Зв'язок
  • VIVAT переможцям!

    VIVAT переможцям!

  • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

    «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  • Семінар-практикум для вчителів інформатики

    Семінар-практикум для вчителів інформатики

  • Семінар-практикум  вчителів французької мови

    Семінар-практикум вчителів французької мови

  • Нові досягнення юних математиків

    Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

С.С.Тодорюк,

методист української мови і літератури ЧОІППО

Класно-урочна система існує понад три століття. Вона виправдала себе, бо на уроці закладається фундамент освіченості і вихованості учнів. Від уроку, за висловлюванням В.О.Сухомлинського, тягнуться незримі зв’язки з інтересами, запитами, уподобаннями школярів.
Сучасна школа прагне до того, щоб ширше використати можливості уроку як випробуваної форми організації навчання і виховання учнів. Завдання, поставлене перед кожним вчителем, щоб кожний урок сприяв розвитку пізнавальних інтересів школярів, здобуттю навичок самостійного поновлення знань, прищеплював любов до праці, щоб вивчення основ наук було тісно пов’язане з сучасним життям, відноситься і до вчителя-словесника.

Досвід переконує, що урок – надзвичайно багатогранний процес педагогічної діяльності, найголовніше в ньому – єдність форми і змісту, реалізація цілей і завдань. Кожне заняття несе певний обсяг інформації, проте лише від учителя залежить, скільки її зможуть сприйняти й засвоїти учні, якими навчальними методами і прийомами при цьому потрібно скористатися. Якість уроків залежить від особистісного підходу до навчального процесу, взаємодії вчителя й учнів, духу творчості та інших чинників, що стимулюють навчальну діяльність.
Сучасним вважаємо урок, який своїми цілями (освітньою, розвивальною, виховною), змістом, структурою і методами проведення відповідає найновішим вимогам теорії й практики навчання у школі і є високоефективним. На такому уроці школярі оволодівають достатнім обсягом знань, вчаться творчо застосовувати їх, набувають потрібних комунікативних умінь і навичок, формуються як мовні особистості. В умовах проблемно-розвивального навчання урок має функціонувати як цілісна система, елементи якої відображають основні положення дидактики й спрямовані на виховання учнів і стимулювання їхньої пізнавальної активності, а також об’єднувати зміст, форми, методи й засоби навчання.
Стрижень сучасного уроку української мови – робота з розвитку комунікативної компетентності учнів із широким застосуванням різних засобів навчання, зокрема аудіовізуальних, що дають змогу використовувати у процесі навчання звук і зображення, створювати потрібну для занять мовну ситуацію. Усе це істотно поліпшує оволодіння мовою як засобом спілкування.
Уроки української мови традиційно поділяють на дві групи: аспектні й уроки розвитку мовлення. Мета аспектних уроків – на основі засвоєння теоретичних лінгвістичних відомостей сформувати й розвинути в учнів частково мовленнєві, або первинні, уміння й навички (фонетичні, лексичні, словотвірні, правописні тощо). Тут переважають вправи, спрямовані на вивчення окремих одиниць мови (звуків, морфем, слів, словосполучень, речень). Уроки розвитку мовлення покликані формувати й розвивати у школярів комунікативні (вторинні) вміння і навички.
На цих уроках доцільно широко використовувати різні засоби навчання (мовні, аудіовізуальні тощо), які дають змогу створювати потрібні для занять мовні ситуації. Усе це допомагає учням оволодіти мовою як засобом спілкування, набути належних комунікативних умінь і навичок.
Для чіткої організації навчально-виховного процесу ці групи уроків відповідно поділяють на типи залежно від поставлених педагогічних завдань:
• за змістом навчального предмета (урок української мови, урок української літератури);
• за основними способами проведення уроків.
У дидактичній і лінгводидактичній літературі цей поділ ґрунтується на різних ознаках, а тому й досі немає єдиної, загальновизнаної типології уроків, хоч сама проблема класифікації їх сягає ще середини минулого століття.
