Зв'язок
 • VIVAT переможцям!

  VIVAT переможцям!

 • «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

  «Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

 • Семінар-практикум для вчителів інформатики

  Семінар-практикум для вчителів інформатики

 • Семінар-практикум вчителів французької мови

  Семінар-практикум вчителів французької мови

 • Нові досягнення юних математиків

  Нові досягнення юних математиків

VIVAT переможцям!

0987654321Вислів "To be smart!" або "Будь розумним!" насправді став девізом учнівської олімпійської збірної у 2017 році. Починаючи з 20 березня по 7 квітня проходили Всеукраїнські учнівські олімпіади. 51 учень міста Чернівці гідно захистили честь області на Всеукраїнському рівні. За попередніми результами наші учні здобули 27призових місць, що на сім більше порівняно з минулим навчальним роком. Приємно, що серед них є чотири дипломанти І ступеня. Найбільш вдалими є виступи учнів на олімпіадах з фізики та хімії - по чотири призових місця; з математики, астрономії, французької мови - по три перемоги. Відкриттям року стала учениця 8 класу Чернівецького ліцею №1- Цепілова Олександра, яка вперше взяла участь у олімпіадах Всеукраїнського рівня і здобула два призових місця - з математики та фізики. Два дипломи третього ступеня з фізики та астрономії також виборов учень Чернівецької гімназії №5 - Качур Артур. Отже, не зважаючи на обмеження у кількості учасників IV етапу через брак фінансування, учні нашого міста достойно презентують свої знання та результати тривалої роботи їх вчителів-тьюторів.

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

«Будь заощадливим і бережи те, що маєш!»

CIMG0292В ДНЗ №1 оголошено «Тиждень енергозбереження» під час цього періоду проходив конкурс дитячих робіт. Діти в своїх роботах зображували економне використання світла, води і газу.
Так, малята середньої групи разом з вихователями Пасер М. Я. та гномом-економом подорожували по різних державах світу ознайомлюючись з їх валютою. Залучивши батьків до сюжетно-рольової гри «Супермаркет» дорослі взявши на себе роль покупців, а малята були адміністраторами, менеджерами, касирами.
Діти румуномовної групи з вихователем Панфіловою В.Д. показали знання з економічного виховання у формі гри. Відвідуючи «Мінімаркет» малята грали з великим задоволенням та бажанням.
Старші дошкільники з вихователем Н.І. Зегрею продемонстрували справжніх заощаджувальників різних ресурсів. При цьому використовували багато прислів′їв, приказок, художнього слова. Великим враженням у дітей залишився екскурс - огляд філіалу ПриватБанку. Керуюча віділенням Приват Банку ознайомила з роботою і різними функціями банківських справ.
З батьками, які були присутні проведено анкетування: «Бережи, заощаджуй і цьому сам навчай інших».
Завідувач ДНЗ №1 Н.В.Бойко.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум для вчителів інформатики

image-0-02-05-4103eb1c1f0c5a4bd8c3afbe1efe7f8da7e32b7f21af049ed72c95f20f7220bf-V
Ми позбавляємо дітей майбутнього,
якщо продовжуємо вчити сьогодні так,
як вчили цьому вчора.
Джон Дьюн
29 березня 2017 року на базі Чернівецької гімназії № 5 відбувся семінар-практикум для вчителів інформатики з проблеми: «Використання інтерактивних методів навчання на уроках інформатики».
Семінар відкрила методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради Терлецька Інна Дмитрівна, яка обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми. Директор школи Мінакова Тетяна Георгіївна представила навчальний заклад та кафедру вчителів інформатики.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Семінар-практикум вчителів французької мови

29.03.2017 р. на базі Чернівецької гімназії №3 відбувся семінар-практикум вчителів французької мови на тему "ЗНО – підвищення рівня освіти та забезпечення реалізації конституційних прав випускника на рівний доступ до якісної освіти".
DSC 0191
Лакуста А.І. ознайомила присутніх з матеріалами обласного семінару-тренінгу вчителів французької мови з питань підготовки учнів до складання ЗНО з французької мови. Про формулу успішного проходження тестування, переваги і слабкі місця тесту говорила заступник з НВР гімназії Павлюк М.І.
Шість кроків успішної здачі ЗНО запропонувала методист ММЦ Недужко Л.М. Корисним досвідом багаторічних апробацій тестових завдань ЗНО з французької мови на базі гімназії №3 поділилась Провальська Г.М.
e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...

Нові досягнення юних математиків

2IV Київська відкрита олімпіада з лінгвістики відбулася 11-12 березня на базі спеціалізованої школи № 52 в місті Києві. Олімпіада традиційно проходила в два тури: особистий і командний. Командний тур пройшов у суботу, 11 березня, і в ньому взяли участь 44 команди. Особистий тур відбувся у неділю, 12 березня, окремо у двох заліках: для молодших класів (6-8 класи) і для старших (9-11 класи).

e-max.it: your social media marketing partner
Детальніше...
Previous
Наступна
0
- 1

Виховання сучасної молоді, на долю якої ляже складне завдання розбудови держави, потребує оновлення. Тому система освіти, на всіх її ступенях, ставить за мету сформувати високогуманну особистість, яка усвідомлює моральні ідеали, свою належність до роду, етносу, нації, держави.  У «Концепції національного виховання» одним із провідних напрямків виступає родинне виховання, адже «батьки – головні вихователі протягом усього життя Дитини». Тільки родина плекає моральні цінності та пріоритети.

