Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

24.04.2015р. №01-15/678 Керівникам ДНЗ, ЗНЗ, ПНЗ

Щодо забезпечення безпеки
навчальних закладів

 

Відповідно до листа Управління МВС України в Чернівецькій області від 17.04.2015 №56/186, листа Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 22.04.2015 №01-31/930 та з метою вжиття заходів щодо забезпечення безпеки дітей у навчальних закладах направляємо методичні рекомендації про порядок дій працівників навчального закладу при виявленні вибухонебезпечних предметів або надходження повідомлення про загрозу вибуху та зразок плану об'єктового тренування в навчальному закладі.
Управління освіти Чернівецької міської ради доручає керівникам закладів освіти провести відповідні тренування із залученням працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та УМВС України в Чернівецькій області.

Додаток: на 6 арк.

Начальник управління освіти
Чернівецької міської ради                                                                          Г.С. Олійник

Бовгар В.Ю.
тел. 3-23-62

 

 

 

Додаток до листа управління освіти
Чернівецької міської ради
24.04.2015 № 01-15/678

Методичні рекомендації
щодо порядку дій працівників навчального закладу при виявленні вибухонебезпечних предметів або надходженні повідомлення
про загрозу вибуху
1. Загальні положення
У разі одержання повідомлення про замінування або знайдення вибухонебезпечного предмета дії працівників закладів, установ і організацій мають бути спрямовані на безпеку людей, і в першу чергу дітей, їх евакуацію та рятування, та на недопущення паніки.
З метою попередження кримінальних правопорушень, пов'язаних із застосуванням вибухових пристроїв та речовин, повідомлень про загрозу вибуху персонал навчального закладу зобов'язаний уважно здійснювати безперервний моніторинг об'єкта. При цьому слід звертати особливу увагу на підозрілих людей і предмети. Всю таку інформацію необхідно негайно передавати співробітникам правоохоронних органів.
Персоналу навчального закладу потрібно слідкувати щоб учні:
- не використовували відкритий вогонь і піротехнічні вироби незалежно
від їхнього типу й призначення;
- без необхідності не користувалися, ручними засобами пожежогасіння тощо;
- не проносили на територію навчального закладу зброю будь-якого типу, піротехнічні вироби, вогненебезпечні, легкозаймисті, вибухові речовини.

2. Виявлення вибухонебезпечних предметів
2.1. Основні ознаки вибухових пристроїв та вибухових речовин:
- наявність на виявленому предметі проводів, мотузок, ізоляційної стрічки, ознак антен, електронних схем і т.і.;
- підозрілі звуки, клацання, цокання годинника, що лунає від предмету;
електрод роти й мотузки на воротах, дверях, вікнах і інших конструкціях, що відкриваються;
- відкриті або зрушені з місця каналізаційні люки, люки вентиляційних
і опалювальних систем, двері об'єктів електропостачання;
- у стінах свіжопофарбовані або свіжовідштукатурені місця;
- розкидані предмети побутового призначення (ліхтарі, побутова техніка, гаманці, дитячі іграшки тощо);
- підозрілі коробки, валізи, гаманці, барсетки, сумки, іграшки й т.і., залишені без догляду власника;
- предмети невідомого призначення;
- конструктивні елементи штатних боєприпасів і фрагментів їх пакування;
- характерні технічні або незвичайні запахи від предмету;
- нестандартний спосіб виготовлення тари, або незвично велика маса предмета;
- наявність у предмета деталей, що не відповідають прямому призначенню предмета;
- в разі надходження поштою або посильним невідомого листа, пакунку без зворотної адреси, або при підозрі на вибуховий пристрій, необхідно діяти згідно рекомендацій при виявленні підозрілого об'єкта.
Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмета, як правило, приховує його справжнє призначення. У якості маскування для вибухових пристроїв використовуються такі звичайні побутові предмети як пакети, коробки, сумки, згортки, іграшки тощо.

2.2.Дії при виявленні та поводженні з вибухонебезпечними предметами:
1) не торкатись, не піднімати, не пересувати підозрілий предмет;
2) негайно евакуювати учнів з приміщення навчального закладу в безпечне місце (не менше 100м) згідно із затвердженим планом;
3) у жодному разі не намагатися самостійно розмінувати вибухові пристрої або переносити їх в інше місце;
4) не курити, не користуватися електрозапальничками й іншими джерелами вогню, утриматися від використання засобів радіозв'язку в тому числі мобільних телефонів поблизу підозрілого предмета;
4) негайно повідомити про виявлений підозрілий предмет безпосередньому керівникові й правоохоронним органам;
5) зафіксувати час, місце й обставини виявлення підозрілого предмета;
6) забезпечити охорону й спостереження за предметом з безпечної відстані або із укриття, до прибуття працівників правоохоронних органів;
7) підготувати інженерні комунікації до вимикання електропостачання;
8) підготувати засоби пожежогасіння та медичні комплекти для надання першої допомоги.

