Понеділок, 15 грудня 2014, 15:34
12 грудня 2014 року в Чернівецькому ліцеї №1 математичного та економічного профілю за участі заступника начальника, начальника відділу загальної середньої освіти управління освіти Чернівецької міської ради Сергія Мартинюка, професора, доктора політичних наук, завідувача кафедрою історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Анатолія Круглашова, завідувача міським методичним кабінетом Анастасії Соловської,
методистів управління освіти Олени Анасової, Євдокії Попович, Світлани Паскарюк, Наталії Герасим, Марії Цуркан відбувся семінар для керівників шкіл м.Чернівці з теми «Проблеми ефективності управління школою в сучасних умовах».
Сергій Васильович відкрив семінар і охарактеризував досягнення освітян міста, а також звернув увагу на проблеми освітньої галузі. Заступник начальник управління освіти зазначив, що «основне завдання керівника навчального закладу – попередити виникнення проблем та розробити правильний алгоритм їх вирішення».
Анатолій Миколайович у своєму виступі «Сучасні проблеми управлінської діяльності» підкреслив, що «ключовим фундаментом розвитку держави є модернізація освітньої галузі, а основна ознака модернізації – демократична культура». На думку професора, роль директора школи, на жаль, сьогодні зводиться до того, що керівник стає представником управління освіти, а не основним менеджером навчального закладу.
Наталя Леонідівна Кінащук, директор Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілю, виступила перед учасниками семінару з доповіддю на тему «Управління школою та його ефективність. З досвіду роботу Чернівецького ліцею №1, окремі аспекти», в якій підкреслила, що «демократизм – одна з найважливіших засад, якими має керуватись освіта». Також вона охарактеризувала напрями управлінської діяльності ліцею та проблеми, які виникають під час роботи, і наголосила на тому, що саме молоді вчителі є одним із найпотужніших важелів, які рухають освітній процес уперед.
Після теоретичної частини семінару керівники навчальних закладів працювали в трьох групах, а саме: «Імідж навчального закладу та розвиток учителя» (група 1, керівник Наталія Герасим), «Управління інноваціями в навчальному закладі» (група 2, керівник Світлана Паскарюк), «Здійснення контролю за виконанням навчальних програм» (група 3, керівник Євдокія Попович).
Результатом роботи груп стали виступи керівників навчальних закладів із тих питань, які розглядались у їхніх секціях.
Андрій Іванович Сігітов, директор Чернівецького ліцею №2, визначив основні складові іміджу навчального закладу, серед яких на першому місці є кадри.
Уляна Іванівна Легусова, директор ЗОШ №24, охарактеризувала інновації, які сьогодні впроваджуються в навчальних закладах міста, та окреслила шляхи їх реалізації.
Віктор Михайлович Томяк, директор ЗОШ №27, зазначив, що «сучасна система управління не є ефективною. Учителя має приймати на роботу керівник навчального закладу, бо саме він зацікавлений в якості надання освітніх послуг».
Сергій Мартинюк підсумував роботу семінару та подякував учасникам за активну і плідну працю.
Після семінару Сергій Мартинюк провів нараду з керівниками навчальних закладів, на якій звернув увагу присутніх на організацію харчування в школах, економію енергоресурсів, допомогу українській армії, співпрацю з волонтерами.