Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Положення міської військово-спортивної гри "Захисник".

«Затверджую»
Начальник управління освіти
Чернівецької міської ради

_____________Г.С. Олійник

«Затверджую »
Начальник управління по
фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради
______________Д.В. Макаренко
«Погоджено»
Голова Чернівецької міської
організації УСВА
_______________І.І.Горбатюк

«Погоджено»
Голова Чернівецької міської
ради ветеранів
_______________В.О.Запалов

«Погоджено» «Погоджено»
Головний отаман ВГО КНУ Керівник секретаріату АО «Техноспорт»
________________ А.І.Холоменюк _______________ М.Е.Ротар

ПОЛОЖЕННЯ
міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник»
2014/2015 навчальний рік

І. Загальні положення

1.1. Міська військово-патріотична спортивна гра «Захисник» проводиться відповідно до доручення Чернівецького міського голови №107 від 13.02.2015р.
1.2. Міська військово-патріотична гра «Захисник» є базовою і основною позакласною формою оборонно-масової і спортивно-оздоровчої роботи, початкової та фізичної підготовки, ідейно-патріотичного, морально-психологічного та національно духовного виховання учнівської молоді в позаурочний час.
1.3.Міська військово-патріотична гра «Захисник» проводиться з метою: - формування почуття патріотизму у підростаючого покоління; - набуття учнями знань,умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни; - пропаганди здорового способу життя, розвитку фізичних якостей;
1.4. Основними завданнями міської військово-патріотичної гри «Захисник» є:
- підготовка молоді до виконання конституційного обов'язку щодо захисту Батьківщини в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України; - підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових спеціальностей; - виховання майбутніх захисників Батьківщини на бойових традиціях українського народу та Збройних Сил України; - формування свідомого ставлення до питань особистої та громадської безпеки, засвоєння теоретичних знань та розвиток практичних навичок поведінки в екстремальнихситуаціях; -популяризація серед молоді здорового способу життя; - удосконалення системи військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді міста Чернівці.

ІІ. Учасники міської гри

2.1. У міський грі беруть участь збірні команди учнів 9-11 класів.
2.2. Команда складається з 12 осіб, з них: 10 учнів (6 хлопців, 4 дівчат) та 2 керівника з числа педагогів.

ІІІ. Терміни і місце проведення змагань

І - етап шкільний змагання в загальноосвітніх навчальних закладах.
ІІ – етап фінальні міські змагання 14 травня 2015р. на базі в/ч А2582.
Початок 09:00.

ІV. Заявки і документи на учасників змагань

Представник команди подає до мандатної комісії такі документи:
1. Заявка, завірена директором школи, представником команди і лікарем.
2. Учнівський квиток.

V. Порядок проведення міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник»

5.1. Міська військово-патріотична спортивна гра «Захисник» проводиться в два етапи: І етап - в загальноосвітніх навчальних закладах. ІІ етап - першість міста. 5.2. Керівництво міською військово-патріотичною спортивною грою «Захисник» здійснюється Організаційним комітетом. 5.2.1. На І етапі – Оргкомітетом І етапу, склад яких затверджуються наказами загальноосвітніми навчальними закладами. 5.2.2. На ІІ етапі – Оргкомітетом ІІ етапу, до складу якого входять представники управління освіти міської ради, міської ветеранської організації, міської організації ветеранів Афганістану. Склад Оргкомітету ІІ етапу затверджується наказом управління освіти Чернівецької міської ради.
5.2.3. До повноважень Оргкомітетів відповідних етапів гри входять: - створення головних суддівських колегій, мандатних комісій; - визначення місця проведення гри; - отримання та опрацювання протоколів. Підсумкові протоколи подаються до Оргкомітету до 28 травня 2015р. 5.3. Проведення міської військово-патріотичної гри «Захисник» забезпечують: на І етапі – загальноосвітні навчальні заклади. на ІІ етапі – управління освіти Чернівецької міської ради. 5.4. Для участі у ІІ етапі (першість міста) військово-патріотичної гри «Захисник» керівники команд подають до мандатної комісії: - заявку на участь у ІІ етапі міської військово-патріотичної гри «Захисник» за формою згідно з додатком до цього Положення; - копії свідоцтво про народження учасників міської гри, завірені керівником навчального закладу; - учнівський квиток.

