Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
0

763686759

22 червня 1941 року назавжди залишиться в пам’яті нашого народу днем великої трагедії. На кордоні з СРСР в районі Буковини розташувалися 11-а німецька та 3-я румунська армії, яким протистояли військові частини 12-ї армії. Інформацію підготував завідуючий музеєм авіації та космонавтики КЮТ «Кварц» Віталій Яценко

З повітря кордон прикривали літаки 64-ї винищувальної дивізії, до складу якої входив 149-й винищувальний авіаполк (ВАП), який базувався на аеродромі Чернівці.

 

 

alt

 

 

 

Винищувач І-16

 

 

  alt

 

  Бомбардувальник Ju-88A в польоті

 

 

    Першими удар по території СРСР нанесли літаки «Люфтваффе». В районі Станіслав Чернівці діяла 51-а бомбардувальна ескадра «Едельвейс». Спочатку «Edelweiss» нанесла удар по аеродрому 12-го винищувального полку біля Станіслава, знищивши  36 літаків, втративши 8 бомбардувальників. Одночасно, інша група бомбардувальників  «Edelweiss» здійснила рейд на місце дислокації 149-го винищувального авіаполку (ВАП) в Чернівцях.  З південного сходу аеродром почали атакувати «Юнкерси». Метрів за 200, не долетівши до аеродрому,  вони  відкрили вогонь з усіх гармат і кулеметів. Потім посипалися дрібні бомби. Одразу було скинуто 330 бомб. Радянські літаки стояли в тісних струнких шеренгах. Багато одразу загорілося. Вибухали снаряди і патрони. Гинули льотчики, які встигли сісти в кабіни. Під час бомбового удару на аеродромі Чернівці загинули: тимчасово виконуючий обов’язки командира ескадрильї лейтенант Гагієв Г.І., льотчик молодший лейтенант Єжов І.А., майстер по приладам сержант Андрющенко Г.І., авіаційний моторист сержант Філімонов І.М., тяжко поранено льотчика молодшого лейтенанта Сисуєва А.П. (помер від ран 29.06.1941).
     Бомбардування та обстріл  тривали весь день… Всього за цей самий тяжкий день війни було  здійснено три потужних нальоти. Майже всі радянські літаки було знищено на землі… Злітаючи радянські винищувачі атакувало 49 винищувачів супротивника.  Ще до початку бомбардування, з аеродрому швидко піднялися винищувачі чергової ланки капітана І.П.Матицина. Як стверджують свідки, згодом два німецьких бомбардувальника, що робили захід на аеродром для бомбардування, впали на землю. Третій  почав відходити, але радянські винищувачі наздогнали його біля села Остриця. В цей день льотчиками 149-го ВАП було знищено 8 Ju-88 (при втраті 3-х винищувачів).Документи того часу стверджують, що в нальоті на чернівецький аеродром брали участь до 100 літаків супротивника.
Під час захоронення загиблих авіаторів,  молодшого лейтенанта Єжова Івана Андрійовича,  помилково біло поховано під прізвищем Єтов. Довгий час тривав пошук в архівах колишнього СРСР. Виявилося, що льотчик Єтов І.А. в списках 149-го ВАП не числився, а 22.06.1941 року загинув молодший лейтенант Єжов І.А. Левова доля в пошуках істини  належить ветерану Великої Вітчизняної війни, полковнику авіації Белевському Феліксу Григоровичу. Суттєву допомогу в цій справі надав музей авіації та космонавтики при КЮТ «Кварц».  
     7 травня 2013 р. на центральному кладовищі м.Чернівців у присутності представників міської ради на чолі з Паскарем О.Є, представників рад ветеранів, співробітників Чернівецького аеропорту, музею авіації та космонавтики, учнівської молоді було відновлено справедливість – на місці поховання встановлено нову плиту з правильним прізвищем загиблого льотчика.

weter2weter5weter3

 

 

 

 

 

 

weter4weter6weter7

 

 

 

 

 

 

 

weter8

e-max.it: your social media marketing partner