Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
+ 1
- 1

Щороку ми відзначаємо чимало різноманітних свят. Але, мабуть, не всі знають, що є таке оригінальне і цікаве свято – 18 - 22 квітня – Дні заповідників і національних парків – Марш парків. Воно є міжнародним, а виникло ще в 40-х р. XIX ст.

Марш парків - це продовження і якісно новий етап святкування Днів Дерева і Землі.

Земля – наш дім, природа – її окраса. Щоб людина зрозуміла своє призначення у цьому світі, необхідно з раннього дитинства виховувати любов до рідної землі, бережливе ставлення до природи.

Тому 21 квітня 2012 року учні 5-7 класів ЗОШ №4 м. Чернівців у рамках Міжнародного свята природних територій, які потребують особливої охорони, разом з класними керівниками Голубчик Т.В., Недужко Л.М., Чифурко І.Є., Кормиш Ю.М., відвідали Княждвірський тисовий заказник, який є найбільшим у Європі та знаходиться в урочищі над Прутом. Його площа - 208 гектарів.

Людина зобов’язана захистити національні парки, заповідники, заказники, щоб зберегти для нащадків.

Побачене вразило учнів до глибини душі. Перед ними відкрився живий світ природи, особливий, не з підручників. Школярі дізналися, що у Княждвірському заказнику поміж кленів, ясенів, смерек і грабів росте більше 300 тисяч тисових дерев різного віку. Найстаршим з низ – 500 років. Тис росте дуже повільно і може досягти віку 5 тисяч років. Саме наш Княждвірський тисовий заказник належить до найбільш багатих місцезнаходжень тиса ягідного (Taxus baccata L.) не тільки в Україні, а й у всій Європі. Тис ягідний – релікт третинного періоду, занесений у Червону книгу України. У Карпатах та на Прикарпатті охороняються всі природні місця зростання цього рідкісного у флорі України дерева.

Учням розповіли, що тут росте 13 видів рідкісних рослин, які занесені в Червону книгу України, а також 15 видів, які рідко зустрічаються на території заказника.

Школярі зрозуміли, що без дбайливих рук людини не можна зберегти це природне диво. Їм розповіли, що тисовий заказник дбайливо доглядають працівники Печеніжинського лісництва Коломийського лісокомбінату.

Особливістю Княждвірського державного ботанічного тисового заказника є те, що він не тільки осередок, де охороняються реліктові, ендемічні види рослин, а є й центром еколого-просвітницької діяльності.

У музеї, який було відкрито 1979 року, учні ознайомились з фауною і флорою Прикарпатського краю. Перед ними відкрився казковий світ царства Природи.

Окремий куточок присвячено тисові. Адже музей розміщено у найбільшому в Європі тисовому заказнику.

Діти з цікавістю розглядали зразки корисних копалин Карпат, різні види дерев, велику колекцію комах, муляжі грибів. Вони ще раз переконались, якою гарною і багатою є наша земля.

Особливо вразив зал, у якому представлено тваринний світ Карпат, учні побачили опудала звірів і птахів, довго затримались біля рідкісних тварин – зубрів.

Подорож збагатила учнів знаннями з географії, біології, екології. Вони отримали велику насолоду від побаченого.

Школярі повернулися додому з повною «валізою» вражень та спогадів.

Мабуть, найголовнішим є те, що учні зрозуміли свою причетність до природи, бо від них також залежатиме, якою вона буде.

Сподіваємось, що приємних вражень вистачить до наступної подорожі, яку ми неодмінно організуємо.

e-max.it: your social media marketing partner