Новіші класифікації О.Пометун, Л.Пироженко, Г.Шелехової, М.Пентилюк теж не однакові за своїми критеріями.
Класифікація уроків за дидактичною метою, технологією і засобами навчання (О.Пометун, Л.Пироженко):
1) урок вивчення нового матеріалу;
2) урок формування й удосконалення умінь і навичок;
3) урок закріплення й застосування знань, умінь і навичок;
4) урок узагальнення й систематизації знань;
5) урок контролю й корекції знань, умінь і навичок.
Широке визнання лінгводидактів та вчителів знайшла пропонована О.Біляєвим класифікація уроків української мови за навчальною метою і є найприйнятнішою, оскільки навчально-виховна й розвивальна мета уроку, як відомо, – той центр, навколо якого організовані всі складники його змісту й діяльності вчителя і учнів.
Класифікація уроків за дидактичною метою (О.Біляєв):
1) урок вивчення нового матеріалу;
2) урок узагальнення й систематизації вивченого;
3) урок закріплення вивченого;
4) урок повторення теми (розділу);
5) урок перевірки й обліку здобутих знань;
6) урок аналізу контрольної роботи;
7) урок розвитку зв’язного мовлення.
Оригінальну класифікацію уроків аудіювання, читання, складання діалогів тощо пропонує Г.Шелехова.
Типи уроків розвитку мовлення (Г.Шелехова):
1) урок формування нових понять (про текст, стилі, типи мовлення, ситуацію спілкування, вимоги до мовлення та ін.);
2) урок формування комунікативних умінь і навичок;
3) урок удосконалення усних і письмових висловлювань;
4) урок контролю.
На думку М.Пентилюк, комунікативно спрямована система мовної освіти потребує уроків, безпосередньо пов’язаних із мовленнєвою діяльністю учнів. Це уроки аудіювання, читання, говоріння (складання діалогів, полілогів тощо).
Типи уроків розвитку мовлення (М.Пентилюк):
1) аудіювання;
2) читання;
3) сприймання усної інформації;
4) сприймання писемної інформації;
5) опрацювання ділових паперів, газетних публікацій;
6) робота над усним діловим і публічним мовленням.
Цю групу (уроки розвитку мовлення) доречно назвати уроками формування комунікативно-мовленнєвої компетенції, або розвитку комунікативних умінь і навичок, теоретичною основою яких будуть мовні й мовленнєвознавчі поняття, а практичною – усі види мовленнєвої діяльності, спрямовані на формування комунікативної компетенції учнів. На цих уроках активно реалізовуються соціокультурна й діяльнісна (стратегічна) змістові лінії шкільної програми з української мови для 5-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Адже зі зміщенням акцентів у змістових лініях шкільної програми виникає потреба творчо використовувати різні типи уроків, моделювати навчальний процес, ураховуючи вимоги концепції і програми мовної освіти 12-річної школи й Державного стандарту базової і повної середньої освіти, мета якого – формувати комунікативну компетенцію на основі мовленнєвої діяльності учнів.
На думку провідного мовознавця М.Пентилюк, за цих умов сучасна класифікація уроків української мови мала б бути такою:
1) урок засвоєння знань (формування мовної і мовленнєвознавчої компетенції);
2) урок формування знань, умінь і навичок (удосконалення мовної і мовленнєвої компетенції);
3) урок повторення, узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок (формування мовленнєвої компетенції);
4) урок розвитку комунікативних умінь і навичок (формування комунікативної компетенції);
5) урок контролю знань, умінь і навичок (перевірки володіння всіма видами мовленнєвої діяльності).
Ця типологія дає змогу модернізувати традиційну класифікацію, не порушуючи системи уроків, їхніх цілей і завдань, і сприяти формуванню мовної особистості, що володіє високим рівнем комунікативної готовності й комунікативної самореалізації.
Отже, класифікація уроків мови – гнучка система, що сформувалася історично і здатна, щоразу змінюючись, забезпечувати навчання мови на різних освітніх етапах. Тим часом реформування і стандартизація мовної освіти чекає нових досліджень і наукового осмислення типології уроків української мови.
 

e-max.it: your social media marketing partner