Зв'язок
 • Літературне краєзнавство в системі мовно-літературної освіти

 • Юні музиканти Чернівців серед найкращих!

  Юні музиканти Чернівців серед найкращих!

 • Школа не байдужа до мистецтва

  Школа не байдужа до мистецтва

 • Маленькі охоронці природи

  Маленькі охоронці природи

 • Уроки безпеки у дитячому садку №23

  Уроки безпеки у дитячому садку №23

 • Формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я

  Формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я

 • Міжнародна конференція «Наукові читання - Дніпровська орбіта»

  Міжнародна конференція «Наукові читання - Дніпровська орбіта»

Літературне краєзнавство в системі мовно-літературної освіти

Літературне краєзнавство
як засіб формування мовно-літературної освіти школярів
Зміна епох диктує свої пріоритети, незмінною ж цінністю, етичною й логічною необхідністю залишається відчуття рідного краю. Рідний край – той, що народжує, той, що навколо нас, той, що постійно відлунює в нашій душі. Він частка тієї сили, яку особистість зберігає протягом усього життя. Рідний край викликає особливі почуття. Але мало любити свій край – його ще треба добре знати. Знання рідного краю не просто збагачує і звеличує людину, воно служить своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями прийдешніми. Софія Русова відзначала: «Ми можемо любити тільки те, що ми знаємо, і треба дати змогу дітям глибоко знати рідний край, його історію і культуру».
Шляхи реалізації слів видатної діячки обговорювалися на міському семінарі-практикумі вчителів української мови та літератури, який відбувся 21 листопада 2014 року на базі Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №22, на тему «Літературне краєзнавство як засіб формування мовно-літературної освіти школярів».
З нагоди відзначення в Україні Дня гідності і свободи семінар розпочався вшануванням пам’яті Героїв Небесної сотні, які є прикладом ЛЮДИНИ З ВИСОКОЮ НАЦІОНАЛЬНОЮ ГІДНІСТЮ для підростаючого покоління.
Після відкриття семінару методистом міського методичного кабінету Аллою Ткач директор закладу Любов Яворська розповідала про навчальний заклад, керівник шкільного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури ЗОШ №22 Єлизавета Гречко презентувала присутнім основні діяльності роботи кафедри словесників, результативність роботи її членів.
Методист міського методичного кабінету управління освіти Чернівецької міської ради Алла Ткач своїм виступом на тему «Літературне краєзнавство в системі мовно-літературної освіти школярів» окреслила основні теоретичні аспекти цієї проблеми, розкрила найефективніші форми і методи роботи учителя щодо впровадження літературного краєзнавства як на уроках української мови, так і на уроках української літератури, звернувши при цьому особливу увагу на особливості проведення уроків літератури рідного краю.
Учасники семінару-практикуму відвідали демонстраційні уроки: української мови в 5-му класі на тему «Узагальнення та систематизація знань про звертання, вставні слова, однорідні члени речення та складне речення» (вч. Ольга Балицька), української літератури (літератури рідного краю) в 6 класі на тему «К.Малицька. Оповідання «Малий гуцулик» (вч. Любов Жураковська). Уроки відзначалися глибокими  знаннями вчителів методики викладання, літератури рідного краю, багатством форм і методів роботи учнів, їх мовленнєвою творчістю.
На засіданні шкільної літературної кав’ярні учасники мали змогу зустрітися з талановитою буковинською поетесою Оленою Логіновою, детальніше пізнати глибину її творчості, насолоджуватися її незабутніми поетичними рядочками, послухати вірші юних поетів-студійців. Всі учасники були вражені й розчулені, бо молоде покоління, як і Олена Логінова, своїми віршами засвідчило, що йому «болить»: любов до матері, повага до людей, які борються на Сході України; небайдужість до проблем сьогодення.
Під час засідання круглого столу учителі Чернівецької гімназії №1 Лілія Слюсар, Чернівецького ліцею №3 Дарія Семчук поділилися досвідом роботи щодо формування в учнів гуманістичного світогляду засобами літератури рідного краю, проведення уроків словесності на матеріалі творів письменників  рідного краю.
Під час проведення «Вільного мікрофона» учасники семінару все побачене і почуте високо оцінили й висловили вдячність адміністрації та педагогічному колективу СЗОШ №22.
На завершення семінару, після прийняття рекомендацій, Алла Ткач зауважила: «Часто трапляється так, що десь поруч живе неординарна, талановита людина, а школярі того й не знають. У їхній уяві складається враження, що десь далеко, жили чи живуть відомі митці, про яких знає вся Україна, Європа, світ — тут же, у малій батьківщині, таких немає. Саме використання літературного краєзнавства на уроках української мови та літератури, проведення зустрічей з митцями буковинського краю дають можливість школярам пишатися тими, хто живе зовсім поруч, спонукатимуть школярів до самостійної творчої діяльності».