3. Надходження повідомлення про загрозу вибуху
У випадку отримання повідомлення про загрозу вибуху по телефону, особа зі складу персоналу навчального закладу повинна вести перемовини спокійно та толерантно, намагатися затримати розмову якнайдовше (розмовляти спокійно з затягуванням розмови, казати що погано чути, повторити ще інше), за можливості записати розмову за допомогою відповідних технічних засобів. Крім цього, необхідно ретельно з'ясувати вимоги співрозмовника та домовитись про зв'язок щодо їх виконання.
Намагатися з'ясувати у особи, яка телефонує, кількість та типи вибухових пристроїв, їх зовнішній вигляд, час вибуху, місце розташування,
та занотувати усю отриману інформацію.
При розмові необхідно звернути увагу на:
- стать, приблизний вік абонента;
- інтонації та тон розмови (спокійний, погрожуючий, кумедний, попереджуючий, тощо);
- звукове оточення розмови (наприклад, шум автотранспорту, залізничного потягу чи літаку, дерев, води, музики, розмов інших людей тощо);
- дефекти та особливості мовлення (шепелявий, прононс, грассуючі, заїкання, акцент і т.і.).
Терміново повідомити про погрозу чергову частину органу внутрішніх справ.
Невідкладно організувати евакуацію людей на безпечну відстань.
Забезпечити вільний доступ до усіх приміщень працівникам ОВС, ДСНС,СБУ, які залучені до ліквідації загрози вибуху.
В подальшому діяти виключно згідно вказівок компетентних фахівців,
не розповсюджуючи самостійно інформацію у натовп та не створюючи паніки.
4. Евакуація з навчального закладу
Педагоги навчального закладу є відповідальними за життя і здоров'я дітей, які в ньому навчаються. Фахівці цивільного захисту рекомендують керівникам навчального закладу, вчителям, вихователям і батькам обов'язково проводити з дітьми бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями. Необхідно роз'яснювати дітям, що будь-який підозрілий предмет, знайдений у закладі або на прилеглій до нього території, може становити реальну небезпеку для їх життя та здоров'я.
ЕВАКУАЦІЯ. Після сигналу "Тривога" учні повинні звільнити приміщення класу за командою вчителя, відповідального за кабінет. Виходити із класу бажано поодинці. Учні мають залишити школу в супроводі класного керівника. При цьому необхідно зачиняти вхідні двері, якими ніхто більше не користуватиметься.
Після сигналу тривоги керівник навчального закладу повинен прибути до заздалегідь визначеного місця збору учнів навчального закладу, куди надходитиме інформація від усіх підрозділів про перебіг евакуації.
Про всяк випадок потрібно також планувати додаткові заходи для евакуації дітей-інвалідів та дітей із неврівноваженим характером.
Потрібно пам'ятати, що маленькі діти від страху ховаються в шафах, забиваються в куток.
Якщо під час тривоги класного журналу у вчителя не виявилося, тоді журнал необхідно якомога швидше доправити до місця збору, щоб провести повноцінну перекличку. Усі розмови та жарти під час здійснення евакуації дітям потрібно заборонити задля того, щоб зайвий шум не заважав дітям чути усі команди та вказівки керівника групи.
На сходах під час руху діти з одного класу повинні триматися разом та організовано спускатися донизу по одній стороні сходів, друга сторона має бути вільною для руху учнів з інших класів, окрім випадку, коли сходи надто вузькі. Забороняється також випереджати групи учнів або окремих людей на сходах, які прямують до виходу.
Усі кухарі та прибиральниці, адміністративний та інший персонал за командою "Тривога" повинні негайно відбути до місця збору.
Без дозволу керівника вибухо-технічного підрозділу МВС України забороняється будь-кому залишати місце зібрання чи повертатися до будівлі.
ЗБІР. Місце збору повинно обиратися заздалегідь. Кожен клас, що прибув до місця збору по тривозі, повинен зайняти визначене місце у строю і не може його змінювати без розпорядження директора.
ПЕРЕКЛИЧКА. Після прибуття класів до місця збору потрібно одразу здійснити перекличку. Бажано це робити за класним журналом, а кожна відповідальна за евакуацію особа повинна особисто повідомляти керівника навчального закладу про кількість евакуйованих.
Якщо когось немає, потрібно негайно доповісти керівнику навчального закладу та керівнику вибухо-технічного підрозділу МВС України про відсутніх та можливі місця, де вони б могли перебувати.
Керівник вибухо-технічного підрозділу МВС України, який прибув на місце події, повинен під час зустрічі із директором обмінятись інформацією про перебіг евакуації.
ІНСТРУКТАЖ. У перший день навчальної чверті або півріччя всі нові учні та члени персоналу мають бути ознайомлені з усіма можливими маршрутами евакуації.
НАВЧАЛЬНА ЕВАКУАЦІЯ. Її потрібно проводити не менше двох разів на семестр. Записи про навчальну евакуацію вносяться до журналу. Не можна допускати одноманітності у викладах на інструктажах.