VІ. Програмаміської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник»

6.1. Програма міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» передбачає проведення конкурсів та спортивних змагань, а саме:
6.1.1.Конкурс строю і пісні:команди на місці для вивчення стройових прийомів демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета «Фізична культура»відповідно до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 р. № 549-ХІV (549-14). Критерії оцінювання: якість виконання елементів стройової підготовки, злагодженість дій, дисципліна строю, загальний вигляд команди.
Участь - 10 чоловік.
6.1.2. Воєнно-історичний конкурс: Проводиться за принципом гри «Вікторина» з використанням диференційованих питань з воєнно-історичної та військової тематики. Критерії оцінювання:своєчасність, точність та повнота відповіді.
Участь - 10 чоловік.

6.1.3.Вогнева підготовка: У рамках конкурсу проводяться змагання зі стрільби (пневматична гвинтівка з відкритим прицілом; мішень №8; відстань до мішені – 5 м; кожен учасник виконує 8 пострілів, з яких 3 пробних та 5 залікових).
Участь - 10 чоловік.
6.1.4. Метання «гранати»:
Кожен член команди метає по 1 м′ячу для метання вагою 150 г у ціль – контур окопу розміром 3х1,1м. Відстань до цілі – 15м. Критерії оцінювання: кількість влучень у ціль, набраних кожним учасником команди.
Участь - 10 чоловік.

6.1.5. Долікарська допомога:
Виконують дії з надання першої долікарської допомоги та перевіряється рівень теоретичних знань за навчальною програмою предмета «Основи здоров′я»5-9класи. Критерії оцінювання: якість виконання практичних знань та повнота теоретичних відповідей.
Участь - 10 чоловік.

6.1.6. Спорядження магазина автомата АК патронами:

Вправа виконується на час. Участь приймає 6 учасників. Критерії оцінювання: якість та швидкість виконання.
Враховується час останнього учасника команди.

6.1.7. Неповне розбирання та збирання автомата АК:

Вправа виконується на час . Участь приймає 6учасників. Критерії оцінювання: якість та швидкість виконання.
Враховується час останнього учасника команди.

VІІ. Нагородження

7.1. Команди – переможці та призери міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» визначаються за найменшою сумою зайнятих місць у конкурсах, змаганнях. Серед команд, що посіли однакове рейтингове місце, переможець визначається за кількістю перших місць. Команда, яка не брала участь хоча б у одному виді програми, посідає місце після команд, які взяли участь у всіх видах програми. 7.2. Команди переможці кожного етапу міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» нагороджуються дипломами.

VІІІ. Порушення

8.1. За порушення правил безпеки та дисципліни під час проведення міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» на команду за рішенням головної суддівської колегії накладаються штрафні санкції (зняття балів, додатковий час, дискваліфікація команди).
8.2. У разі невідповідності даних учасника міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» даним, зазначеним у заявки навчального закладу, команда підлягає дискваліфікації. 8.3. У разі виявлення порушень цього Положення керівник команди, яка виявила порушення, повинен повідомити головну суддівську колегію та подати письмовий мотивований протест до закінчення відповідного конкурсу або змаганняміської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник». При підтвердженні порушень результати команди анулюються.

ІХ. Оскарження результатів

9.1.Результати окремих конкурсів, змагань та естафет міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник» можуть бути оскаржені керівником команди у письмовій формі до головної суддівської колегії не пізніше ніж за 30 хвилин після їх закінчення. 9.2. Оскарження негайно розглядаються головною суддівською колегією міської військово-патріотичної спортивної гри «Захисник». За результатами розгляду виноситься рішення за підписом судді.

Х. Підготовка інфраструктури міської військово-патріотичної спортивної гри«Захисник»

10.1. Підготовку та належний технічний стан спортивних споруд забезпечують їх власники відповідно до Положення про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 (2025-98-п).

e-max.it: your social media marketing partner