Детальніше...

Юні музиканти Чернівців серед найкращих!

koninsВітаємо переможців обласного фестивалю-конкурсу "Свято оркестрової музики", юних музикантів:

І місце - ЗОШ №5, ЦДЮТ (номінація "Вокально-інструментальні ансамблі");

ІІ місце - МПДЮ (номінація "Оркестри народних інструменті");

Дипломанти - ЗОШ №17 (номінація "Оркестри народних інструментів").

Детальніше...

Школа не байдужа до мистецтва

semomТаланти створити неможливо, але можна і треба створювати умови для їх прояву та зростання. За таким принципом працює педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №27 на чолі з директором В.М.Томяком. Саме у цьому закладі 19 листопада 2014р. відбуся семінар-практикум вчителів образотворчого мистецтва міста з теми "Методика і практика формування у школярів уявлень про портрет і автопортрет".

Детальніше...

Маленькі охоронці природи

ohpr41Вихованці дошкільного закладу №41 «Центр розвитку дитини» долучилися до екосоцпроекту «Озеленення планети та чисте довкілля», яка присвячена Міжнародному Дню інвалідів та герою України В. Чорноволу. В акції прийняли участь Олександр Іськов – ініціатор акції та заслужений артист України Василь Данилюк.

Детальніше...

Уроки безпеки у дитячому садку №23

tbdnz23В ході проведення тематичного Тижня безпеки життєдіяльності дітей в ДНЗ №23 відбулись цікаві та різносторонні заходи з питань збагачення знань та навиків дітей, проведено всеобуч батьків з питань збереження життя та зміцнення здоров’я дошкільників. Поряд з традиційними формами роботи проведені «Веселі уроки безпеки». Особливо хочеться відмітити авторську музично-театральну виставу з участю педагогів закладу під керівництвом музичного керівника Буйновської Л.М. «Наодинці вдома».

Детальніше...

Формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я

19.11.14.01«Формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей» - тема семінару-практикуму вчителів основ здоров’я шкіл нашого міста, що відбувся 18 листопада 2014 року в Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №37. Методист ММК управління освіти Теплова М.Ф. на початку семінару зазначила, що конкретним результатом навчально-виховного процесу повинен бути розвиток здоров’язбережувальних компетенцій учнів, усвідомлення школярами необхідності нести відповідальність за своє життя і здоров’я.

Детальніше...

Міжнародна конференція «Наукові читання - Дніпровська орбіта»

Kyt.18.11.14.015-7 листопада 2014 року у м.Дніпропетровськ відбулася Міжнародна конференція «Наукові читання - Дніпровська орбіта», яка цього року була присвячена міжнародному співробітництву в області освоєння мирного Космосу. В рамках «Дніпровської орбіти окремо було розглянуто науково-технічну спадщину академіка АН СРСР Володимира Миколайовича Челомея, 100-річна річниця з Дня народження якого відзначалася цього року.

Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

Наказ управління освіти Чернівецької міської  ради від 19.04.2011 року № 128 "Про підсумки вивчення стану викладання математики в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладах м. Чернівців"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

.