Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

osp5 грудня 2014 року відбувся обласний семінар начальників органів управління освітою райдержадміністрацій/міських рад, завідувачів районних/міських методичних кабінетів, голів районних/міських профспілкових організацій працівників освіти з проблеми «Психологічний супровід навчально-виховного процесу». Відкриття семінару відбулося на базі обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини».

Розпочала роботу пленарного засідання Оксана Палійчук, директор Департаменту освіти і науки, кандидат педагогічних наук, доцент. У своїй доповіді «Психологічне забезпечення навчально-виховного процесу як фактор модернізації управління дошкільного та загальноосвітнього навчального закладу» Оксана Михайлівна зазначила, що психологічна служба допомагає педагогічним працівникам створити гармонійне та комфортне освітнє середовище, яке сприяє розвитку та максимальній реалізації особистісного потенціалу кожного вихованця дошкільного навчального закладу та учня школи.

Олександр Паскар, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Чернівецької міської ради, окреслив актуальні аспекти співпраці органів місцевого самоврядування та Центру практичної психології і соціальної роботи управління освіти Чернівецької міської ради.

Георгій Олійник, начальник управління освіти Чернівецької міської ради, зауважив, що психологічна служба міста (161 особа) – невід’ємна багатогранна складова організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах.

Тетяна Федірчик, заступник декана з навчально-методичної роботи факультету педагогіки, психології та соціальної роботи; кандидат педагогічних наук, доцент, охарактеризувала основні психолого-педагогічні умови формування управлінської компетентності керівника освітнього закладу.

Після пленарного засідання учасники семінару переїхали до навчальних закладів м. Чернівців, в яких відбулася практична частина семінару. І група – начальники відділів/управлінь освіти райдержадміністрацій/міських рад – Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №27; ІІ група – завідувачі районними/міськими методичними кабінетами – Чернівецький дошкільний навчальний заклад №32 комбінованого типу; ІІІ група – голови районних/міських профспілкових комітетів працівників освіти і науки – Чернівецький багатопрофільний ліцей №4. У навчальних закладах працівниками психологічної служби міста було проведено тренінги, під час яких учасники поглибили свої знання, збагатилися досвідом та новими методами, які зможуть використати у професійній діяльності.

Наступним етапом роботи семінару стало засідання круглого столу «Ефективні технології психологічного супроводу навчально-виховного процесу системи освіти Чернівецької області».

Діана Романовська, завідувач НМЦ практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО, кандидат психологічних наук, у своєму виступі проаналізувала основні інноваційні підходи до удосконалення психологічного супроводу навчально-виховного процесу. Діана Дорімедонтівна звернула увагу на те, що успішність роботи психолога з дітьми прямо залежить від ефективного здійснення відповідної роботи з батьками і педагогами. Це пов’язано з тим, що сім’я є основним осередком виховання дітей і молоді.

Тамара Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області зауважила, що сьогодні виникає необхідність підготовки вчителів нової генерації в системі післядипломної освіти.

Андрій Драпак, викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, під час круглого столу визначив типи професійної деформації в педагогічній діяльності та етапи її профілактики.

Володимир Дутчак, голова Чернівецького обласного комітету профспілки працівників освіти і науки, окреслив роль профспілок у створенні позитивного психологічного клімату педагогічних колективів.

Любов Мартинюк, начальник управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації, та Галина Артименко, завідувач РМК відділу освіти, молоді й спорту Кіцманської РДА, проаналізували роботу тренінгових занять, у яких вони взяли участь, і визначили окремі проблеми психологічного супроводу в їхніх навчальних закладах. Насамкінець семінару було прийнято за основу проект рекомендацій.


e-max.it: your social media marketing partner