Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

DSCF6535Відбулась ІV міська учнівська науково-практична конференція з українознавства 02 квітня 2015 року відбулась ІV міська учнівська науково-практична конференція з українознавства на тему «Формування нової громадянської свідомості у школярів шляхом осягнення величі українських митців» за участю Лариси Мафтин, кандидата філологічних наук, доцента кафедри педагогіки та методики початкової освіти ЧНУ ім. Ю. Федьковича,

Миколи Шкрібляка, директора учбово-методичного центру культури Буковини, заслуженого діяча мистецтв України, Тамари Мінченко, методиста українознавства ІППОЧО, заслуженого працівника освіти України, Марії Цуркан та Марії Котової, методистів міського методичного кабінету управління освіти міської ради. У конференції, яка відбувалась у Чернівецькій гімназії №7, активну участь взяли учні загальноосвітніх навчальних закладів, учителі українознавства, трудового навчання, української мови та літератури та музичного мистецтва.
Робота конференції проходила у секціях: «Демократизм творчості живописця», «Ліричний маніфест свободи Квітки Цісик»», «Духовна крилатість митця», «Орнаментальне письмо – код невмирущості народу».
Розпочалось засідання хвилиною мовчання на знак вираження скорботи, глибокої поваги до загиблих українських воїнів АТО та піснею-посвятою їм «Балада про мальви» на слова Б. Гури, музику В.Івасюка у виконанні Анни Молдован, студентки педагогічного коледжу. Відкрила конференцію методист ММК Марія Цуркан, зазначивши, що «одним з головних показників громадянської зрілості є глибокі знання учнів про Україну та українців, засвоєння ними багатої спадщини українського народу, ознайомлення із внеском знаних чи забутих українських митців у розвиток вітчизняної та світової культури». Микола Шкрібляк підкреслив: «Культура українського народу є частиною світової культури, світової цивілізації. Молодь має добре знати, цінувати і самобутню трипільську культуру, й високу матеріальну та духовну культуру Київської Русі, і феномен українського Ренесансу, культуру козацької доби і витоки українського модернізму».
Лариса Мафтин у своєму виступі наголосила на тому, що « удосконалення українського суспільства немислиме без цілеспрямованої та систематичної роботи щодо розвитку і становлення особистості, через громадянське бачення нею світу, оцінку усього з позицій власної активності та відповідальності за ті процеси, які сьогодні відбуваються у суспільстві».
Тамара Мінченко зауважила: «Сучасне українознавство є інтегративною наукою, що вивчає українську людину, Україну та світове українство в часопросторі. Осягнення світу можливе через пізнання людиною себе, свого роду, народу й інших народів. Курс «Українознавство» надважливий для становлення світогляду юних громадян на основі українських національних цінностей. Здобуті у процесі його вивчення знання та вміння є інструментом для набуття учнями майстерності жити».
Змістовно та натхненно прозвучали захисти учнівських науково-дослідницьких робіт, які презентували Марія Яков'юк, учениця 9 класу Чернівецької гімназії №1 ім. Т. Шевченка «Микола Івасюк – буковинський майстер пензля» (вч. Г.Окармус), Дарина Драганова, учениця 7 класу гімназії №7 «Український народний та авторський мелос у інтерпретації Квітки Цісик» (вчитель Н. Мармиш), Владислав Жовтяк та Ірина Пішак, учні 9 класу ЗОШ №30 «Геній української сцени Богдан Ступка» (вчитель В.Гушувата), Юлія Панаетова, учениця 9 класу ЗОШ №37 «Сучасний український стилізований костюм» (вч. О.Ватрущак, Х.Семенко). Яскравим супроводом дитячих досліджень став відеоряд до кожного захисту, патріотичне звернення Лілії Драганової, вимушеної переселенки з Макіївки, педагога, художника-аматора та сольне виконання її юної доньки-співачки Дарини лемківської пісні «Верше, мій верше» в інтерпретації К.Цісик. Неабияке враження справив на присутніх вихід 30 дітей віком від 4-х до 16 років, одягнених у стилізовані українські костюми педагогів ЗОШ №37 Оксани Юріївни та Христини Дмитрівни. Актуальним доповненням проблеми зібрання були переконливі приклади величі інших відомих українців, репрезентовані ведучими.
Логічним завершенням роботи конференції стали рекомендації, вироблені в ході її роботи, з якими присутніх ознайомила методист ММК Марія Котова. Микола Шкрібляк відзначив високий рівень підготовлених проектів, підкресливши: «Кожен з нас має віднайти свій особистісно-мотиваційний чинник, те своє, сутнісне, сокровенне, що допоможе нам зрозуміти, ким ми були, хто ми є і куди йдемо». Усім учасникам конференції було висловлено подяку управління освіти Чернівецької міської ради за плідну науково-дослідницьку роботу.


 

e-max.it: your social media marketing partner