів, семінарів Жовтень 200 р Грудень, 200 р., Січень 200 р., Листопад 200 р. Адміністрація гімназії, вчитель
5 Відвідування уроків та інших позакласних заходів
 
До березня 200 р. Адміністрація гімназії, методист МУО
6 Частковий опис досвіду роботи вчителя - півріччя 200 р. Заст.директора
7 Консультація з корекції досвіду 2005/2006 н.р. методист ММК
8 Проведення відкритих уроків
 
Листопад 200 р., Лютий 200 р. вчитель
10 Попередній опис досвіду Січень 200 р  вчитель
11 Творчий звіт учителя Січень-лютий 200р.  вчитель
12 Аналіз педагогічної діяльності
вчителя
( засідання методичної ради)
Лютий 200р. Методична рада гімназії
13 Узагальнення матеріалів досвіду Березень 200 р Адміністрація
гімназії
14 Затвердження матеріалів, досвіду Травень методист ММК
15 Підготовка матеріалу до друку Червень - Серпень методист ММК  
14 Затвердження матеріалів, досвіду  
Травень 200 р
методист ММК
16 Поширення досвіду в школах міста 200-200 рр методист ММК

 
 
                   7.     Зразок з короткого викладу досвіду
alt                            ОСОБИСТА картка вчителя
 
                            Загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № __
                                            Чернівецької міської ради
                             Петрюк Оксана Василівна, 
                           вчитель математики, вчитель-методист
 
 

---

Педагогічне кредо:«Урок – це дзеркало загальної та педагогічної культури вчителя,  вимірювач його інтелектуального багатства, показник кругозору».
                                                                            В. Сухомлинський
 
Тема досвіду:« Розвиток критичного мислення учнів на уроках математики  ».
Роки вивчення досвіду:2005-2008
 
 
АНОТАЦІЯ ДОСВІДУ
Основне у діяльності вчителя – зробити процес навчання творчим. У своїй роботі бере за основу концептуальні положення В. Сухомлинського, …Застосовуючи творчі методи, створює на уроці атмосферу, яка сприяє  ефективному засвоєнню знань.
Учні вчаться бути демократичними, спілкуватися з іншими людьми, критично мислити, і головне – правильно висловлюватись, дотримуватись точного викладу теорем, означень, логічно виправдано, використовувати їх до розв’язання, доведення завдань, на розкриття математичної суті процесу абстрактних та прикладних тверджень.
На думку вчителя, творчі завдання виховують особистість, здатну застосовувати свої знання на практиці.
 
 
 
 
Блок-схема: карточка: ДОСЯГНЕННЯ ВЧИТЕЛЯДруге місце у першому етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2007» в номінації «математика» 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

altaltОрганизационная диаграмма

           
    alt
 
  Багетная рамка: МЕТОДИ:
 
    Пятиугольник: -	Конкурс на найоригінальніше розв’язання олімпіадних завдань
 
    alt
 
  alt

  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

СПОСОБИ ДІЯЛЬНОСТІ
·        Дуже важливо, щоб на кожному уроці знайшлося місце для творчості. Як вишивальниця підбирає кольори і відтінки ниток для своїх візерунків, порівнює і думає над тим, як їх поєднати, щоб вишивка стала і змістовним оберегом, і веселковим розмаєм, так і кожен учень повинен навчитись володіти математичною мовою, вміло і правильно, висловлювати думку, відчувати  насолоду від результату  навченості.
·        Науковість.
·        Доступність.
·        Послідовність та системність.
·        Новизна та актуальність.
·        Проектна діяльність та  своєчасний аналіз дієвості даного проекту.
·        Зміна конструкції уроку.
·        Зацікавленість в позаурочній діяльності, в організаціїматематичних вікторин.
 
8.  ДОВІДКА-ПОДАННЯ
          Прізвище, ім'я, по батькові______________________________________
        Посада і місце роботи, служби___________________________________
        Число, місяць, рік і місце народження _____________________________
        Освіта_____________________________
        Наукова ступінь, вчене звання___________________________________
        Державні та відомчі нагороди і дата нагородження__________________
        Домашня адреса_______________________________________________
        Загальний стаж педагогічної роботи____________
         Стаж роботи у даному колективі_______________
         Результати попередньої атестації, рік____________
        Курси підвищення кваліфікації, рік, номер посвідчення, де, які _______
                                  _________________________________________________
                                                   Характеристика
                   з зазначенням конкретних особливих заслуг в галузі  освіти
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
      Представляється до______________________________________
               
     Директор школи                                           М.Д. Дмитренко
        М.П.
    20__року
 
 
 
Методичні рекомендації розроблені до семінару - практикуму в школі педагогічного зростання вчителів математики І – ІІ категорії
 м. Чернівці.
                                                                             Жовтень,2009 рік.
 
М е т о  д и с т     ММК                                       Є.М. Попович

e-max.it: your social media marketing partner