Керівник навчального закладу або працівник, який його заміщує, який прибув на місце замінування, зобов'язаний:
- перевірити, чи повідомлено до МВС України за номером "102" та
ДСНС України за номером "101" (та інші відповідальні служби) про замінування (виявлення вибухонебезпечного предмету);
- довести інформацію щодо події до начальника управління освіти та інженера з охорони праці;
- здійснювати керівництво евакуацією людей до прибуття працівників ДСНС України. У разі загрози життю людей – негайно організувати їх рятування (евакуацію), використовуючи для цього всі наявні сили і засоби;
- організувати перевірку наявності всіх учасників навчально-виховного процесу, евакуйованих з будівлі, за списками і журналами обліку навчальних занять;
- виділити для зустрічі працівників МВС України, ДСНС України та інших служб особу, яка добре знає розміщення під'їзних шляхів;
- вилучити з небезпечної зони усіх працівників та інших осіб, не зайнятих евакуацією людей;
- організувати охорону небезпечного місця шляхом спостереження здалеку;
- не допускати сторонніх осіб до небезпечного місця, доки не прибули фахівці;
- припинити всі роботи, не пов'язані з заходами щодо евакуації;
- організувати відключення мереж електропостачання і газопостачання, зупинку систем вентиляції та кондиціонування повітря тощо;
- забезпечити безпеку людей, які беруть участь в евакуації, від можливих пошкоджень внаслідок вибуху (обвалів конструкцій, дії токсичних продуктів горіння і підвищеної температури, ураження електрострумом тощо);
- організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони, визначити місця їх складування і забезпечити, при потребі, їх охорону;
- інформувати керівника аварійно-рятувальної служби підрозділу про наявність людей у будівлі.
Під час проведення евакуації:
- з урахуванням обстановки, що склалася, визначити найбезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін;
- ліквідувати умови, які сприяють виникненню паніки. З цією метою вчителям, викладачам, шкільним психологам, вихователям, майстрам та іншим працівникам закладу, установи не можна залишати дітей без нагляду з моменту виявлення вибухонебезпечного предмета та до приїзду рятувальних служб;
- евакуацію людей необхідно починати з приміщення, у якому було знайдено вибухонебезпечний предмет, або повідомлено про його знаходження там і суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека руйнування під час вибуху. Дітей молодшого віку і хворих необхідно евакуювати в першу чергу;
- у зимовий час, на розсуд осіб, які здійснюють евакуацію, діти старших вікових груп можуть заздалегідь одягтися або взяти теплий одяг з собою, а дітей молодшого віку необхідно виводити або виносити, загорнувши в ковдри або інші теплі речі;
- ретельно перевірити всі приміщення, щоб унеможливити перебування у небезпечній зоні дітей, які сховалися під партами, у шафах або інших місцях;
- виставляти пости безпеки на входах у будівлі, щоб унеможливити повернення дітей і працівників до будівлі, де виявлено вибухонебезпечний предмет (або повідомлено про замінування).
5. Дії у випадку вибуху
Терористи часто обирають для атак місця масового скупчення людей. Крім власне уражаючого фактору терористичного акту, люди гинуть і одержують травми ще й у результаті тисняви, що виникла внаслідок паніки, у зв'язку з цим необхідно:
- при оголошенні екстреної евакуації керувати діями учнів відповідно затвердженого плану евакуації й відповідно до розпоряджень співробітників правоохоронних органів або згідно інструкцій, що передаються голосом за допомогою системи мовного оповіщення навчального закладу;
- усі дії слід виконувати спокійно, не допускаючи виникнення паніки;
- уважно оглядати шляхи евакуації на предмет наявності мін-пасток, розтяжок, при цьому особливу увагу слід приділяти наявності невідомих предметів, вмісту урн і іншим ознакам підривних пристроїв;
- у випадку блокування з будь-яких причин основних виходів, направляти учнів у бік резервних шляхів евакуації;
- у випадку виникнення паніки обов'язково зняти краватку, шарф, звільнити руки від усіх предметів, зігнути їх у ліктях, і застебнути одяг на всі ґудзики;
- не можна хапатися за дерева, стовпи, огорожу, треба намагатися всіма силами утриматися на ногах, а у випадку падіння необхідно згорнутися клубком на боці, різко підтягти ноги, і постаратися піднятися по ходу руху юрби;
- не можна створювати натовп біля евакуйованих виходів із навчального закладу – слід звільнити місце для під'їзду машин швидкої допомоги, міліції, пожежної безпеки тощо.

e-max.it: your social media marketing partner
Attachments:
Download this file (Лист_678.docx)Лист_678.docx39 Kb