Однак, в основу національного виховання мають бути покладені принципи єдності сім’ї та школи, яка має продовжувати родинно-сімейне виховання. Саме на таких засадах під гаслом «Сім’я і школа – це дві руки, на які опирається дитина» працюють зі своїми вихованцями вчителі Чернівецької загальноосвітньої школи №16, які охоче поділилися своїм досвідом роботи з вихованцями з педагогами міста.

Згідно з планом роботи Чернівецького міського управління освіти на базі ЗОШ №16 м. Чернівців 23 листопада відбувся міський семінар-практикум учителів українознавства загальноосвітніх навчальних закладів з проблеми «Моральні ідеали та ціннісні орієнтири як дієвий засіб у вихованні сучасної молоді на засадах українознавства».

Відкрила семінар і ознайомила присутніх із планом роботи методист ММК Цуркан М.В.. Візитну картку школи представила директор Кірілеско М.П., яка розповіла про систему роботи школи, кількісний і якісний склад педагогів, про їхні досягнення та перемоги на різних рівнях. Марія Петрівна підкреслила, що у школі створені всі умови педагогам і дітям для успішної співпраці. Вона побажала учасникам семінару приємного перебування та плідної співпраці.

Теоретичну частину продовжила методист ММК Цуркан М.В., виступивши перед учасниками семінару з доповіддю на тему «Моральні ідеали та ціннісні орієнтири як дієвий засіб у вихованні сучасної молоді на засадах українознавства». Марія Валентинівна розповіла про важливість виховання сучасного школяра моральними ідеалами, звертаючись до мудрості і повчань наших пращурів, відомих педагогів Сухомлинського та Макаренка. Вона окреслила і чітко розмежувала моральні цінності людини, навела приклади, на яких слід виховувати сучасне покоління, формуючи високогуманну особистість.

Федорак Н. В., керівник м/о суспільно-гуманітарних дисциплін, презентувала роботу кафедри: ознайомила педагогів із основними напрямками, за якими учителі-філологи працюють відповідно до проблем школи і м/о; поділилася досвідом навчально-виховної роботи українознавчого спрямування.

Відповідно до плану роботи семінару практична частина розпочалася уроком української мови з елементами українознавства у 6 класі на тему «Узагальнення і систематизація відомостей про основні ознаки іменника», який проводила вчитель II категорії Луник І.І. . Використовуючи різноманітні інтерактивні форми та методи роботи з вдало підібраним матеріалом про родину, родинні обереги, вчитель повторила з дітьми теоретичний матеріал про іменник. Учні захоплено і з цікавістю виконували кожен вид вправ, щоб якомога більше назбирати квіток барвінку, які в результаті стали відображенням оцінювання їхньої роботи на уроці.

Дух урочистості, піднесеності панував на факультативному занятті з українознавства на тему «Шлюб як реалізація прагнення бути співтворцем любові» в 11 класі . Від початку до кінця заняття і діти, і учасники семінару відчували атмосферу тепла та родинного затишку. Вчитель вміло, толерантно і виважено володіючи всією аудиторією , ніби смичок від скрипки, тільки направляла роботу дітей, які розуміли її з погляду. Окрасою заняття стали інсценізації звичайної суперечки між нареченими та відтворення обряду батьківського благословення молодят перед шлюбом. Слід відзначити, що учні працювали з цікавістю, демонстрували вміння виразного читання, вразили своєю декламацією, розмаїтістю українського одягу та щирістю у відповідях.

Важливими і повчальними моментами на занятті, вдало вплетеними у хід роботи, були виступи гостей: директора Палацу урочистих подій Сологуб Г.Ф.; викладача кафедри релігієзнавства та теології Стеблини П.Ю. і подружньої пари Даведюків, котрі повідали присутнім історію двох сердець, яку творить любов, що і стала запорукою їхнього золотого ювілею подружнього життя. Усіх прсутніх, за давнім звичаєм, пригощали калачем з медом.

Учасники семінару з великим задоволенням побували на екскурсії у Світлиці Духовності . Цю чаруючу оселю, ошатно прибрану у дусі старовини, шкільну гордість, створено під керівництвом В.С. Сандуляк, вчителя української мови та літератури, педагогами, дітьми та батьками не за один рік. А нині про її експонати та їх призначення з радістю і хвилюванням розповідають школярі, якими вміло привила вчитель Мигалатюк Т С.

Своєрідним продовженням екскурсії в далеке минуле було родинне свято у початковій школі на тему «Батьки і діти. Діти і батьки - нерозділиме і довічне коло», яке поєднало у собі традиції, звичаї, мудрість та пісню вміло передано від дідуся до онучки, від матері до доньки. Ліричність пісень та щемливість слів розчулила присутніх.

За круглим столом учасники семінару проаналізували побачені заходи, виловлюючи емоційні враження, дали високу оцінку роботі педагогів та адміністрації, відзначивши цю «шкільну родину» найкращою: дружньою, щирою, доброзичливою, чуйною; лунали слова подяки і у віршованій формі від гостей. Усі залишилися твердо переконані, що учні цієї школи дійсно відчувають тепло і часточку сердець своїх педагогів, які створюють їм справжню дружню родину.


 

 


e-max.it: your social media marketing partner